Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Poprawna Instalacja C.o.?


Włóczikij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy przedstawiona niżej instalacja jest poprawna? Chcę założyć zawór czterodrogowy aby podnieść temperaturę powrotu pieca CO. Opalam węglem.

Coś nie bardzo chyba jest naczyniem wzbiorczym, ale ono jest na strychu i trochę brak możliwości aby tam teraz doprowadzać kolejne rury. Podpowiedzcie mi co jeszcze zmienić.

tqmnkb6m499f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie!!! bezpieczeństwo przedewszytkim jesli nie chcesz dołaczyc do szcześliwców z zeszłego sezonu grzewczego ,prawdopodobnie 13 osób a twój przykład jest wzorowy jak do nich dołaczyć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na tę instalcje to samemu sie mozna pociąc lub wziąsc kątówke i ją wyciac ...ale nawiazujac do pytania najprosciej robi sie to na oddzielnej pompe wysterownej ze sterownika wtedy jest bezproblemowo nawet jak kcioł oszaleje i bedzie sie chciał gotowac to włacyz pompe CO i wychłodzi układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec ocalcie mi życie i pomóżcie mi to poprawić bo zawory przy kotle wstawiał mi instalator. Nie mam do nich szczęścia, juz miałem trzech fachowców, jeden był mądrzejszy od drugiego.

Ok. wywalam zawory przy piecu jak modę jeszcze cos poprawić albo to naczynie wzbiorcze zmodyfikowac?

dlax1uxaa16l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zawór myt i poprowadzić rurę od zbironika do kotła ,musi być bez zadnej armatury czytaj zadnych zaworów ,wtedy pozostałe rzeczy moga być ,jesli zbiornik jest w pomieszczeniu nieogrzewanym to na kotle zainstalowac zawór bezpieczeństwa 1,5 bar i wtedy bedzie bardzo bezpiecznie ,pozostała konfiguracja wtedy bedzie ok i dołozysz pompe do zasobnika cwu przed zaworem 4d i juz mozesz spać spokojnie ,w miejscu gdzie odetniesz obecne zasilanie do zbiornika musisz zainstalowac odpowietrznik automatyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na tę instalcje to samemu sie mozna pociąc lub wziąsc kątówke i ją wyciac ...ale nawiazujac do pytania najprosciej robi sie to na oddzielnej pompe wysterownej ze sterownika wtedy jest bezproblemowo nawet jak kcioł oszaleje i bedzie sie chciał gotowac to włacyz pompe CO i wychłodzi układ

Dobra ale tam gość na rysunku ma pompę CO z zaworem różnicowym na grawitacje, Jeśli będzie zbiornik CWU to w lecie zatrzyma pompe CO a pompa CWU będzie działać a mimo to ciepła woda i tak pójdzie na kaloryfery przez zawór różnicowy, a przecież w lecie kaloryfery mają nie grzać. Czy dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale mi bardzo zależy na tym aby zachować możliwość pracy CO w razie czego w grawitacji.

A czy można zawór 4D przenieść wyżej czyli już za pompę CO?

A jak nie to może lepiej zostawić ten schemat a wstawić tam gdzieś jakiś zawór kulowy abym mógł na lato odciąć instalacje CO.

Edytowane przez Włóczikij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale mi bardzo zależy na tym aby zachować możliwość pracy CO w razie czego w grawitacji.

To zamaist zaworu roznicowego załoz kulowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie kulowy zamiast różnicowego to w przypadku gdy kulowy będzie otwarty a pompka CO będzie pracować to woda może się bełtać w koło. A jeśli kulowy będzie zamknięty to w przypadku braku prądy nie działa ogrzewanie bez ręcznej interwencji. Może lepiej zostawić ten różnicowy a wstawić gdzieś zawory kulowe odcinające na okres letni. Tylko pytanie gdzie lepiej? Może zaraz za zaworem czterodrogowym hmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.