Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dogrzaniem Pokoju. Pomocy


GrzegorzGąsior

Rekomendowane odpowiedzi

jesli byłby to grzejnik znanej marki to diagnoza byłaby prosta a ten diamond to jakis wynalazek marketory i niewiadomo co w nim siedzi i jaka faktycznie ma moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że dom wyjątkowo energożerny i trzeba dołozyc jeszcze jeden grzejnik,

a jeszcze jedno pytanie czy to nie jest przypadkiem kamienica z metrowym murem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od poniedzialku do piatku.....od godziny 17 - 18 i ostatni raz dokladam 21-ej i tak juz drugi tydzien..... dzis pierwszy raz w zasadzie pale od rana... i co najwazniejsze chyba......termostat na grzejniku mam tylko na full w tym jednym pokoju...w pozostałych ppomieszczeniach lekko nad dwójką....i tu grzejniki sa chlodne. wlaczaja sie tylko dal nagrzania .... ten jeden pokoj zamkniety od pozostalych pomieszczeniech , w ktorych temperatura jest na poziomie 20 - 21 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku o czym my tu mówimy

o grzaniu ,masz ze 100 ton muru do zagrzania a ty ledwie powietrze zagrzewasz przez te dwie trzy godziny ,pal chłopie ile wlezie zanim coś napiszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci temperatura wyższa niż 21 C w pomieszczeniu mieszkalnym? Inna sprawa czy prawidłowo dokonano doboru mocy grzejnika. Tabele na stronach producentów dotyczą pomieszczeń standardowych o wysokości 2,5-2,6 m. U ciebie jest pomieszczenie wyższe o 30-40 cm i te 2200W może być trochę mało. Poza tym wymagasz temperatury pomieszczenia wyższej niż obliczeniowe 20C. Do tych 2200 W "na oko" ( są współczynniki korekcyjne na stronach producentów) musisz dołożyć jeszcze 700- 1000. Jaki zawór termostatyczny masz na grzejniku, jakie nastawy zaworu

Edytowane przez mak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tak zrobie....bez urazy!! jestem swiezakiem to moj drugi sezon grzewczy....o pierwszym sie nie wypowiadam, bo dom mialem nie izolowany....w tym roku szczelnie wszytsko zaizolowalem....i zapewne naiwnie myslalem, ze da to natychmiastowe efekty :/

 

Przepraszam jesli zabralem twoj czas....odezwe sie po miesiacu grzania na automacie non stop

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci temperatura wyższa niż 21 C w pomieszczeniu mieszkalnym? Inna sprawa czy prawidłowo dokonano doboru mocy grzejnika. Tabele na stronach producentów dotyczą pomieszczeń standardowych o wysokości 2,5-2,6 m. U ciebie jest pomieszczenie wyższe o 30-40 cm i te 2200W może być trochę mało. Poza tym wymagasz temperatury pomieszczenia wyższej niż obliczeniowe 20C. Do tych 2200 W "na oko" ( są współczynniki korekcyjne na stronach producentów) musisz dołożyć jeszcze 700- 1000. Jaki zawór termostatyczny masz na grzejniku, jakie nastawy zaworu

nie chodzi mi o temperature 23 stopnie czy wiecej..... martwie sie poporstu nie wiem czy zasadnie o to, ze skoro przy wiosennej temperaturze na zewnatrz 14 - 15 stopni nagrzewam pokoj do 23 stopni przy maxymalnych osiagach pieca.... co zatem bedzie przy -20 na zewnatrz.....ale pewnie jest jak koleka automatyk napisal....tzreba palic palic i palic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tak zrobie....bez urazy!! jestem swiezakiem to moj drugi sezon grzewczy....o pierwszym sie nie wypowiadam, bo dom mialem nie izolowany....w tym roku szczelnie wszytsko zaizolowalem....i zapewne naiwnie myslalem, ze da to natychmiastowe efekty :/

 

Przepraszam jesli zabralem twoj czas....odezwe sie po miesiacu grzania na automacie non stop

 

Pozdrawiam

nie chodzi o czas bo siedze tu z pzyjemnosci ale poprostu musisz wygrzac dom ,i jak wygrzejesz to za tydzień napisz jakie wnioski ,moze sie okazać że ten grzejnik jeszcze jest troszkę mały bo jednak chceesz miec 23st a grzejnik ma moc dla 20st ale to tak za tydzień napisz i cos sie zaradzi

pozdrawiam i dokładaj do kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mamy aktualnie 6 - 8 stopni na zew. wlaczylem dziś piec (SAS eko 17kw) na pełen automat na nastawach:

przerwa podawania 1min10sec., siła nadmuchu 45%, temp zad. C.O 55, temp.zad. C.W.U. 40, przerwa w podtrzymaniu 25 min, przerwa podczas podtrzymania nadmuchu 19min, czas pracy nadmuchu podczas podtrzymania 22sek. na grzejniki przy pełnym nagrzaniu kotła(64-64stopni), zaledwie 45stopni, Palę ekomiałem 25Kj. Nie mam pojęcia jak ustawić zawór 4 drożny żeby zminimalzować różnice między temperaturą na kotle a na grzejnikach, a może tak ma być?...Pomożecie Państwo? może jakies sugestie co do ustawień,??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no otwórz na 100% i tyle i tak zapewnie nie masz pompy kotłowej tylko jedną na CO wiec nie masz nad czym się zastanawiać ,jedyne co mnie zastanawia to eko miał to sie usmiałem i te 25MJ co to jest odsiewka kamiennego zmieszana z flotem i do tego 300kg żwiru???? bez urazy ale nie ma czegoś takiego jak eko miał ,miał nigdy nie bedzie eko i to zapamietaj chyba ze doprowadzisz go do pyłu i spalisz w palniku węglowym pyłowym tak jak gaz ... to tak na marginesie

a co do ustawień kotła to przerwa 25min jest troche zbyt duża no i powietrza daj ile wlezie tak aby płomień raził w oczy czyli jasno zółty bez czerwonego i nastepnie dawka paliwa tak aby cały czas paliło na górce a nie na dołku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.