Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błagam O Pomoc - Niestabilna Praca Kotła


assanti

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od instalacji jej poprowadzenia i elementów z jakich jest zbudowana .teraz wiemy że masz kocioł i pompę grzejniki i rurki ,może jest żle naczynie umiejscowione .coś postaraj się narysować .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki.

Czy te odpowietrzniki muszą być zainstalowane przy każdym grzejniku czy tylko przy ostatnim?

Hermogenes - grzejniki są non stop odpowietrzane przed każdym paleniem.

Pozdrawiam.

Witam jak koledzy wspomnieli jeśli sytuacja odpowietrzania jest częsta może być coś nie ok.

od.jpg?gl=PL

bardzo fajne odpowietrzniki

Odpowietrznik grzejnikowy - opis produktu: Odpowietrznik automatyczny z wkładem higroskopijnym renomowanej Włoskiej firmy CALEFFI. Zasada działania odpowietrznika polega na wypuszczaniu powietrza i automatycznym zamknięciu otworu wylotowego w momencie pojawienia się wody. Ponowne automatyczne otwarcie otworu wylotowego nastąpi dopiero po wyschnięciu wkładu higroskopijnego (około 24h). Odpowietrznik może pracować w każdym położeniu. Odpowietrznik posiada 3 tryby pracy: ? pokrętło zakręcone - automatyczna praca odpowietrznika. ? pokrętło częściowo odkręcone - odpowietrznik otwarty. ? pokrętło całkowicie odkręcone - odpowietrznik zamknięty. Specyfikacja odpowietrznika: ? producent: CALEFFI Włochy ? max ciśnienie: 10 bar ? max temperatura: 100?C ? gwint: 1/2" z uszczelką PTFE ? zamknięcie odpowietrznika: wkład higroskopijny ? wykonanie: chromowany z białym pokrętłem ODPOWIETRZNIK GRZEJNIKOWY CALEFFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są wyregulowane przepływy? skoro nie grzeją skrajne/najdalej podłączone grzejniki to zapewne woda niema tam krążenia albowiem płynie tam gdzie ma najmniejszy opór i najkrótszą drogę. Jeżeli grzejniki sie często zapowietrzają to może to też być związane z złym wykonaniem instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny problem....

Nie mogę rozbujać pieca. Tzn palę tak jak mi poradziliście węgiel na to drzewo temp. nie przekracza 30 st.?????? Pamiętajcie że pomniejszyłam palenisko.Zasypałam prawie cały piec...?????

UMRĘ W MROZY....

Jakie masz teraz wymiary paleniska a jakie były przedtem ? Może poszłaś ciut za daleko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz teraz wymiary paleniska a jakie były przedtem ? Może poszłaś ciut za daleko .

Stare wymiary paleniska 20,5 x 21,5 - cegła szamotowa 3 cm.

Nie mam siły... Ostatnio spróbowałam metody zasypowej dałam więcej drzewa i paliło się ekstra. Wczoraj zrobiłam tak samo i dupa... temp max.30 st. do tego kopcił piec (może to ciśnienie bo do tej pory cug był idealny). Nadal czasami potrafi się woda zagotować.

Mac pomóż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pieca . Podejrzewam że robisz coś mimochodem na co nie zwracasz uwagi a jest to bardzo istotne . Zazwyczaj chodzi o powietrze do spalania . Bez niego nie będzie ciągu a i piec będzie się dusił . Jeśli kocioł jest w mieszkaniu tym gorzej bo ma to wpływ i na Twoje zdrowie.

Zacznijmy od podstaw czyli sprawdzenia ciągu w kominie .

Przed rozpaleniem pozamykaj drzwiczki w piecu a jedne zostaw uchylone na około 1 cm , czopuch otwarty na max . Do szczeliny przystaw zapaloną świeczkę albo zapalniczkę . Przy prawidłowym ciągu płomień powinien się położyć w poziomie ale nie zgasnąć . Jeżeli płomień się nie kładzie lub tylko nieznacznie to uchyl okno w pomieszczeniu w którym stoi piec . Jeśli okna w tym pomieszczeniu nie ma to w sąsiednim i zostaw otwarte drzwi .

Jeżeli nie ma różnicy w zachowaniu się płomienia przy otwartych czy zamkniętych oknach to trzeba wezwać kominiarza bo komin może być przytkany . Przy okazji może zmierzy ciąg jeśli potrafi i ma czym .

Nie wiem w jakim budynku mieszkasz i czy komin do którego podłączony jest kocioł jest tylko dla niego . W starych kamienicach ogrzewanych kaflakami często kominy były wspólne dla przynajmniej 2-ch pieców . To też kominiarz może sprawdzić .

Trudno mi wyjaśnić takie zachowanie sie pieca . Raz pali i jest OK a innym razem kicha . - to nienormalne .

Przeanalizuj to co napisałem bo może na pewne rzeczy nie zwracałaś do tej pory uwagi . Napisz co ustaliłaś sama to bedzie temat do przemyślenia jak się nic nie zmieni .

 

Może się też okazać że zabudowa paleniska była niepotrzebna bo te wymiary paleniska sa dla kotła o mocy w grancach 10 kw a powodem gotowania wody były zapowietrzone grzejniki a przez to znikomy odbiór ciepła . Tak niestety bywa w przypadku żle działającej instalacji .

