Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

rada z innej beczki - może sąsiad pomoże lub inny użytkownik pieca. zasada działania jest przecież taka sama. masz zresztą sterownik z PID -automat- więc prawie bezobsługowy tylko trzeba go ustawić

 

cierpliwości i nie poddawaj się, wyciągaj wnioski a najlepiej załóż notatki wtedy robisz zmianę obserwujesz i notujesz. w ten sposób unikniesz ponownie błędów a i łatwiej będzie poznać reakcję pieca  :)

ale co mi sasiad pomoze albo inny uzytkownik pieca? Wy jestescie przeciez innymi uzytkownikami pieca i moja ostatnia deska ratunku:) wszystkich znajomych uzytkownikow pieca obdzwonilam, popytalam ich ustawien i wyprobowalam u mnie ale to nic nie dalo. Nawet pan z kawahu nie umie mi za bardzo pomoc jak to zrobic aby to palenie bylo dobre, nie wspominajac o panu instalatorze pieca :)

PID - automat - o nie nie wierze, on nic sam nie robi, jedyne co to wpedza mnie w nerwice :)

mam zeszyt, prowadze notatki tyle ze ja biedna nie umiem za bardzo wyciagnac z tego wnioskow tzn moze juz cos rozumiem ze nie koniecznie chodzi o dluga prace podtrzymania ale jakos mi tak na logike sie wydaje ze im dluzej sobie piec odpoczywa to wtedy nie pracuje i nie zre eko to mniej spali. jakos od pazdziernika on mi caly czas chodzi chodzi i spalania mniejszego nie ma..... dlatego zamknelabym go aby byl cicho na podtrzymaniu i trawil co zjadl przez tyle miesiecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze spisane dane sa takie z menu instalatora: 

Temp zalaczenia pomp - 40 stopni OK

histereza kotla 2 stopnie OK

histereza CWU 5 stopni OK

Regulator pokojowy: wył [dodatkowo w podmenu znajduja sie: regulator standard, regulator TECH, urzadzenie regul.pokoj. - i tu jest wybrane na kociol (bo jest jeszcze opcja wylaczone i pompa CO) to potem

Modul GSM wylaczony (nie wazne chyba) połączenie z komórką

Modul internetowy wylaczony (ale to chyba nie wazne) sterowanieprzez net

Czulosc impulsatora 2 poziom OK

korekta czujnika zewnetrznego 0,0 stopni ???

poczytaj instrukcję od sterownika, tam opisane powyższe - lektura na pt. wieczór

A co do podtrzymania mam takie ustawienia: 

praca podtrzymania - 30 sekund nieważne bo podtrzymmanie krótkie

przerwa podtrzymania - 15 minut nieważne bo podtrzymmanie krótkie

wentyator czas pracy - 40 s nieważne bo podtrzymmanie krótkie

czas przerwy 15 min nieważne bo podtrzymmanie krótkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mi sasiad pomoze albo inny uzytkownik pieca? Wy jestescie przeciez innymi uzytkownikami pieca i moja ostatnia deska ratunku:) wszystkich znajomych uzytkownikow pieca obdzwonilam, popytalam ich ustawien i wyprobowalam u mnie ale to nic nie dalo. Nawet pan z kawahu nie umie mi za bardzo pomoc jak to zrobic aby to palenie bylo dobre, nie wspominajac o panu instalatorze pieca :)

PID - automat - o nie nie wierze, on nic sam nie robi, jedyne co to wpedza mnie w nerwice :)

mam zeszyt, prowadze notatki tyle ze ja biedna nie umiem za bardzo wyciagnac z tego wnioskow tzn moze juz cos rozumiem ze nie koniecznie chodzi o dluga prace podtrzymania ale jakos mi tak na logike sie wydaje ze im dluzej sobie piec odpoczywa to wtedy nie pracuje i nie zre eko to mniej spali. jakos od pazdziernika on mi caly czas chodzi chodzi i spalania mniejszego nie ma..... dlatego zamknelabym go aby byl cicho na podtrzymaniu i trawil co zjadl przez tyle miesiecy :)

  1. zobaczy przede wszystkim instalację oraz oceni palnik. ma większe doświadczenie od Ciebie - inaczej jest jak wszystko widać
  2. PID - poczytaj w necie
  3. no właśnie - a propos doświadczonego sąsiada
  4. i raz jeszcze skłonię Cię do lektury mojego tematu - tam masz wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zeszytu to proponuję

  1. podziel kartkę na pół
  2. po lewej wpisz ustawienia - wyszystki t.j. praca,przerwa, nadmuch, przysłona itp. z podtrzymaniem włącznie
  3. po prawej wpisuj wyniki obserwacji
  4. w kolejnych wierszach wpisujesz to co zmieniasz - potem po prawej wynik obserwacji
  5. łatwiej będziesz mogławrócić, skorygować itd.
  6. łatwe, proste i czytelne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lektury

