Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Z Okolic Bydgoszczy


cammell

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W zeszłym sezonie (2011) kupiłem piec na ekogroszek Galmet 25KW. (jestem z niego zadowolony - jakby co)

Jako, że na terenie Bydgoszczy kupowałem w Factum na Grunwaldzkiej - niestety, produkowałem główne węglowy popcorn - strasznie spiekał

Na wiosnę spróbowałem w składzie węgla Simba w Kruszynie Krajeńskim i tak zostałem. Polecam jeśli szukacie - pali się dobrze, popiół drobny, nie spieka a jak przygrzać za mocno (dużo powietrza) to najwyżej będzie żużlował.

(ostatnio ceny 800luz, 880 worki/Tona) Piszę gdyż najczęściej znajduje się narzekania na jakość a trudniej coś pozytywnego. Tym akcentem kończe, pozdrawiam w związku ze zbliżającą się zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja także jestem z okolic bydgoszczy i również posiadam eko z ,,Simby'' i potwierdzam to co piszesz. Ponoć dobry jeszcze jest ze skladnicy w Łabiszynie katowicka spolka weglowa czy jakos tak ale ceny wyższe.

Ps. napisz mi coś o twoim piecu czy jestes zadowolony jakie osiagi spalnanie itakie tam , pytam bo jestem posiadaczem galmet 16 kw

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jak wspominałem radzi sobie dobrze, jestem z niego zadowolony. Retorta stała, nie obrotowa. Pełny zasobnik ok 160kg starcza teraz na 13-14 dni. (4 ostatnie tygodnie). Dom z jednowarstwowej kratówki 40cm, wiec sporo ucieka.

Obciążenie kotła to od 17% (min) do ok 35%. Nie zauważyłem, żeby wchodził na większe obroty. Ustawiona mała szczelina i -15% na wiatrak. Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

W zeszłym sezonie (2011) kupiłem piec na ekogroszek Galmet 25KW. (jestem z niego zadowolony - jakby co)

Jako, że na terenie Bydgoszczy kupowałem w Factum na Grunwaldzkiej - niestety, produkowałem główne węglowy popcorn - strasznie spiekał

Na wiosnę spróbowałem w składzie węgla Simba w Kruszynie Krajeńskim i tak zostałem. Polecam jeśli szukacie - pali się dobrze, popiół drobny, nie spieka a jak przygrzać za mocno (dużo powietrza) to najwyżej będzie żużlował.

(ostatnio ceny 800luz, 880 worki/Tona) Piszę gdyż najczęściej znajduje się narzekania na jakość a trudniej coś pozytywnego. Tym akcentem kończe, pozdrawiam w związku ze zbliżającą się zimą

 

Jaki metraż ogrzewasz tym piecem . ??

W tak wielkiej bydzi nie można kupić dobrego ekogroszku ?

Pytam bo za 2-3 tyg wypali mi się pieklorz, który miał być na cały sezon i będę szukał czegoś innego - mniej spiekającego się.

 

Pozdrawiam

MariuszCCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.