Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dobrać Wielkość Wymiennika Płytowego Do Instalacji Czy Do Pieca


gmail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wykonaną u mnie instalacją CO i cwu i podłączonymi dwoma kotłami jeden to Vaillant kondensacyjny jednofunkcyjny o mocy do 24kW drugi piec SAS UWT o mocy 14kW. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się mi na dzień dzisiejszy rozdzielenie obwodów CWU do oddzielnych wężownic bojlera i rozdzielenie obwodów CO obu pieców za pomocą wymiennika płytowego. Chciałbym kupić wymiennik tylko nie wiem jakiej mocy zastosować wymiennik. Prosze o pomoc w doborze wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie układy sa drogie ,kupuje sie kocioł do układów zamknietych i wpinasz w istalację ale jesli juz masz kocioł to bezpiecznie bedzie 15-20 płyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba skontaktować się z dystrybutorem producenta wymienników to dobierze właściwy. trzeba tylko pamiętać,że przy zmianie wymiennika na innego producenta trzeba znowu dobrać jego wielkość.

Do rozmowy potrzebne są: moc zapotrzebowania na ciepło )(może być moc kotła) temperatura zasilania i powrotu do kotła np. 75/55, temperatura na instalacji np. 60/45. na podstawie tych danych dobiorą odpowiedni wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , poniżej tabelka z wymienników Sondex , używamy ich do produkcji grup pompowych i nie ma z nimi żadnego problemu , jak w tabeli napisane tak te wymienniki przekazują energię , widać tutaj że jedna płyta nie odpowiada 1KW , ale tak jak kolega Automatyk zasugerował to potrzebujesz 20 płytowy , przenosi on do 35 KW. Koszt takiego wymiennika to ok 700 zł , a całej grupy z dwoma pompami to ok 2000 zł .pozdrawiam

 

Wymienniki_kominkowe.zippost-4018-0-18251300-1350036383_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jwięcej już wiem jak ugryźć temat. Całej grupy na pewno już nie potrzebuję. Brakuje mi tylko wymiennika i jednej pompki obiegowej. Mam wątpliwości jeszcze przy wyborze pomiędzy grupami SL23 i SL32. Cym różnią się te dwie grupy wymienników? Z której grupy lepiej jest kupić wymiennik? Co praktycy instalatorzy sądzą o firmie Sondex jako producencie wymienników? Ew. może ktoś poleci inne i dlaczego? Na allegro jest masa ofert firmy Promag są tanie a co z jakością?

Edytowane przez gmail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu 12.10.2012 o 08:05, sambor napisał:

Wymiennik dobiera się wg wytycznych producenta np na stronie Danfossa jest program doboru wymienników, podobnie u Secespol-a

Pozdr.

Tylko zapomniałeś wspomnieć o rejestracji. Bez tego nici z wyliczenia w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.