Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus G 124 X - Problem Z Włączeniem Się Na Niskim Płomieniu.


HansKloops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Piec gazowy Buderus G124x zainstalowałem w 98r, od tamtej pory działał bez zarzutu. W 2010r stojąc w piwnicy, w czasie powodzi stał w 25 centymetrowej wodzie. Po zejściu wody, zaprosiłem serwisanta od pieców gazowych, przeczyścił palnik, sprawdził elektrykę i piec bez żadnych problemów działał przez dwa okresy grzewcze 2010/2011 i 2011/2012.

Na początku października tego roku uruchomiłem piec w celu sprawdzenia czy wszystko działa, piec działał przez tydzień bez problemowo. Tydzień temu zauważyłem że piec się nie chce włączyć, po zresetowaniu działał ale później znowu miał problem z odpaleniem. Jak nie było mnie w domu był serwisant i powiedział żonie że piec nie włącza się na niskim płomieniu, ale kompletnie nic nie zrobił oprócz zresetowania pieca.

 

Od wczoraj piec nie włącza się już nawet po resecie, czy może ktoś zasugerować co może być tego przyczyną. Chciałbym poznać zdanie innych na ten temat zanim pojawi się znowu jakiś fachowiec.

 

 

Z góry dziękuję z pomoc

 

pozdrawiam z zimnego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam G124 ale podobny kocioł ze stajni De Dietrich DTG 111 NEZ. U mnie kilka lat temu był podobny problem. Skończyło się na wymianie sondy jonizacyjne. A możliwe przyczyny Twojego problemu to: brak iskry na elektrodzie zapłonowej, brak prądu jonizacyjnego, ciąg wsteczny, zanieczyszczony filtr gazu, mogą być zamienione faza i przewód zerowy, uszkodzony automat palnika lub zawór gazowy palnika. Trzeba sprawdzić połączenia elektryczne, lubią zaśniedzieć i przestać łączyć, czy na elektrodzie zapłonowej jest iskra, czy pojawia się płomień zapalający, ustawienie sondy jonizacyjnej i jej podłączenie. Jeśli to sonda lub elektroda to koszty będą przyzwoite, jeśli automat lub zawór palnika to ceny idą w górę. Nie jestem ekspertem, ale myślę, że biegły serwisant powinien sobie z tym poradzić bez kłopotu.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj jak wyżej.

Pawodów może być parę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Piec gazowy Buderus G124x zainstalowałem w 98r, od tamtej pory działał bez zarzutu. W 2010r stojąc w piwnicy, w czasie powodzi stał w 25 centymetrowej wodzie. Po zejściu wody, zaprosiłem serwisanta od pieców gazowych, przeczyścił palnik, sprawdził elektrykę i piec bez żadnych problemów działał przez dwa okresy grzewcze 2010/2011 i 2011/2012.

Na początku października tego roku uruchomiłem piec w celu sprawdzenia czy wszystko działa, piec działał przez tydzień bez problemowo. Tydzień temu zauważyłem że piec się nie chce włączyć, po zresetowaniu działał ale później znowu miał problem z odpaleniem. Jak nie było mnie w domu był serwisant i powiedział żonie że piec nie włącza się na niskim płomieniu, ale kompletnie nic nie zrobił oprócz zresetowania pieca.

 

Od wczoraj piec nie włącza się już nawet po resecie, czy może ktoś zasugerować co może być tego przyczyną. Chciałbym poznać zdanie innych na ten temat zanim pojawi się znowu jakiś fachowiec.

 

 

Z góry dziękuję z pomoc

 

pozdrawiam z zimnego domu.

Przewczyścić elelktrode jonizacyjną lub wymienićcały zastaw zapłonowy ok 300zł Edytowane przez automatyk
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuty okazał się automat do zespołu gazowego, koszt automatu - 285zł

 

Razem za wszystko zapłaciłem 300zł., teraz przynajmniej mamy już ciepło w domku.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomocne sugestie, lepiej coś niecoś liznąć wiedzy zanim pojawi się serwisant. Nie jest człowiek potem taki głupi z tego co słyszy od fachowca, a pokazanie że się troszkę ma o tym pojecie zawsze studzi zamiary do naciągania na wymianę zdrowych części.

 

pozdrawiam serdecznie, z ciepłego już domku

hanskloops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.