Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

i jak tak ponad pol godziny nie osiaga zadanej temp na danych parametrach to mam nadal czekac czy cos korygowac? Bo chodzi i chodzi i niewiem czy to sie unormuje po tych 3 godzinach ze odpowiednio bedzie sie nagrzewal i odpoczywal czy jak juz tak dlugo pracuje to mu sie raczej praca nie unormuje bo nie moze zaciagnac do tej zadanej? Chce jakos cierpliwie przetestowac te 4 godz na jednych parametrach ale jak widze prace ponad pol godz a 3 czy 5 min podtrzymania to mnie krew zaewa ze ja to jednak nie umiem tego ustawic :( prosze o pomoccccccccc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się tą instalację zrozumieć .. :) Ta pompka co jest przy bojlerze ten kabel zasilający z jednej strony wchodzi do pompki a z drugiej, do gniazda 230V  czy do sterownika. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy mały eksperyment bo siedzę w pracy z instalatorem pieców. Na sterowniku włącz tylko ogrzewanie domu zamiast pomp równoległych. Niech to chodzi jakieś 40 min. Jeśli nic nie da przełącz z powrotem na pompy równoległe. Ten eksperyment powinien  rozwiązać nasze wątpliwości. Z tym ze najpierw jak zmienisz nastawy dotknij ręką rurę za pompka i przed pompka. To samo zrób po tych 40 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ciepła czy tez zimna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech chodzi. I teraz tak ustaw się tak zeby pompkę miałaś przed sobą. Dotykaj rurę po prawej stronie aż do tego trójnika czy jest ciepła czy zimna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. co do ustawień - kręcisz niemiłosiernie. na dobrą sprawę nie wiadomo co pomogło czy odwrotnie - podawanie węgla czy nadmuch

  2. w popielniku masz niedopały więc rada - nadmuch w górę lub wydłużenie przerwy podawania

co do nadmuchu - masz jakikolwiek  miernik temp. spalin, ewentualnie dotknij rury wchodzącej do komina. powinna być gorąca ale nie parzyć

odnośnie ustawień sterownika - pompy równoległe to ogrzewanie domu i ciepłej wody, priorytet bojlera -wiadomo, ogrzewanie domu to wyłączenie ogrzewania CWU czyli ciepłej wody

uszczelnienie palnika nie spowoduje utraty gwarancji a na pewno pomoże w spalaniu uwęgla

co do działania pieca to powtórzę - wina moim zdaniem nie leży po stronie ustawień pieca - skorygować należy by jeszcze dopalał lepiej wegiel - tylko po stronie ustawień instalacji i tam bym szukał utratę ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimna, rozumiem ze mowimy o pompie od bojlera :)

Tak oczywiście o pompie od bojlera. Szukaj ciepła od tego trójnika do góry do zaworu 4D i na dół. Dodatkowo patrząc na zawód 4D po prawej powinnaś mieć ciepło / uważaj bo może parzyć/ do góry tam gdzie masz pompę CO powinno być letnio. Zaś w lewo od zaworu powinno być lekko wyczuwalne ciepełko, ale lekko. Sprawdź to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. w popielniku masz niedopały więc rada - nadmuch w górę lub wydłużenie przerwy podawania - jesli manewruje nadmuch w gore lub wydluzam przerwe to nie lapie mi podtrzymania, nie moze zalapac temp

co do działania pieca to powtórzę - wina moim zdaniem nie leży po stronie ustawień pieca - skorygować należy by jeszcze dopalał lepiej wegiel - tylko po stronie ustawień instalacji i tam bym szukał utratę ciepła - jak?

Ide sprawdzic te rurki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przy bojlerze zimne nadal. Od tego trójnika wszystkie są bardzo cieplo, jedynie ta lewa jest mniej ciepla ta co odchodzi do wody

a ustawiłaś z powrotem na pracę pomp równoległa ? I co z kociołkiem coś zauważyłaś, szybciej dochodził coś się zmieniło w pracy kotła / nie pytam o spieki i nastawy na sterowniku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. 15 min pracy i 5 min podtrzymania - po pierwsze dochodzi, po drugie dochodzi szybko więc moc jest pomimo szybkiej wymiany wody /sprawdź ustawienia pomp, na których biegach chodzą/

w popielniku niedopały więc już pisałem

na palniku bałagan, z prawej strony - chyba dalsza od podajnika - wywala Tobie węgiel. kwestia uszczelnienia palnika i nadmuchu - przesłonę na wentylatorze otwórz na maksa,ustawień nie zmieniaj. powietrze teraz powinno dojść na koniec palnika i OBSERWUJ czy pomogło. nic nie zmieniaj w ustawieniach pieca

sterownik masz z PID więc pomiar temp.spalin masz tylko na sterowniku nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 15 min pracy i 5 min podtrzymania mialam na pompie ogrzewanie domu, zmienilam na pompy rownolegle pol godz temu i wydluzylam podawanie o 5 sek zgodnie z wytycznymi aby zlikwidowac niedopalki eko. Przyobserwowalam juz 2 cykle i pracy jest 20 min a podt 7 min

a moze cos w ustawieniach podtrzymania i wentyalatora w podtrzymaniu mam cos nie tak?

