Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nacznie Zbiorcze A Cisnienie


wodziok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zrobiono mi instalację co, mam kilka pytań:

 

1.Naczynie zbiorcze zawsze przed kazdym rozpaleniem pieca musze hama naładować conajmniej na 2bary zbiornik wyglada tak:

post-44832-0-02757100-1351541744_thumb.jpg

o godzinie 12:00 został naładowany na 1.2 bara jest juz godzina 21:16 i juz tyle ubylo .... rano juz bedzie 0

i tu moje pytanie czy to jest normalne czy mam sie bać?

2. czesto mi się zapowietrzają grzejniki nie wszystkie ale jest zapowieczenie

3.mam grzejniki aluminiowe skręcane z armatury krakowskiej i dosłownie w połowie grzejnika juz jest letni a od spodu zimy czy mozliwa jest taka strata ciepła ?

4.na rodzielaczu mam dwa automatyczne odpowietrzniki one naprawde działają automatycznie ? czy mam przekręcic/wcisnąc ten odstający cycek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za instalacja, jaki piec, czemu pompujesz do 2 bar?

 

Instrukcja naczynia koniecznie przeczytaj, w jaki sposób pompuje się naczynie i jak dobiera ciśnienie.

 

http://www.reflex.pl...reflex_2010.pdf

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bardzo mocno zapowietrzoną instalację lub jak wyżej, napełnianie systemu zimną wodą musi być bardzo wolne i przed rozpaleniem odpowietrz grzejniki i po napaleniu rónież sprawdz jakie jest dopuszczalne ciśnienie pieca, weź poprawke że woda ciepła powoduje wzrost ciśnienia,1.2 bar wystarczy zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dziurawą instalację - poszukaj gdzie...

no nawet nie mów nie chce *** całej wylewki ;/;/;/;/ no hydraulik kazał przekrecic zawór do 1,3 bara opiszcie mi mniejwiecej co i jak o co z tym chodzi ;/ mnie przy montarzu nie było ;/ w sumie mamy lekką plame w podłodze jedym miejscu gdzie jest miedz nie opleciona by lekko grzało w łazience pod nogami ale w miejscu plamy nie ma zadnego łaczenia a pod trójnikiem moze dla tego ze było odpowietrzane i duzo uciekło wody ale nie wiem. dołanczam zdięcia instalacji prosze o pomoc. a pozatym mam problem z odkręceniem odpowietrznika z boku kaloryfera ;/ tak docisniete ze dosłownie uszczerbałem srubokrętem wkrętke ;/ o motylach nie wspomne ;/ obracają sie w miejscu

post-44832-0-86298400-1351544937_thumb.jpg

post-44832-0-93203800-1351545040_thumb.jpg

post-44832-0-21288300-1351545085_thumb.jpg

post-44832-0-99406700-1351545129_thumb.jpg

post-44832-0-07958200-1351545176_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ten zawór do dopuszczania wody to tak jak mówił hydraulik dopuść do 1,3 bara... tylko zapytaj go jakie jest cisnienie wstepne w naczyniu... Jeśli 1 bar to zgodnie z instrukcją reflexa (masz naczynie reflex?) to napuszczasz do 1,3 odpowietrzasz wszystko po odpowietrzeniu jeśli ubyło to nabijasz do 1,3 znowu i teraz w czasie pracy pieca powinno się dopuścić do 1,5 (w czasie pracy pieca tzn. wyłączyć piec i przy temp ok 50C dolać do 1,5 bara) no ale to też zależy od tego jaki masz zawór bezpieczeństwa to też musisz wiedzieć, jeśli nie wiesz to zrób tak jak mówił hydraulik do 1,3 nalej wody... Swoją drogą po co to naczynie? Masz układ zamknięty? Jak jest plama to pewnei wyciek niestety:)

Edytowane przez grafipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj plama, plama, plama co za pech! - to ty masz grzanie podłogi w miedzi?

Po pierwsze sprawdź jakie masz ciśnienie wstępne w naczyniu wzbiorczym - może nie ma takiego jak powinno, następnie przeczytaj link z postu #2 i zobacz co masz źle.

