Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a więc tak po 10-11 cyklach wchodzi w tryp podtrzymania i wtym trybie wytrzymuje jakieś 13 minut ( tryb podtrzymania mam ustawiony 10s podawanie co 17minut,ale wytrzymuje ok 13,14 minut), dmuchawa co 5 minut przez 10 s, nadmuch na 30%. Popiół jest  o wiele lepszy i jest go mniej, ale są jeszcze niewielkie spieki.

Wydaje mi się że jest o wiele lepiej, jak wrócę do domu koło 18 to zrobię zdjęcie popiołu  i zamieszcze. 

Grzejniki mAM W połowie na 2 i 3 - są to grzejniki z termostatem czy jakoś tak - mówił mi instalator. A podłogówka jest taka skala odd 1 do 6 to ustawione jest na 2, czy to jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pati9102

Masz dobrze dobrany kocioł do zapotrzebowania, bo potrzebujesz raptem ok. 11-12 kW mocy maksymalnej, uwzględniając cwu. Przy ok. 0 C na zewnątrz - połowę z tego. Dobierz wyjściowo tak podawanie, aby uzyskać około 5-kW średniej mocy, czyli spalić 0,8-1 kg węgla na godzinę. Napisz jaki masz kocioł a raczej podajnik oraz jaki ekogroszek. Wtedy podam przybliżone nastawy.

 

PS: Czy to taki kocioł?

attachicon.gifdrewmet.png

Kocioł drewmet ekoprim,klasa 5, 14kw. - cos takiego jak na stronie https://www.ceneo.pl/50157450

Ekogorszek zamawiam na stronei sambudrol - i jest to ekogroszek power max  wartość 28 Mj/kg - https://sklep.sambudrol.pl/ekogroszek/ekogroszek-power-max.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę wieczorem popiołu to będzie wiadomo czy dopala, wtedy będzie można coś skorygować, dmuchawa wg. mnie za często w podtrzymaniu, ustaw na 20s co 10m

A jaką masz histezę ? Jak dojdzie do zadanej temp. to o ile ją przekracza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pati9102

Masz dobrze dobrany kocioł do zapotrzebowania, bo potrzebujesz raptem ok. 11-12 kW mocy maksymalnej, uwzględniając cwu. Przy ok. 0 C na zewnątrz - połowę z tego. Dobierz wyjściowo tak podawanie, aby uzyskać około 5-kW średniej mocy, czyli spalić 0,8-1 kg węgla na godzinę. Napisz jaki masz kocioł a raczej podajnik oraz jaki ekogroszek. Wtedy podam przybliżone nastawy.

 

PS: Czy to taki kocioł? Podajnik najprawdopodobniej Ekoenergia 15-25 kW, sterownik Tech St-480 PID?

attachicon.gifdrewmet.png

tak to taki kocioł z tym sterownikiem najprawdopodobniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histeraze mam 2 stopnie, wentylator prędzej miałam ustawiony na 10s co 10 minut ale tak jakby szybciej temp.spadała i przestawiłam na 10s co 5 minut ,ale spróbuje jeszcze tak jak mówisz,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł drewmet ekoprim,klasa 5, 14kw. - cos takiego jak na stronie https://www.ceneo.pl/50157450

Ekogorszek zamawiam na stronei sambudrol - i jest to ekogroszek power max  wartość 28 Mj/kg - https://sklep.sambudrol.pl/ekogroszek/ekogroszek-power-max.html

Jeszcze jaki podajnik? Ekoenergia czy PMŻ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jaki podajnik? Ekoenergia czy PMŻ? :)

kurcze nie wiem nawet, a gdzie to sprawdzić?? Jak bd w domu to spróbuję sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę wieczorem popiołu to będzie wiadomo czy dopala, wtedy będzie można coś skorygować, dmuchawa wg. mnie za często w podtrzymaniu, ustaw na 20s co 10m

A jaką masz histezę ? Jak dojdzie do zadanej temp. to o ile ją przekracza ?

jak piec dochodzi do temperatury zadanej 50 stopni to w zasadzie odrazu wskakuje na podtrzymanie i tak trzyma cały czas te 50 stopni i po ok 8minutach spada do 49 stopni i tak łacznie wytrzymuje w podtrzymaniu ok. 13 min i znowu włącza się prac.. czy to jest dobrze czy lepiej zeby uzyskiwał wyższą temp. niż zadana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bo wtedy skacze od niskiej do wysokiej, u mnie niestety tak jest, ale nie chcę nic kombinować, żeby nie przekombinować

A Ty masz nowowybudowany dom i grzejesz pierwszy sezon ? Czy dom stary a piec nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy dom, grzeje pierwszy sezon. Jeszcze inne pytanie, jak np grzejniki sa skręcone na 2,3 a odkręce je na wyżej to czy piec bd palił więcej czy jak to jest>? Na grzejnikach są termostaty, no i podłogówka tez jest na 2 ustawiona - w skali od 1 do 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon, spalanie ok.30% więcej (opinia kolegów z forum), dom się musi dogrzać, stąd większe zużycie, jak odkręcisz termostaty i podłogówkę wyżej to spalanie będzie większe, przygotuj się że w tym sezonie pójdzie więcej i żyj z tym:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będzie więcej palił wyższy zakres to większa temperatura w pokoju więc więcej ciepła trzeba dostarczyć.

Jak nagrzejesz w pomieszczeniu to spalanie spadnie ale będzie wyższe niż przy nizszym zakresie

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon, spalanie ok.30% więcej (opinia kolegów z forum), dom się musi dogrzać, stąd większe zużycie, jak odkręcisz termostaty i podłogówkę wyżej to spalanie będzie większe, przygotuj się że w tym sezonie pójdzie więcej i żyj z tym:)

pierwszy sezon nie znaczy że w grudniu się wprowadził.

 

Jeżeli wprowadził się na wiosnę lub wczesne lato to nie koniecznie jest nie dogrzany.

 

bardziej kwestia kiedy ukończył prace i czy był czas na to aby wszystko wyschło i wszystko się unormowało.

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzk i tynki w środku skończyli jakoś na przełomnie sierpnia/wrzesnia, natomiast samo ocieplenie domu skończyli w zeszłym tygodniu, licze się z tym że trzeba więcej liczyć naopalanie w tym sezonie. Dam znać jak wróce co z ustawieniami którę tutaj uzyskałam i jak spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cała para w gwizdek...Informacja o tym, że dom jest nowo wybudowany i koleżanka pali pierwszy sezon,, powinna zostać podana w pierwszych postach. A pojawia się po kilkunastu/-dziesięciu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba i tak nie jest normalne żeby w pierwszym sezonie piec spalał 40kg/dobe? Ustawienia/parametry które tutaj dostałam wydają mi się i tak o wiele lepsze niż ustawił mi instalator, dam znać jeszcze jak będę w domu jak wygląda sytuacja ze spalaniem

 

 

i jak wrócę podam jeszcze jaki to podajnik bo też nie wiem do końca, sprawdze w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się w nim już mieszka i chce utrzymać komfort cieplny, to niestety tak....

Zakładając 30-40% zwiększone zapotrzebowanie, to obecnie 7-8 kW/h, tj. 27-30 kg/ dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze, pokombinuje z tymi ustawieniami co tutaj dostałam, bo i tak jest lepiej, widzę że popiół jest o wiele lepszy, także chcę ten piec ustawić tak żebym w kolejnym sezonie wiedziała jak startować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym sezonie to obecne nastawy będziesz miała na srogie mrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.