Napisz co ustaliłaś . Jeszcze jedno ,czy znasz wymiary komina do jakiego jest podłączony kocioł .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Mac za odpowiedź.

Cug jest bez zarzutu.Komin o wymiarach dla Świętego Mikołaja.

Palę tradycyjnie podkładając po trochę to temp czasami podskoczy nawet do 90 st. więc muszę pilnować.

Czy wpływ może mieć nie podłączony jeszcze bojler z wodą?Tzn jest podłączony ale zasilanie odcięte ze względu na nowe przyłącze wody ciepłej.

Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cug jest bez zarzutu.Komin o wymiarach dla Świętego Mikołaja.

 

 

No i tu jest problem . Dużego komina nie rozgrzeje tak mały kociołek a jak już rozgrzeje to ciąg wzrasta a nad kotłem nie można zapanować . Tego niestety bez dodatkowych inwestycji zmienić się nie da .

Nie rozumię o co chodzi z tym zasobnikiem CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komina podłączone są jeszcze 2 rodziny.Tylko ja mam piec co jako jedyna na parterze.U góry sąsiedzi mają kominek a drudzy zwykłą kozę.

Przeróbki całego komina nie wchodzą w grę.Musiałabym budować go od podstaw a dopiero wyremontowałam całe mieszkanie. No i brak kasy.

Zwróciłam uwagę że jak wszyscy palą jednocześnie to u mnie jest ok.Możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem . Dużego komina nie rozgrzeje tak mały kociołek a jak już rozgrzeje to ciąg wzrasta a nad kotłem nie można zapanować . Tego niestety bez dodatkowych inwestycji zmienić się nie da .

Nie rozumię o co chodzi z tym zasobnikiem CWU

 

Bojler jest normalnie podłączony ale zawory pozamykane do niego bo nie skończyłam podłączać wody do łazienki w starym mieszkaniu.Pokrótce: mam obok siebie dwa mieszkania i chcę podłączyć je pod jeden licznik z nowego mieszkania gdzie jest piec.Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do jednego otworu (luftu) ojojoj ,tym sposobem to można tylko 2 piece (kaflaki) szczelnie zamykane po zakończeniu palenia podłączać i to za zgodą kominiarza.A może się przepisy zmieniły na dniach.poz Hermogenes

Dla Ciebie to tylko kiepsko się pali a kominkowi to Twoje spaliny pewnie na mieszkanie idą.

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ!!!

Można trzy i tak pierwotnie na pewno było.

assanti- na teraz -zaopatrzyć się w czujniki czadu -wszyscy podłączeni do tego komina.

na potem- właściciel budynku musi rozwiązać problem ogrzewania , ewentualnie (komina).

To co teraz macie urąga wszelkim zasadą bezpieczeństwa.

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komina podłączone są jeszcze 2 rodziny.Tylko ja mam piec co jako jedyna na parterze.U góry sąsiedzi mają kominek a drudzy zwykłą kozę.

Przeróbki całego komina nie wchodzą w grę.Musiałabym budować go od podstaw a dopiero wyremontowałam całe mieszkanie. No i brak kasy.

Zwróciłam uwagę że jak wszyscy palą jednocześnie to u mnie jest ok.Możliwe?

No tak powinniśmy na to wpaść już przy Twoim pierwszym pytaniu jak pisałaś o zawirowywaczach . W waszym wspólnym interesie Twoim i sąsiadów będzie pilnowanie niestety szczelnego zamykania pieca , kominka i rzeczonej kozy kiedy nie palicie . Niestety będzie to upierdliwe ale przynajmniej bespieczniejsze jak to co jest w tej chwili . Ponadtto każda dodatkowa dziura w tym kominie ( czytaj niedomknięte palenisko u sąsiadów ) będzie miało wpływ na palenie w innych piecach czy kozach . Trudno to będzie opanować a ciąg będzie się zmieniał w zależności od ilości uruchomionych żródeł - kiszka .

 

Rozumię że oba Twoje mieszkania będą grzane z jednego kotła .

CWU poprawi trochę zachowanie kotła bo zwiększy się bezwładność instalacji .

 

Powiedziały jaskółki że kijowe spółki ale najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich lokatorów Twojego pionu było by jedno wspólne ogrzewanie całości i podział kosztów w zależności od ogrzewanej kubatury . bo w tej chwili czy chcecie czy nie i tak ogrzewacie się nawzajem a podziału na strefy przy braku izolacji wewnętrznych i tak nie osiągniecie a wymiana ciepła i tak będzie przez ściany i sufity .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

Mam pytanie -czy w tym domu jest tylko jeden komin? ,gdzie masz zamontowany kocioł (kuchnia łazienka),?i czy w tym pomieszczeniu jest wentylacja,?

Jeżeli masz piwnice-to czy w niej jest wyczystka do komina?jeżeli u sąsiada to ile jest wyczystek? być może macie na dachu jeden komin ale z kilkoma kanałami?(takie rozwiązania stosowano w Niemczech, chodziło o podatek t.z.po dymny,)

Być może znajdziemy rozwiązanie twojego problemu.

 

pozdrawiam.henryk 1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.