 

  1. zawijan - https://zawijan.wordpress.com/ mnóstwo info
  2. http://czysteogrzewanie.pl/
  3. murator - http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewanie

na razie wystarczy, w necie jest naprawdę mnóstwo info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  1. zobaczy przede wszystkim instalację oraz oceni palnik. ma większe doświadczenie od Ciebie - inaczej jest jak wszystko widać
  2. PID - poczytaj w necie
  3. no właśnie - a propos doświadczonego sąsiada
  4. i raz jeszcze skłonię Cię do lektury mojego tematu - tam masz wszystko

 

oceni palnik? to jutro bede miala tego goscia od pieca to moge go wszystko wypytac o co powinnam, tylko gdybys mogl mi podpowiedziec o co mam zaptac :) bo moim podstawowym pytaniem do niego to zawsze jest jak mam mniej spalac eko ale on mi tego nie umie powiedziec bo sie chyba zwyczajnie za bardzo na takim piecu nie zna. Zreszta jak mu powiedzialam o tym uszczelnianiu to byl zdziwiony ze to moze miec wplyw na spalanie eko, a wy twierdzicie ze tak, to chyba cos z nim jest nie tak, nie? Jacys dziwni tu fachowcy sa :)

2. Oj ilez ja mam dzis do poczytania PID, instrukcje od sterownika i od kawahu to czytalam chyba ze 3 razy ale to jest dla mnie w ogole nie zrozumiale, ale teraz po konwersacjach z Wami moze cos mi sie w koncu naswieci. A lektura Twojego tematu to jest na dlugi tydzien zimowy, nie wystarczy jeden wieczor :) czytam czytam ale najlepiej byloby raz a porzadnie siasc i przeczytac. Teraz stwierdzilam ze ja sobie jeszcze zrobie zapiski w zeszycie cennych rad co kto komu radzi czyli jakie te ustawienia robic abym miala pod reka np jesli mam niedopalki to co robic, albo jesli zwieksze podawanie a temp sie nie nagrzewa to co zrobic. 

 

Pompy: ta przy bojlerze jest na I

a ta przy piecu tzn nad piecem to jest chyba n III zreszta tam nie ma pokretla takiego typowego jak przy bojerze wodnym tylko swieca sie diody i tak sobie pomyslalam ze to moze to :) to jak to, to sie swieca III

post-72188-0-86491200-1486137831_thumb.jpgpost-72188-0-23064600-1486137850_thumb.jpg

 

a i jeszcze mam taka klapke od popielnika post-72188-0-12272400-1486137840_thumb.jpg ona nie ma znaczenia co do spalania?

Ojej ilez tajemnic ma ten piec w sobie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do zeszytu to proponuję

  1. podziel kartkę na pół
  2. po lewej wpisz ustawienia - wyszystki t.j. praca,przerwa, nadmuch, przysłona itp. z podtrzymaniem włącznie
  3. po prawej wpisuj wyniki obserwacji
  4. w kolejnych wierszach wpisujesz to co zmieniasz - potem po prawej wynik obserwacji
  5. łatwiej będziesz mogławrócić, skorygować itd.
  6. łatwe, proste i czytelne

 

dobra rada, dziekuje :) i tak bede robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lektury

 

  1. zawijan - https://zawijan.wordpress.com/ mnóstwo info
  2. http://czysteogrzewanie.pl/
  3. murator - http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewanie

na razie wystarczy, w necie jest naprawdę mnóstwo info

ja wiem ze jest mnostwo rzeczy ale ja powiem szczerze ze myslalam ze inni uzytkownicy innych piecow nie moga mi pomoc, jedynie tylko tacy co maja taki piec jak ja to mi pomoga, i myslalam ze inne piece na eko sa po prostu inne, innych firm to inne ustawienia i inne wszystko i u mnie nie bedzie mialo tego zastosowania :) i szukalam na necie info o moim piecu, gdzie ktos ma problem jak ja, ale nie znalazlam :( i dlatego odezwalam sie tu na forum myslac ze i tak raczej nic z tego,ale byla to moja ostatnia deska ratunku bo tak to mialam kupic drewno i palic na ruszcie albo pozbyc sie tego pieca bo skonczyla mi sie cierpiwosc, ale sie milo zaskoczylam i widze ze jestescie dobrzy i chcecie mi pomoc choc male pojecie mam (zadne) :) Teraz juz lepsze bo juz cos tam kumam, choc nadal niewiem jak pozbyc sie niedopalkow i zrobic aby przestal zrec nadal jestem w czarnej d.... ale mam jakas nadzieje. I wiem ze moj piec jest taki sam jak innych osob, tzn z nim tak samo trzeba podchodzic jak i z innymi i teraz juz wiem ze czytanie informacji o problemach i rozwizaniach innych sa cenna wskazowka dla mnie. Dziekuje za linki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak sama już zauważyłaś to zrobiłaś dużo zmian a jesteś dalej w d..... więc teraz obserwuj jak pisałem wyżej i dopiero później zmiana

nie patrz na minuty raz jeszcze piszę, ważny jest wygląd palnika /spalony węgiel/ a nie czasy