2 no wlasnie z tymi niedopalami nie rozumiem :) raczej rozumiem ze jak niedopaly to zwiekszamy podawanie albo nadmuch, tylko ze ja z tego co widze i obserwuje to ja przy tych zwiekszaniach mam coraz dluzsza prace piec ponad polgodzinna (podt 3-5 min) 40 min a rano byla godz i nie mialam cierpliwosci juz patrzec jak ten piec sie meczy a dobic nie moze :) jakos dla mnie to jest czarna magia :(

3 palnik tzn ta korone tak :) bede miec uszczelniona jutro, i jak wygasze piec to go przeczyszcze, przeslone na wnetyloatorze mam otwarta na maksa od wczoraj

4. a ten pomiar spalin ja moge jakos wyczytac na tym sterowniku? Poszukac go ? :)

czyli co nie mieszac juz z tymi ustawieniami i zostawic tak jak jest czy nadal szukac kiedy bedzie optymalnie wypalany eko? 

Zauwazylam jesli chodzi o moje dotychczasowe obserwacje to ze przy ustwieniach 5/30/20 bieg nadmuchu piec pracowal 15 min a mial 8-9min podt ale tez bylo duzo niedopalonego eko co rownalo sie spalaniu 25 kg/12 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i dziekuje slicznie pieknie wszystkim za cierpliwosc nad moja osoba, bo ja nie dosc ze kobieta ktora sie nie zna i nie ma pojecia o czym piszecie nie raz pompy i w ogole to jeszcze taka w goracej wodzie kapana jestem ze chcialabym juz zmniejszyc to spalanie bo plakac mi sie chce jak widze jak zre ten eko ktory tani nie jest :( dziekuje dziekuje dziekuje slicznie wszystkim za pomoc i prosze o jeszcze troche :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rada z innej beczki - może sąsiad pomoże lub inny użytkownik pieca. zasada działania jest przecież taka sama. masz zresztą sterownik z PID -automat- więc prawie bezobsługowy tylko trzeba go ustawić

 

cierpliwości i nie poddawaj się, wyciągaj wnioski a najlepiej załóż notatki wtedy robisz zmianę obserwujesz i notujesz. w ten sposób unikniesz ponownie błędów a i łatwiej będzie poznać reakcję pieca  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze spisane dane sa takie z menu instalatora: 

Temp zalaczenia pomp - 40 stopni

histereza kotla 2 stopnie

histereza CWU 5 stopni

Regulator pokojowy: wył [dodatkowo w podmenu znajduja sie: regulator standard, regulator TECH, urzadzenie regul.pokoj. - i tu jest wybrane na kociol (bo jest jeszcze opcja wylaczone i pompa CO)

Modul GSM wylaczony (nie wazne chyba)

Modul internetowy wylaczony (ale to chyba nie wazne)

Czulosc impulsatora 2 poziom

korekta czujnika zewnetrznego 0,0 stopni

 

A co do podtrzymania mam takie ustawienia: 

praca podtrzymania - 30 sekund

przerwa podtrzymania - 15 minut

wentyator czas pracy - 40 s

czas przerwy 15 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 15 min pracy i 5 min podtrzymania mialam na pompie ogrzewanie domu, zmienilam na pompy rownolegle pol godz temu i wydluzylam podawanie o 5 sek zgodnie z wytycznymi aby zlikwidowac niedopalki eko. Przyobserwowalam juz 2 cykle i pracy jest 20 min a podt 7 min

Pompy chodza na biegach

2 no wlasnie z tymi niedopalami nie rozumiem :) raczej rozumiem ze jak niedopaly to zwiekszamy podawanie albo nadmuch, tylko ze ja z tego co widze i obserwuje to ja przy tych zwiekszaniach mam coraz dluzsza prace piec ponad polgodzinna (podt 3-5 min) 40 min a rano byla godz i nie mialam cierpliwosci juz patrzec jak ten piec sie meczy a dobic nie moze :) jakos dla mnie to jest czarna magia :(

3 palnik tzn ta korone tak :) bede miec uszczelniona jutro, i jak wygasze piec to go przeczyszcze, przeslone na wnetyloatorze mam otwarta na maksa od wczoraj

4. a ten pomiar spalin ja moge jakos wyczytac na tym sterowniku? Poszukac go ? :)

czyli co nie mieszac juz z tymi ustawieniami i zostawic tak jak jest czy nadal szukac kiedy bedzie optymalnie wypalany eko? 

Zauwazylam jesli chodzi o moje dotychczasowe obserwacje to ze przy ustwieniach 5/30/20 bieg nadmuchu piec pracowal 15 min a mial 8-9min podt ale tez bylo duzo niedopalonego eko co rownalo sie spalaniu 25 kg/12 h

  1. obserwuj dłużej, pompa na którym biegu - z reguły są trzy, masz zwykłe powinno być pokrętło z cyframi
  2. niedopały- niespalony do końca węgiel więć potrzebuje albo więcej powietrza by się spalić /uwaga na spieki/ albo dłużej poleżeć. jak w kuchni ze smażeniem - można spalić, niedopiec itp. co do pracy to raz jeszcze powtórzę to co pisałem wcześniej - podtrzymanie to najgorszy stan dla pieca. masz sterownik z PID gdziepiec chodzi w automacie właśnie cały czas. co do obserwacji - nie siedź wkotłowni tylko zmoeń iprzyjź za godz. potem dwie trzy itd. im dłużej tym lepiej
  3. OK
  4. poczytać instrukcję lub poszukać w necie

jak sama już zauważyłaś to zrobiłaś dużo zmian a jesteś dalej w d..... więc teraz obserwuj jak pisałem wyżej i dopiero później zmiana

nie patrz na minuty raz jeszcze piszę, ważny jest wygląd palnika /spalony węgiel/ a nie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.