Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dogrzaniem Pokoju. Pomocy


GrzegorzGąsior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zupełnie nowy na forum, witam wszytskich. Zarejestrowałem się ponieważ potrzebuję pomocy. Nie wiem czy we właściwym miejscu to piszę, ale chciałbym się dowiedzieć nieco o mocy grzejników w stosunku do piemieszczeń, itd, itp.. Troszkę chaotycznie piszę, ale już systematyzuje:

Posiadam Pokój 21 m/kw o wysokości 2,90m, mam w nim założony grzejnik DIAMOND 22/500/1800, pokoj zawiera dwie sciany zewnętrzne, narożne(północna i wschodnia), ocieplone 10cm styro+ betonowy strop, ocieplony od strychu 5cm styro+15cm wełna szklana. Przy temperaturze na zewnatrz 14 stopni. nie nagrzeje pokoju więcej niż do 22-23 stopni:/. Kocioł mam firmy SAS 17Kw, na razie przypalam sobie drewnem, temperature na kotle 80stopni, temp wody 60 stopni....a w pokoju max 23 stopnie:/...Proszę o jakieś rady, gdzie jest błąd. Z góry dzięki wielkie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calutki jest gorący i dół i góra, pompy są dwie, jedno do obiegu na grzejniki, druga na zbiornik z wodą...zawór 4 d...:/ Oczywiście nie będę egzystował w takich temperaturach wyższych, niż 24 stopnie, jednak mam obawy co się będzie działo gdy na zewnątrz będzie -20st....:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zrób foto tego grzejnika z góry i zobacz czy blachy radiatora dochodza do samego dołu czyli 4cm od dołu czy wyzej bo moze masz ten chłam co przypłynął wielką wodą to wtedy sprawnośc tych grzejników jest masakrycznie niska a grzejnik wazy połowe tego co np buderus ,purmo czy kermi a pojawił sie taki chłam w marketach i ludzie przepłacają jak to kupują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne podaj parametrzy tego grzejnika

twój grzejnik jesli byby markowy to przy 70st zasilania powinien mieć 2,2kW a przy 90st to 3,4kW nawet jesli miałbyś dzis dziury w oknach na centymetr i przeciag to w pokoju powinno być gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest togrzejnik firmy DIAMOND dwuplytowy o wymiarach 22/500/1800 zawieszony 14 cm na ziemia i 16 cm pod parapetem

no zadko ma te radiatory a dochodza do samego dołu grzejnika czy koncza sie w połowie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie najgorzej z tym grzejnikiem czyli ok 2W przy 70 na kotle ma ale cos jest nie tak bo epoka 100W/m2 juz dawno mineła ze 40 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile ma bo to nie moja półka grzejników ,ale ok 2kw powinie mieć ,a sprawdz jeszcze czy obie płyty grzeja tak samo i czy napewno na grzejniki idzie te 70st skoro na kotle masz 80 moze tu jest bład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termometr z wody na grzejniki pokazuje 60stopni....i staram sie to utrzymywac przez caly dzien, na piecu staram sie otzrymywac 75 - 80 stopni....płyty grzeja obie jednakowo:/.....czy powienienm wymienic gzrejnik na dluzszy??

a jak roznica pomiedzy góra grzejnika a dołem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesli tak jest to wychodzi ze twój pokój pozera 200Wm2 a to jest masakra niczym parametry namiotu ustawionego na przewienym polu

a jakie sa okna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.