 

 No wlasnie tyle ze wyglad palnika to nadal jest dla mnie czarna magia.... w ogole nie mam pojecia jak nad nim zapanowac i jaki ma byc. a spalony wegiel to widze jaki jest caly czas duzo sie go pali i poprawy nie ma. Caly czas zre i zre.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceni palnik? to jutro bede miala tego goscia od pieca to moge go wszystko wypytac o co powinnam, tylko gdybys mogl mi podpowiedziec o co mam zaptac :) bo moim podstawowym pytaniem do niego to zawsze jest jak mam mniej spalac eko ale on mi tego nie umie powiedziec bo sie chyba zwyczajnie za bardzo na takim piecu nie zna. Zreszta jak mu powiedzialam o tym uszczelnianiu to byl zdziwiony ze to moze miec wplyw na spalanie eko, a wy twierdzicie ze tak, to chyba cos z nim jest nie tak, nie? Jacys dziwni tu fachowcy sa :)

2. Oj ilez ja mam dzis do poczytania PID, instrukcje od sterownika i od kawahu to czytalam chyba ze 3 razy ale to jest dla mnie w ogole nie zrozumiale, ale teraz po konwersacjach z Wami moze cos mi sie w koncu naswieci. A lektura Twojego tematu to jest na dlugi tydzien zimowy, nie wystarczy jeden wieczor :) czytam czytam ale najlepiej byloby raz a porzadnie siasc i przeczytac. Teraz stwierdzilam ze ja sobie jeszcze zrobie zapiski w zeszycie cennych rad co kto komu radzi czyli jakie te ustawienia robic abym miala pod reka np jesli mam niedopalki to co robic, albo jesli zwieksze podawanie a temp sie nie nagrzewa to co zrobic. 

 

Pompy: ta przy bojlerze jest na I

a ta przy piecu tzn nad piecem to jest chyba n III zreszta tam nie ma pokretla takiego typowego jak przy bojerze wodnym tylko swieca sie diody i tak sobie pomyslalam ze to moze to :) to jak to, to sie swieca III

attachicon.gif20170203_164837.jpgattachicon.gif20170203_164506.jpg

 

a i jeszcze mam taka klapke od popielnika attachicon.gif20170203_164436.jpg ona nie ma znaczenia co do spalania?

Ojej ilez tajemnic ma ten piec w sobie :)

  1. chodzi mi o to co na palniku,
  2. efektywnie - niedopały są niedozwolone, spieczki małe są złe ale lepiej widziane
  3. uszczelnienie wpływa na efektywność spalania
  4. na pewno na początku pomoże
  5. pompy - CWU czyli bojler zostawna 1, tądrugąod CO ustaw na 1i zobacz - tylko nie od razu - czy grzejniki będąciepłe i w pomieszczeniach komfortowo, jak nie zmienisz na 2 - wolniej będzie wyciągać ciepłąwodęzpieca co wpłynie na czasy pracy i podtrzymania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze mam taka klapke od popielnika attachicon.gif20170203_164436.jpg ona nie ma znaczenia co do spalania?

nie wiem co to za klapka - co jest w instrukcji

na razie proponuję zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No wlasnie tyle ze wyglad palnika to nadal jest dla mnie czarna magia.... w ogole nie mam pojecia jak nad nim zapanowac i jaki ma byc. a spalony wegiel to widze jaki jest caly czas duzo sie go pali i poprawy nie ma. Caly czas zre i zre.......

wejdź na mój temat, zacznij od końca tam jest kilka filmików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  1. chodzi mi o to co na palniku,
  2. efektywnie - niedopały są niedozwolone, spieczki małe są złe ale lepiej widziane
  3. uszczelnienie wpływa na efektywność spalania
  4. na pewno na początku pomoże
  5. pompy - CWU czyli bojler zostawna 1, tądrugąod CO ustaw na 1i zobacz - tylko nie od razu - czy grzejniki będąciepłe i w pomieszczeniach komfortowo, jak nie zmienisz na 2 - wolniej będzie wyciągać ciepłąwodęzpieca co wpłynie na czasy pracy i podtrzymania

 

1 a co na tym palniku? Ja widze spieklony wegiel po prawej stronie - ale to chyba od tego braku uszczelnienia a reszte to nic nie widze :) i ogien duzy to chyba ok, a tak to w sumie niewiem czego mam sie tam czepic, w popielniku wiem ze tego nie spalonego eko. a to moze ja powinnam calkowicie wydluzyc przerwe podawania na 80 s np i wtedy obserwowac czy mam niedopalki a nie bawic sie teraz co 5 s i obserwowac skoro to podtrzymanie nie jest wazne i jak piec bedzie pracowal caly czas to nic mu nie bedzie? Nadal nic nie rozumiem ojej :) a moze do ustawien fabrycznych powroce? Oj wiem ze mieszam ale probuje znalezc jakis punkt optymalnego rozwiazania od ktorego moglabym zaczac, bo narazie przy tych moich obserwacjach caly czas spalam 25 kg w 10/12h zalezy.....

