Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Każdy Użytkownik Powinien Móc Zobaczyć Kto Dał Punkty Reputacji?


marcin

Punkty reputacji  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy każdy użytkownik powinien móc zobaczyć kto dał punkty reputacji?

    • Tak
      30
    • Nie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

temat został przywrócony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nasze Wiadro Narodowe" - gdyby tak literalnie podejść do polskiego prawa ("właściciel gruntu jest właścicielem tego co na gruncie") to to wiadro chyba wcale nie jest "nasze". Pewnie nikt za to nie beknie, a właściciele gruntu mają szansę na duży zarobek.

 

Mam pytanie z innej beczki do Admina:

Forum jest duże, można już chyba powiedzieć, że opiniotwórcze. Czy w związku z tym producenci kotłów nie obrażają się kiedy sobie po nich pojeździmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie. Są małe wyjątki (grożenie sądami za szkalowanie marki, żądania usunięcia negatywnych postów - oczywiście pozytywne mogą zostać ;) ) Ale generalnie to naprawdę sporadycznie się dzieje i dotyczy zwykle małych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a ja się bardziej obawiałem tych dużych.

Że też żadana firma nie wpdła na pomysł, żeby mi dać łapówkę - muszę chyba zintensyfikować krytykę:-)

Płacą za spam to czemu by nie mieli płacić za "wyrozumiałość"?

 

A to grożenie sądami to rozumiem, że taki blef?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy blef. Pójście do sądu to jednak koszty a wynik niepewny. Wg mnie osoby wymuszające usunięcie negatywnych treści raczej takich gróźb nie spełnią.

 

Ja osobiście widzę duuużo lepsze rozwiązanie polegające na kontakcie z użytkownikiem i pozytywnym załatwieniu problemu - pozostaje świetna reklama (wiadomo nie ma idealnych produktów a rozwiązany przez producenta problem na forum bardzo dobrze o nim świadczy). Osobiście zawsze podejrzliwie podchodzę do produktów o których nie ma negatywnych opinii (albo są one mało popularne, przez co mało przetestowane, albo producent prowadzi niezbyt dobrą politykę wizerunkową).

 

Ogólnie jest tak, że jeżeli ktoś opisze prawdziwą sytuację producent może na tej podstawie w jakiś tam sposób dochodzić odszkodowania za straty w wizerunku i finansowe (konsultowałem kiedyś pewną sprawę z forum z prawnikiem). Czyli niby jest wolność słowa, ale też trzeba jej rozsądnie używać. A na pewno pisać dobrze udokumentowaną prawdę i to dopiero po wyczerpaniu ugodowych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie jeżeli jesteśmy już przy ocenie i rzetelności firm to jak to jest że na jednym forum wymusza się aby były tylko opinie +/- pozytywne a na innych można bez skrępowania jechać po firmach i ich kadrze nawet z nazwiska (chodzi mi tutaj o forum go w...) ? Czyli co... mamy wypowiadać się w samych superlatywach i tym samym mamy wprowadzać w błąd przyszłych użytkowników? Oczywiście trzeba wykluczyć tu sytuacje gdzie ktoś pisze nie bież bo to jest gó... bez żadnego uzasadnienia ale myślę że wytykanie błędów jest jak najbardziej na miejscu.

 

Druga sprawa to przy ocenie postów powinny moim zdaniem znaleźć się dwa wskaźniki plusowy i minusowy wówczas było by widać ilu osobom się wpis spodobał a ilu nie (teraz widać tylko przewagę głosów)

Co się podoba to to że można zobaczyć kto oceniał na minus ale nie widać komentarza, a szkoda ponieważ to prowadzi do różnych niuansów.

 

Kolejna rzecz to to że między nami rużnie bywa (mam tu na myśli uwagi z twojej strony odnośnie moich działań na forum) ok. słusznie że zwracasz uwagę ale ja wnoszę też wiele w to forum (tak mi się wydaje) i robię to bez kożyści więc niekture uwagi uważam za nieuzasadnione.

Jeżeli chodzi o reklamowanie się na forum to czym rużni się mój wpis od wpisu podszytych uzytkowników wypisujących reklamowe treści o Westfali i innych (często nie mające merytorycznego znaczenia dla całości tematu).

 

Sorry za moje żale ale taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy mieć dział lub temat w którym można by wypowiadać się i oceniać produkty - nie tyko kotły ale też materiały instalacyjne - np rury, złączki, narzędzia, rozdzielacze, elektronikę do sterowania.