A swoją drogą to ryzyko kocioł Defro pakować do 2bar.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie: zawór do zimnej wody miejskiej i do powrotu zimnej wody z grzejników (plama przy winklu wynikła z odkrecania i wymiany konoppi w tym grzejniku to tam jest mocna plama a ta najwieksza to juz jest któryś dzien ale w miare wydaje mi sie ze zbladła (wysycha) a co do:"o ty masz grzanie podłogi w miedzi" nie tylko zasilanie i powrót idzie w tamtym miejscu do rodzielacza szczeze ale ja *** rozumiem z tego co jest w tym linku zamieszczone ;/ ;/ jakies napełnianie gazem itp ;/ jak na szybkiego odpowietrzyć grzejniki ?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale najwazniejsze dla mnie odpowiedzi:

1. czemu mam rano w naczyniu 0.0 bara

2.jak odpowietrzyć grzejniki w łatwy sposób (bo zawory z boku są zajebisie mocno dokrecone)

3.jaki jest procent dziurawej instalacji

4.dlaczego automatyczne odpowietrzniki w rozdzielaczu nie spełniają swego zadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie: zawór do zimnej wody miejskiej i do powrotu zimnej wody z grzejników (plama przy winklu wynikła z odkrecania i wymiany konoppi w tym grzejniku to tam jest mocna plama a ta najwieksza to juz jest któryś dzien ale w miare wydaje mi sie ze zbladła (wysycha) a co do:"o ty masz grzanie podłogi w miedzi" nie tylko zasilanie i powrót idzie w tamtym miejscu do rodzielacza szczeze ale ja *huja rozumiem z tego co jest w tym linku zamieszczone ;/ ;/ jakies napełnianie gazem itp ;/ jak na szybkiego odpowietrzyć grzejniki ?

 

zamiast śrubokręta zrób to sześciokątnym kluczem ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale najwazniejsze dla mnie odpowiedzi:

1. czemu mam rano w naczyniu 0.0 bara

2.jak odpowietrzyć grzejniki w łatwy sposób (bo zawory z boku są zajebisie mocno dokrecone)

3.jaki jest procent dziurawej instalacji

4.dlaczego automatyczne odpowietrzniki w rozdzielaczu nie spełniają swego zadania

 

1. bo niema ciśnienia w instalacji

2.j/w

3. jak nie sprawdzisz to nikt niewie

4. odpowietrzniki powinny jeszcze byc w najwyższym punkcie instalacji oprócz tych .

 

wołaj montera co ci robił instalacje do poprawki

Edytowane przez ZbyszekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz rano na instalacji 0 bar, to weź manometr do kół samochodowych i sprawdź ciśnienie w naczyniu bez dolewania wody, będziesz miał ciśnienie wstępne, do tego trzeba dodać 0,2 bara i takim ciśnieniem napełnić instalację.

Dziura w instalacji może być jak po szpilce - musisz ją zlokalizować metodą eliminacji - przegląd całej instalacji metr po metrze aż znajdziesz.

Najpierw jednak sprawdź to ciśnienie w Nw i odpowietrz instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi powiedziec czy to jest system otwarty czy zamkniety bo w domu rodzinnym miałem całkowicie inaczej ale co porównywac instalacje 29 letnią chciałem aby instalacja była zrobiona prosto łopatologicznie w sumie prosiłem o otwarty przy tych plamach co wiadac na jednym zdieciu w wylewce jest trójnik i idzie tak od pieca do rodzielacza i pionowo w gorę na poddasze gdzie jest to zakorkowane bo nic tam nie jest wykonczone i nie uzytkowane,

"1. bo niema ciśnienia w instalacji" to co cisnienie mi ucieka ;/ aha i odpowietrzenie musze robic codziennie ? ;/;/;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie skuwaj tylko rzeczywiście porządnie odpowietrz nawet parę dni, ciągle dolewając wodę.

Odpowietrzaj tylko na wszystkich pompach wyłączonych a przed ich włączeniem zawsze zakręcaj na głucho wszystkie odpowietrzniki automatyczne (mają nie być automatyczne przez te dni)

Jeśli jednak sytuacja będzie się powtarzać to poszukać trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor tylko o 0,2? A po co jest ciśnienie końcowe? http://www.flamco.pl...cja_obs_ugi.pdf przecież musi nabić gdy jest ciepła woda o kolejne 0,3 bara...

 

Sam podajesz - patrz pkt nr.9 - jak byk 0,2bara. Napełnia zimną instalację , zimną wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.