5 pompe CWU chyba nie moge ustawic bo tam sie diody swieca i nie wiem jest jakies pokretlo to zlote ale moge nim ruszyc, hm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na mój temat, zacznij od końca tam jest kilka filmików

ooo a ja zaczelam od poczatku i utknelam na 10 stronie a jak zobczylam ze jest ich 91 to sie zalamalam :) a tu mowisz zeby od konca zaczac,bo ciekawe filmiki, dzis napewno odrobie ta prace domowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapkę zamlknij.Otwarta klapka  wychładza ci kocioł,który nie może dojść do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz jeszcze zrobić fotę podłączenia bojlera ale od góry ? Dodatkowo sprawdź na pompce z bojlera w którą stronę jest strzałka wytłoczona na pompce czy w lewo czy w prawo to samo na zaworze kulowym tym rdzawym. . W tej chwili pompkę masz zainstalowana na powrocie , zazwyczaj instaluje się na na zasilaniu i to przed zaworem 4D. W tej chwili to wygląda że zawór kulowy przepuszcza wodę i wrzuca ją niepotrzebnie na powrót nawet jak pompa z bojlera nie pracuje. Ale się mogę mylić bo jak przybliżymy to foty mało czytelne. Oczywiście możemy się mylić ale należy to sprawdzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak jak najbardziej trzeba to sprawdzic bo moze gdzies cos ktos zawinil w instaacji. Dziekuje za pomoc i zainteresowanie dzieki dzieki :)

to tak zdjecia bojlera od gory zrobilam takie na ile mi pozwolilo krzeselko, mam nadzieje ze widac ale jesli mam sie tam wspinac wyzej to napisz cos sie wymysli i fotk bedzie :) post-72188-0-92002900-1486149185_thumb.jpgpost-72188-0-11607000-1486149172_thumb.jpg

strzalka na pompie wodnej jest w strone sciany czyli jak patrze od pieca jest na prawo, taka o to post-72188-0-05846100-1486149178_thumb.jpg

a z tym rdzawym zaworem kulkowym to hmmmm niewiem ktory to :)

1post-72188-0-58652500-1486149194_thumb.jpg

2post-72188-0-79922800-1486149203_thumb.jpg

3post-72188-0-43382100-1486149212_thumb.jpg

4 czy mam go szukac kolo dzwigni 4D?

Pomoz prosze ktory to i bede szukac tam strzalki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

korekta czujnika zewnetrznego 0,0 stopni ???

poczytaj instrukcję od sterownika, tam opisane powyższe - lektura na pt. wieczór

 

 

Opcja dostępna jest jedynie w przypadku zalaczenia zaworu 1 i 2. Funkcja ta umozliwia kalibracje temperatury czujnika zewnetrznego. Zawor 1 i 2 sluzy do podlaczenia dodatkowego sterownika jesli instalacja wymaga dodatkowych zaworow. czyli u mnie tego wlaczyc nie moge. Lektura przeczytana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy dobrze wymysliłem post-36078-0-43762200-1486150505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kolejny  :)

post-36078-0-79993100-1486151647_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow super :) teraz rozumiem wszystko :) czyli na pompie wodnej jest ustawione na I - nie ruszac nic bo jest ok

gorzej z pompa kaloryferow gdyz ona nie ma jakiegos pokretla ale ma kolo tych diod jakis przycisk to moze nim wyreguluje to aby bylo na II bo z tego co widze to swieca sie III diody to mniemam ze to III, ewentualnie jak sobie dzis nie poradze to pana piecowego jutro zapytam :)

a n tym zegareczku co ma byc 45 - 50 to reguluje zaworem 4D znaczy sie ze ruszam na 4 lub 3,5 lub 4,5 w zaleznosci jak chce aby to cieplo bylo puszczane na kaloryfery, tak? Czyli jesli chce aby bylo przypuscmy 20 st w pomieszczeniach to przykrecam to tym aworem a jak chce aby bylo cipelej to odkrecam aby wiecej iepla szlo na grzejniki tak? A nie reguluje sie tego ta temp zadana? czyli np jesli ustawie na 55 to mam mniej ciepla na grzejniki a jak 65 to wiecej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.