Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Nie Działają 2 Nitki


denekg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Z sześciu nitek podłogówki dwie nie grzeją.

Zdjęcie skrzynki poniżej.

Cztery pierwsze nitki grzeją prawidłowo. Gorące wyjścia, powroty ciepłe. Natomiast dwie ostatnie nitki (ogrzewanie salonu) znajdujące się za zaworem termostatycznym - wyjścia albo ciepłe albo gorące (po dłuższym czasie), natomiast powroty są zimne. Podłogówka ta działała już 4 sezony i nie było problemów z nierównomiernym grzaniem.

Podejrzewam że winę za całą sytuację ponosi zawór termostatyczy który ma odcinać te nitki w przypadku gdy w salonie jest za ciepło. Ustawiłem czujnik na maxa 6 nie pomogło. Odkręciłem końcówkę kapilary od zaworu nie pomogło. Czy jeszcze jakoś można ten zawór unieszkodliwić?

Czytając forum widzę że wszyscy na powrocie mają rotametry - u mnie ich nie ma i nie mam pojęcia czy przez te dwie nitki woda płynie czy nie.

Czy przyczyną może być zapowietrzenie tych nitek? Jak to sprawdzić i jak odpowietrzyć?

Z góry dziekuję za porady.

 

Pozdrawiam Denekg

post-44683-0-41779600-1351437072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś przez to forum to na zawał zejdę ,no pomysłowośc ludzka niezna granic ,udrożnij ten zawór od salonu ,zdejmij ta nakładkę i daj znac ,a co mozna powiedzieć o tym układzie nadaję sie do ksiażki jak nie robic instalacji ,pompa na powrocie ,pompa w pionie o zgrozo ,brak czujnika temperatury ,brak rotametrów ,brak zaworów do regulacji przepływu ,odpowietrznik na zasilaniu czyli prawie napewno bedzie zaciagał powietrze do układu jednym złowem teksańska masakra piła motorową 15 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam takiego cuda jeszcze nie widziałem od razu pytam czy mogę zapożyczyć zdjęcie na moją stronę jako ciekawostkę ?

A problem prawdopodobnie leży w głowicy termostatycznej z kapilarą tej na zaworze trójdrożnym , odkręć tą głowicę od zaworu i sprawdź czy szpilka tego zaworu nie jest zablokowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam takiego cuda jeszcze nie widziałem od razu pytam czy mogę zapożyczyć zdjęcie na moją stronę jako ciekawostkę ?

A problem prawdopodobnie leży w głowicy termostatycznej z kapilarą tej na zaworze trójdrożnym , odkręć tą głowicę od zaworu i sprawdź czy szpilka tego zaworu nie jest zablokowana .

Na publikację zdjęcia jak najbardziej się zgadzam. (poniżej zdjęcie bez opisów)

Zawór trójdrożny raczej jest w porządku bo pierwsze cztery nitki działają prawidłowo.

Ten zawór termostatyczny między 4 i 5 nitką mnie zastanawia. Czy po zdjęciu po zdjęciu nasadki bolec powinien wystawać tylko tyle co na zdjęciu poniżej?

post-44683-0-80820600-1351530297_thumb.jpg

post-44683-0-43474200-1351530303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyciągnąć iglicę do obecnego stanu musiałem odkręcić ten górny śrubunek (wtedy miałem za co złapać).

Jak pociągnąłem do góry to spod iglicy zaczęła wyciekać woda więc śrubunek szybko wkręciłem.

O tym żeby iglica działała poprawnie nie ma mowy ale mam nadzieję że cały układ będzie już grzał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego że w przyszłości zawór termostatyczny do wymiany.

Ale chyba trzeba zrobić jeszcze parę przeróbek.

Rotametry powinny być na wyjściu ciepłej wody czy na powrocie?

Pompa na powrocie i w pionie to bardzo duży błąd? czym to może skutkować? (będzie problem żeby to wszystko w skrzynce pomieścić, pompa w poziomie napewno będzie wystawać i klapy nie zamknę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.