Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet Kwp2 16 Kw Jakie Najlepsze Ustawienia


staH

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj wiec tak

Dom 140 pare m2 elewacja ocieplenie 10 styro fundament do ławy xps 8 , okna plastiki, instalacja stare grzejniki zeberka brak glowic termostatycznych (dzis majster przyjezdza i cos mamy wykombinowac z tym zeby byly) palenisko uszczelnione. Ogolnie palac przez lato na c.w.u to bylo ok

temp zadana kotla 60

temp. wody 45

podtrzymanie- przerwa 15 min podawanie 3s

praca - ustawial sobie piec sam tak mi sie wydaje bo ustawiony byl na 70% mocy( bezwzgledu na ile ustawie prace i podawanie to ona to jakos sam tam miesza;/)

przestawiajac nie dawno na tryb c.o+c.w.u piec nie mógł dojsc do temp. zadanej (wydaje mi się tu że głowice dużo mogą pomóc???), groszka od zaje*** nie dopalonego w popielniku.

kombinowalem juz różnie tak na mieszalem ze przywrocilem ust. fabryczne i powrocilem obecnie na camo c.w.u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ekogroszek ile kalorii ma,drobny jest czy gruby. Czy ? ty masz kocioł eko gt kwp2 16m z obrotową retortą jeżeli tak to tam się retorty nie uszczelnia! jaki wysoki komin masz.

 

ustaw na razie tak: INSTALATOR:moc minimalna podawanie 9s/ przerwa 112s

maksymalna 9s/ 17s

przerwa w podtrzymaniu 10min

tryb pracy kotła automat

 

SERWISANT

 

obroty minimalne dmuchawy 28%

maksymalne 60%

zakres regulacji 3 stopnie

nadmuch w podtrzymaniu 0

 

TRYB SPALANIA

ikona płomyka i +/- na wyświetlaczu bez wchodzenia w ,,menu" po lewo ustaw na 19%

PRZYSŁONA na dmuchawie pełne otwarcie, przepustnica czopucha otwarta

 

MOC KOTŁA 100%

 

Następnych regulacji dokonaj dopiero za 3-4 godziny jednym parametrem,sprawdź jakie masz spalanie nie możesz mieć sadzy,płomienie nie mogą kopcić,przy pracy na 100% muszą być długie i ładnie obejmować deflektor.

 

Masz pogodówkę podpiętą?czy wewnętrzny czujnik, a może na temperaturze kotła sterujesz,tu nic niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj to co mi podales to ust. na c.o + c.w.u ??? Mój kociol to EKO GT- KWP2 16 ze stałą retortą. Wysokość mojego komina to 12m pogdówki nie mam podpiętej i niczym tam nie steruje. A i wracając do tego przestawienia czasu podawania to maksymalnie moge zrobic podawanie na 5sek;/;/;/ za dwa tygodnie bede mieć już glowice danfosa na wszystkich grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z kotła, ogrzewam 120m2 i 100l bojler, mam włączony tryb pogodowy super się sprawdza,sam podnosi i obniża temperature kotła.nie mam sadzy tylko pył i popiół na ścianach w znikomych ilościach,spalam teraz 35 deko na godzinę (c.o.- wieczorem,cwu-cała doba) ekogroszku grubego frakcji od 5mm do 40mm o mocy 25000kj wnętrze mojego kotła jest na tym forum w jakimś temacie ale nie pamiętam w jakim.Masz experta pid czy pid dynamic? bo to są wtedy trochę inne ustawienia.Co powiem o Galmecie ? dla mnie Galmet jest dobrze wykonany mówię tu o moim kotle,obrotowa retorta super sprawa, automatyka jest przeciętna zmiana opału = lekka regulacja E-coal Ogniwa jest dużo lepszy za to Ogniwo jest nie dopracowane opisywałem na forum,Czyszczenie Galmeta jest dobre wygodne wymiennik poziomy choć osobiście wolę pionowe wymienniki,a i jeszcze mam ruszt żeliwny właśnie teraz jest włożony zamiast deflektora i tak chyba zostanie na zimę bo wygląda na to że działa jak katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no niezle z tym rusztem kombinujesz ja tez mam taki wkladany ale lezy sobie gdzieś tam ( i niech tak zostanie hehehehe;P mam nadzieje ze nie zalapie zadnej awarii ) powiem ci tak ze te ust. co mi podales bede testowac jak sie oziembi i bede mial te moje glowice z zaworami na grzejnikach wtedy ci odpisze czy ust. sie sprawdzaja. Obecnie grzeje tylko c.w.u i mam ostawienia takie praca: podawanie 4s przerwa 46s

podtrzymanie: podawanie 4s przerwa 15 min z tym powietrzem tam nie ogarniam ae tak jak teraz ustawilem to ci powiem pali mi sie zajebiscie od srody 25kg wsypalem i nadal jest :) a spala sie tez ładnie pyłek i troche takich brylek. tylko boje sie ze zar mam troche za nisko bo wg. wskazan powinan byc kupka :) a ja mam tak ciut nad palenisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz sam, niema idealnych ustawień,wszyscy na tym forum to powiedzą, jest wiele czynników które powodują że u ciebie moje ustawienia się nie sprawdzą a u mnie działa bardzo dobrze (to są ustawienia zima lato nie ustawiam oddzielnych na każdy sezon)jedynie co przestawiam to pozycje w menu kaloryczność opału wysoka średnia lub niska,obecnie chodzi na pozycji-średnia bo węgielek jest 25000kj.

Co do żaru na retorcie to reguluje się samo kiedy kocioł idzie pełną mocą górka jest spora , kiedy schodzi z mocy górka lekko wystaje ponad retortę .