Wszystkie te opinie będą za pewnie subiektywne ale mogą pomóc we właściwym wyborze.

Oczywiście reklamę potępiamy, ale jak ktoś pisze że PEX danego producenta jest do d---y to jest to cenna uwaga dla następnych kupujących, dodatkowo wady i ułomności sterowników, pomp, kotłow itp.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy mieć dział lub temat w którym można by wypowiadać się i oceniać produkty - nie tyko kotły ale też materiały instalacyjne - np rury, złączki, narzędzia, rozdzielacze, elektronikę do sterowania.

Wszystkie te opinie będą za pewnie subiektywne ale mogą pomóc we właściwym wyborze.

Oczywiście reklamę potępiamy, ale jak ktoś pisze że PEX danego producenta jest do d---y to jest to cenna uwaga dla następnych kupujących, dodatkowo wady i ułomności sterowników, pomp, kotłow itp.

Pozdr.

 

Sam chętnie bym zasięgnął opinii czego unikać a czego wypatrywać albowiem już nie raz człowiek się naciął

O sterownikach pewnie nic nie napiszę bo się na tym nie znam ale z rurami ,kształtkami i całym tym ustrojstwem mam częsty kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę (bo często bym musiał się do tego odnosić później), że skrypt/program forum generalnie jest produktem kupionym (Invision Power Board) - moje możliwości ingerencji w szczegóły są, ale ogólnie staram się korzystać z gotowych produktów. Ma to kilka plusów. Czasami czas potrzebny na proste (z punktu widzenia użytkownika) modyfikacje jest bardzo duży. Gotowe skrypty są zwykle bardziej bezawaryjne (bo przetestowane przez setki albo tysiące użytkowników). Tyle wstępu :)

 

Marcinie jeżeli jesteśmy już przy ocenie i rzetelności firm to jak to jest że na jednym forum wymusza się aby były tylko opinie +/- pozytywne a na innych można bez skrępowania jechać po firmach i ich kadrze nawet z nazwiska (chodzi mi tutaj o forum go w...) ? Czyli co... mamy wypowiadać się w samych superlatywach i tym samym mamy wprowadzać w błąd przyszłych użytkowników? Oczywiście trzeba wykluczyć tu sytuacje gdzie ktoś pisze nie bież bo to jest gó... bez żadnego uzasadnienia ale myślę że wytykanie błędów jest jak najbardziej na miejscu.

Zostałem ogólnie źle zrozumiany. To nie jest tak, że usuwamy negatywne opinie bo nam tak wygodniej. Po prostu czasami nowy użytkownik napisze, że coś tam jest do kitu (i jest to jego jedyna wypowiedź na forum). Czasami robi to (metodą kopiuj wklej w kilku, a nawet kilkunastu tematach). Rozumiem rozczarowanie niektórych - ale czasami:

- użytkownik nie odpowiada na moje szczegółowe pytania (celem zwykłej weryfikacji)

- samo to, że tak bardzo zależy mu na przedstawieniu negatywnego podejścia do firmy w tak wielu tematach jest podejrzane. Zwykle usuwam i żądam jakichś konkretnych danych (patrz poprzedni myślnik).

- wszystko to dlatego, że często opinie negatywne są efektem negatywnego PR

 

Generalnie jak prześledzimy forum jednak jest sporo negatywów.

 

Dodam w tym temacie, że usuwamy 10x więcej opinii pozytywnych niż negatywnych. Dodam drugą rzecz. Usuwamy generalnie bardzo mało rzeczy sensownych. Usuwamy bardzo dużo ewidentego spamu. Treści, które po pierwszych 3 słowach można ocenić jako metody PR'u zlecone przez firmy.

 

Często po prostu stwierdzam, że nie warto "kopać się z koniem" i usuwam całą firmę (wiem, że ze szkodą dla użytkowników, ale dotyczy to tylko malutkich firm, na dodatek z dość w moim mniemaniu marnymi szansami na rozwój z takim podejściem do klientów, dodatkowo). Takie przypadki były 2. Dodatkowo w obu przypadkach wykryłem, że firmy te stosowały na forum kryptoreklamę (tzw. podwójna moralność) ;)

Druga sprawa to przy ocenie postów powinny moim zdaniem znaleźć się dwa wskaźniki plusowy i minusowy wówczas było by widać ilu osobom się wpis spodobał a ilu nie (teraz widać tylko przewagę głosów)

Wtedy inne osoby by napisały, że przy ocenie postów powinien znaleźć się jeden wskaźnik ;) A tak poważnie - teraz widać to po rozwinięciu (opinii jednak jest zwykle maksymalnie kilka - można to sobie ocenić).

