Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Uni 28 Kw - Optymalne Ustawienie


gural8813

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy sezon zimowy przede mną. Jestem laikiem w tych sprawach. Dopiero sie wszystkiego ucze. Może ktos podpowie jak optymalnie ustawić piec, zeby mało spalal i był w miare efektywny.

 

Dom parterowy pow. 200m2 z garazem ( grzejnik w garazu zakręce)

Ocieplenie 15 cm.

Na poddaszu 30cm wełny mineralnej.

Okna dwu komorowe.

Zasobnik Wodu 300l.

120m2 podłogówki.

Chciałbym nastawic go na ok 47stopni gdyz jak ustawie wiecej to w domu mam 24 stopnie.

Prosze o jakies wskazówki jak ustawic czas podawania, czas przerwy, podawania, siłę nadmuchu. Palę ekogroszkiem EKORET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka to wydaje mi sie ze masz kocioł sporo za duzy do swojej powierzchni więc na palenie mało i efektywnie raczej cięzko liczyć.

 

Co do ustawień to zapraszam do czytania lektury w temacie palnika rynnowego który masz w swoim kociołku tam wszystkiego sie dowiesz link https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8428-jak-palic-w-kotle-z-palnikiem-rynnowym/page__st__260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-20104-0-30090700-1351803516_thumb.png

 

Tak wygląda u mnie instalacja. Nie jest jeszcze dokonczona. Niedawno przekładałem podajnik na druga stronę i podpinałem podłogówkę. Na wiosne mam w planach poprawić wpięcie podłogówki bo teraz jest zrobiona z tego co miałem pod ręka :)

 

 

Jakies pytania?

Edytowane przez daweed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Zapomnialem dopisac ze posiadam również kominek z płaszczem wodnym. Piec jest za duzy do powierzcni gdyż w przyszłości jak zrobie górę to bede mial 400m2 do ogrzania i dlatego hydraulik wybrał mi ten piec. Ostatnio mi troche żużluje. Co moze byc powodem. Przyznam sie ze nie znam sie na tym, ale ucze się. Czy ten zawór 4 drogowy zgrałby mi się z podłączeniem kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia

 

Temp. zad. 46stopni

Temp. zad CWU 46

Dmuchawa 45 procent

Podtrzymanie 50 minut

Praca went. w podtrzymaniu 20sek. co 2 minuty

Praca podtrzymania 35 sek

Czas podawania w trybie pracy 15 sek.

Przerwa podawania 55 sek

 

 

Sterownik DEFRO AG LUX. Podtrzymanie mam na 50 minut, ale tak naprawde w podtrzymaniu jest ok 25 minut, po czym przechodzi w Tryb PRACA gdyż temp. spadła o 3 stopnie(tak mam ustawioną histeryzę) Co zrobić żeby był dłużej w podtrzymaniu? Zawór 3 drożny na podłogówkę ustawiony na 1 w skali do 7 Po za tym wszystkie pompy pracują na pierwszym biegu.Spala mi ok 1 kg na godzinę. Wychodzi na to ze worek mam na dobę;/

Edytowane przez gural8813
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.