Popiół -mam i pył i wyglądający jak mały koks ale nie walczę z tym bo ładnie się wypala i w niczym nie przeszkadza.Życzę każdemu żeby nie miał problemów z podajnikowcem tak jak nie mam ja (tfu żeby nie zapeszyć :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no własnie lepiej nie zapeszać:) w wracajac do twojeje retorty obrotowej to ponoc bedzie sie lepiej spalac niz u mnie na stalej retorcie taka opinie wyczytalem prawda? ogolnie dziekuje za twój odzew w mojej sprawie tak jak pisalem wyzej ust. bede testowac jak przywali chlodem i bede miec te glowcie z zaworami wiec najprawdobodobniej jeszcze wtedy bede Cie meczył(oby nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorta obrotowa jest dobra, mnie się ten system podoba jak powstanie jakiś kalafior gigant to go ładnie zerwie ,nie mam z nią problemów ani niema problemów z tymi które znam osobiście ,,Jeżeli dbasz to masz"

 

Podał byś konkretnie jaki masz sterownik i kocioł,, prawidłowe oznaczenie''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sluchaj z tym podawaniem wegla to jeszcze nie doszedlem ale z tym dostrajaniem to cos tam sie miesza samo faktycznie . ja w tej chwili na samo c.w.u jade to mam takei nastawy

praca podawanie 4s przerwa 46s podtrzymanie 4s przerwa 15min powietrze ustawilem na 30% mocy przez 20 s. Powiem ci ze na 25 kg od srody jeszcze mam groszek w podajniku i spala sie bajecznie :). Czy teraz jak juz wiesz co i jak mozesz mi zaproponowac jakies fajne ust. na c.o+c. w.u bo idzie zimno to trzeba bedzie testowac przed konkretna zima.

a i co jeszcze zaobserwowalem to napoczatku jak pec w 25% chodzil to w pracy bylo tak podawanie 1s przerwa 50s teraz jak mu tam przestawilem to w 25% mocy ma 4s co 46 s ii tak jak jzu ci kiedys pisalem na maksa podawanie moge zrobic 5s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam czy ktoś coś by doradził na ten temat? ogólnie metoda prób i będów już mnie wykańcza. Ustawienia do tej pory stosowałem rózne w tej chwili przywrociłem ust. fabryczne. Jeżeli ktoś mógłby sie podzielić swoimi ust. tego pieca w trybie c.o + c.w.u będe bardzo wdzięczny za pomoc

 

Witam koledzy niedawno kupiłem piec Galmeta 16 kw GT DUO mam zamontowany zawór 4 drozny 2 pompki 1 na boiler 2 na dom paląc na bojler mam ustawioną temperaturę boilera na 55 stopni po osiągnięciu tej temperatury pompka na boiler się wyłancza i tem. na piecu rosnie mi na 80 do 90 stopni co może byc tego powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie zbyt duża moc ustawiona

wydłużyć przerwę podawania obniżyć nadmuch tak aby kocioł wolniej dogrzewał bojler

wtedy gdy się już wyłączy będzie mniejszy zapas mocy

sprawdź też ustawienia podtrzymania bo może również są "za bogate" i zamiast służyć tylko pilnowaniu by nie zgasło to podbija temperaturę

podaj wszystkie nastawy to coś doradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam boiler mam 100 litrów temperatura zadana pieca 50 stopni tep.na boiler 55 stopni Podtrzymanie 7 minut powietrze 50% podtrzymanie nadmuchu 5,histereza na 1 reszty podam w Poniedziałek a w łikend przełącze na ustawienia fabryczne chyba ze masz jakiś pomysł Timon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz zaobserwować czy temperatura rośnie wysoko w krótkim czasie po zakońćzeniu grzania bojlera czy juz w czasie podtrzymania wzrasta powoli po kazdym cyklu podtrzymania.

jeśli to pierwsze - zmniejszyć moc- nadmuch w dół i dłuższe przerwy pomiędzy podaniami.

jeśli to drugie - zmienić ustawienia podtrzymania- rzadziej przedmuchy i podawanie kolejnych dawek opału.

podaj model sterownika- będzie łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam nowy ale z 2011 roku na sterowniku pisze tylko EXPERT Po nagrzaniu boilera do 55% piec się wyłancza i pompka też i wtedy właśnie rośnie tamperatyra jak miałem nastawiona temperaturę pieca na 55 stopni wodę na 60stopni to po jakiś 2 godzinach temperatura na piecu skoczyła do 100stopni i włonczyło się schladzanie pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem czasu zajrzeć w instrukcję

napisz kiedy jest największy przyrost temperatury- czy zaraz po zakończeniu grzania czy w czasie podtrzymania gdy kocioł stoi i nie ma odbioru ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie po zakończeniu grzania jak piec jest na podtrzymaniu wtedy tem.idzie w górę ja mam ustawiony ten czas na 7 minut fabrycznie zmienie go na 10 minut albo 12 wydaje mi się ze jakby pompka się nie wyłanczała automatycznie to może temperatura by tak nie szła do góry jutro pozmieniam nadmuchy ale przed tem porobię zdjęcia i wstawię na forum a jaka ma być ilosc powietrza teraż mam 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę palnika więc nie powiem Ci ile ma być powietrza w czasie pracy.

musisz dobrać ją tak aby w popielniku był popiół i ewentualnie niewielkie spieki(chyba że opał spiekający), jak będzie niedopalony opał to znaczy że jest go za mało.

 

jeśli jak piszesz rośnie w podtrzymaniu to musisz zmienić parametry dla tego stanu- rozciągnąć aby rzadziej dmuchał i rzadziej podawał wtedy nie będzie przyrostu temperatury tak dużego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.