Co się podoba to to że można zobaczyć kto oceniał na minus ale nie widać komentarza, a szkoda ponieważ to prowadzi do różnych niuansów.

To fakt. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn dodatek do forum umożliwiający podawanie powodów ocen nie wyświetla ich przy postach a tylko w profilu użytkownika. W miarę wolnych mocy przerobowych spróbuję to poprawić.

Kolejna rzecz to to że między nami rużnie bywa (mam tu na myśli uwagi z twojej strony odnośnie moich działań na forum) ok. słusznie że zwracasz uwagę ale ja wnoszę też wiele w to forum (tak mi się wydaje) i robię to bez kożyści więc niekture uwagi uważam za nieuzasadnione.

Jeżeli chodzi o reklamowanie się na forum to czym rużni się mój wpis od wpisu podszytych uzytkowników wypisujących reklamowe treści o Westfali i innych (często nie mające merytorycznego znaczenia dla całości tematu).

 

Sorry za moje żale ale taka jest moja opinia.

Niestety - mimo że jak pisałem treści reklamowe staramy się z forum usuwać jest kilka powodów dla których czasami można je znaleźć. Usuwamy tylko treści co do których jesteśmy w 100% pewni, że to reklama (sprawdzam mail, ip, sam tekst, czy użytkownik nie rozmawia sam ze sobą itp). Tylko w 90% użytkownicy chwalący lub ganiący produkt i mający 1 czy 2 posty są "spamerami". Nie chcemy usuwać tych 10% z automatu.

Powinniśmy mieć dział lub temat w którym można by wypowiadać się i oceniać produkty - nie tyko kotły ale też materiały instalacyjne - np rury, złączki, narzędzia, rozdzielacze, elektronikę do sterowania.

Wszystkie te opinie będą za pewnie subiektywne ale mogą pomóc we właściwym wyborze.

Oczywiście reklamę potępiamy, ale jak ktoś pisze że PEX danego producenta jest do d---y to jest to cenna uwaga dla następnych kupujących, dodatkowo wady i ułomności sterowników, pomp, kotłow itp.

Pozdr.

Pomysł godny rozważenia. Aczkolwiek wiem z doświadczenia, że wymagałoby to wzmożonej moderacji (inaczej zrobiłaby się "reklamownia", "linkownia" itp). Taki dział miałby sens tylko jeżeli wypowiedzi byłyby od prawdziwych użytkowników. W każdym razie będzie to rozważone.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zamieszczający powinien sprawdzić czy książkę może zamieścić (zarówno z "moralnego" jak i prawnego punktu widzenia).

 

Jeżeli zamieszczany jest link do treści zamieszczonej przez kogoś innego odpowiedzialność zamieszczającego ogólnie ogranicza się do moralnej. Jeżeli jest to treść zamieszczana bezpośrednio jako załącznik na naszej stronie odpowiedzialność jest większa.

 

Ogólnie jeżeli otrzymam wiarygodne informacje o tym, że zamieszczenie materiałów łamie prawo autorskie zostaną one usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnei ankiety, mnie nie interesuje kto, ale za które posty, fajnie jeśli można byłoby sprawdzić taką rzecz. Dopiero niedawno zwróciłem uwagę na tę punktację i nawet nie wiedziałem, że tyle minusów się nazbierało, wcześniej nie zwracałem na to uwagi.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz można sprawdzić kto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz można sprawdzić kto

Z tego co widzę, przynajmniej do kilku postów wstecz można też sprawdzić za ktorą wypowiedzc. Od kogo to akurat wiedziałem minusami sypie mi automatyk :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak sie głupoty pisze to ten minus jest najmnięjszą z mozliwych ciązliwości a akurat tobie sie zebrało na jakies 3 minusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, przynajmniej do kilku postów wstecz można też sprawdzić za ktorą wypowiedzc. Od kogo to akurat wiedziałem minusami sypie mi automatyk :)

Popatrz co napisałeś wczoraj w temacie http://forum.info-og...ni/#entry125059 za to powinno się nie minusy dawać ale do szkoły odsyłać.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz co napisałeś wczoraj w temacie http://forum.info-og...ni/#entry125059 za to powinno się nie minusy dawać ale do szkoły odsyłać.

Niby co takiego?

