Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O Co Chodzi Z Tymi Grzejnikami-Szumia


piotrek82

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trochę duża pompa? Dom nie jest parterowy? ja mam w blizniaku ups 25-60 (piwnica,kuchnia, pokój i wejście na strych- na tyle jest podnoszona ciecz w pionie u mnie) i jest chyba wystarczająca... (instalacja miedz 28mm w pionie przechodzi na parterze w 20 dalej 15 a podejścia pod grzejnik 10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Grundfos ups25-80-180.ok przelanczam z biegu nr 2 na 1.zobaczymy. dodam iz cisnienie wynosi 1,4bar.

co taka wielka pompa ???

na 1 a krysy w grzejnikach na max to moze zmniejszy sie cisnienie dynamiczne na nich i bedzie w miare cicho pomimo ogromnych przepływów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu umiarkowamego spokoju wczoraj sie zaczelo o d nowa czyli patrz na poczatek watku. Cos mu sie wydaje ze potrzebny tu hydraulik

no jak było zimno to był wieszy rozbiór ciepła teraz jest ciepło a poboru nie ma a pompa jak na złosc ładuje z pełną mocą i dlatego tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dołączam do tematu, też mi szumi.

Mieszkam w nowym domu, poprzednią zimę też grzałem ale tam nie mieszkałem.

Sprawa wygląda tak: instalacja z zaworem 4d, pompa alpha 2, grzejniki szumią, odpowietrzałem wszystkie ale nie są zapowietrzone, z każdego leje się woda, instalacja w układzie otwartym, grzejniki purmo, niekture głośniej, inne ciszej, jeden tylko nie szumi, przy odkręconych na max też szumią, trochę tylko ciszej.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.