Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Pieca Do Komina,czopuch Problem


cziko82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podłączam właśnie piec dakon dor 12 gdzie czopuch w piecu ma 145mm kupiłem przyłącze kominowe o fi 150mm o dł 35 chce dac troszke pod kontem tę rurę względem komina tz ku górze Moje pytanie jest takie czy uszczelniać tp przyłącze kominowe nasuwane na czopuch pieca? czy bez uszczelnienia może być czy będę wylatywać spaliny na kotłownie? a jeśli uszczelniać to czym?

druga sprawa to chcę zamontować przy samej podłodze w kotłowni drzwiczki rewizyjne do czyszczenia wybierania sadzy z komina czy te drzwiczki też muszą być super szczelnie zrobione?osadzone? żeby nie zabużało to ciągu kominowego?

komin jest stary wymurowany z cegły kiedyś obsługiwał 2 piece kaflowego jego wymiary to 30cmx25cm wysokość to około 8 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba to uszczelnić. Po co komin miałby łapać sobie lewe powietrze? Żeby zmniejszyć ciąg? Czy na wyjściu Dakona masz rzeczywiście 145mm? Bo ja mam mocniejszego Buderusa 32D i u mnie jest 143mm mierzone po zewnętrznej. Na to założyłem rurę kominową 150mm, czarną z firmy Darko (czy może Darco?). Taka rura ma z jednej strony zwężenie do założenia następnego kawałka rury, i to zwężenie jeszcze miało wyraźny luz na czopuchu wychodzącym z mojego pieca, tak ze 2mm. Więc uszczelniacz był konieczny. Dałem silikon 300 stopni, ale już widzę że jest za słaby. Mierzę temperaturę spalin i przy rozpalaniu na otwartej klapie w środku kotła, albo solidniejszym paleniu potrafi skoczyć do 300 stopni.

Jeśli przyłacze ma wewnętrzną średnicę 150mm to będziesz miał sporą szparę do uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba trochę przesadzacie. Sczelnością połączenia należy się martwic w przypadku kotła z dmuchawą, natomiast przy paleniu na naturalnym ciagu nie mozna popadac w paranoje. Polaczenie czopucha kotla z rura mam uszczelnione czerwonym silikonem dostepnym w kazdym motoryzacjyjnym do 320 stopni i mimo, ze wielkoktornie podczas rozpalania temperatura przektorczyla 350 to nic sie nie dzieje, mam wrazenie, ze powierzchnia czopucha nie rozgrzewa sie do tej temperatury, chociaz logika podpowiada cos innego. Dodatkowo po pewnym czasie sadza uszczelni dodatkowo te polaczenie. 1200 stopni? Tyle to jest w palniku. Do komina rura na zwyklej zaprawie cementowej.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.