 

 

Mam wrazenei, ze ty i automatyk probojecie uchodzic za jakis specjalistow, niestety wasze porady to jakis ciemnogord sprzed dekady i macie ludzi za idiotow. Prawda jest taka, ze prawdziwi specjalisci nei maja czasu na takie forum, a tu sa pasjonaci w mniejszym lub wiekszym stopniu majacy stycznosc z tematem. Takie podstawy o konwekcji to kazde dziecko wie, bo jak rozumiem o nierowny rozklad temperatur chodzilo, wiec trudno, zeby nie brac takich rzeczy pod uwage, to jednak nic nie zmienia w kwestii utrzymania temperatury w pomieszczeniu. Zresztą sowje zdanie wyraziełm w tamtym temacie, wentylatory z nadmuchem maja swoje scisle przeznaczenie i zastosowanie, ale oczywiście ty być w sypialni umieścił. Nadmuch spawdza się łazience, pomieszczeniu gdzie szybko zmienia się temperautra lub przebyway krótko.

 

no jak sie głupoty pisze to ten minus jest najmnięjszą z mozliwych ciązliwości a akurat tobie sie zebrało na jakies 3 minusy

. Napisałem w tamtym temacie i napiszę w tym, brednie jakoby sterownik pogodowy zmniejszał zuycie gazu w tradtcjnym kotle zostaw swoim klientom, a skrajen argumenty które użyłeś, żeby na koniec przytoczyć fragment o kotle z otrwatą komora to już szyczyt ingnoracji i niekompetencji. Rozumiem, ze masz tam jakies wyliczenia, tylko nijak sie ma to do logicznych argumentow i tego czemu systemy sterowania pogodowego przede wszystkim wystepowaly z kotlami kondesacyjnymi. Swoją droga nie wiem czy w ogóle kotły z otwartą komora spalnia występują ze sterowaniem pogodowym, sens tego chyba tylko taki jak w kotłach na węgiel. Oczywiście ty twierdzisz, że wraz ze spadkiem temperatury i mocy kotła gazowego tradycjnynego rośnie jego sprawnośc, gdy tym czasem wszystkie foldery stwierdzją odwrotną styację, a sprawność rośnie jedynie w kotłach kondensacyjnych. Takie brednie tylko w Polsce moga mieć rację bytu, ale jak już to pisałem wielokrotnie to powoli się zmienia, bo coraz cześciej instalatorstem zajmuja się inzynierowie. Na dobrą sprawe chyba w muratorze z 90 któregośc roku ktoś był na tyle niekompetenty i miał podobne wspaniałe argumenty, chyba juz nie pracuje ;)

 

Na dobrą sprawę automatyk, żeby nie było próbowałem coś znależć sesnowengo na potwierdzenie twoich słow, nic... jak masz jakis artykul uprawdapadniajacy twoje teroie chetnie poczytam!

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dostało się nam Kolego @Automatyku, :( chyba zamiast spierać się między sobą zacznijmy walczyć z tym ciemnogrodem co go @arthi odnalazł w naszych postach.

@Arthi Co do specjalistów to się mylisz i to grubo bo tu jest kilku całkiem niezłych Gości, którzy to forum ciągną do przodu i poziom podnoszą.

Co do tematu o grzaniu 8m2 - to nie jest sypialnia., a inne rzeczy co do jego grzania, też chyba sobie wyjaśniliśmy.

Dobranoc

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano się gromy posypały az w piety poszło ....hih

ale powiedz co mozna napisac na temat wiedzy ulotkowej prezentowanej przez Arti ???

wiara jest podstawą naszego jestestwa ,jedni w Boga i inni w inne rzeczy a jeszcze inni w ulotki i napisane 110% z kondensata i w to że z komina leci skrolplony gaz pewnie.... jak pisałem jakieś 10 dni temu jak gośc nie posiedzi z 10 lat w serwisach kotłów ,nie pozna podstaw to nie podyskutuje sobie bo nie ma o czym gadac a na ulotki to mozna studentów 1 roku łapać lub luddzi kompletnie nie zwiazanych w temacie a nie starych monterów serwisantów i wogóle

a nadmuchowym ogrzewaniem to mozesz sobie powietrze podgrzac a nie budynek ,do grzania ekonomicznego i komfortowego jest ogrzewanie streowane pogodowo a nie dmuchawa od siana ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądałem dziś starsze tematy z przed roku lub więcej i niektórych roi się od samozadowolenia - z powodu braku ograniczenia wielu sobie wpisywało pozytywy,

 

To śmieszne- post np z godz 21 a pozytyw 10- 20 minut później, teraz widać i niektórzy powinni się wstydzić.

 

Nie wiem czy Admin nie powinien tą dobrą samoocenę zmienić na jej brak.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.