Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Każdy Użytkownik Powinien Móc Zobaczyć Kto Dał Punkty Reputacji?


marcin

Punkty reputacji  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy każdy użytkownik powinien móc zobaczyć kto dał punkty reputacji?

    • Tak
      30
    • Nie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

i jak koledzy?

Przydała się wam ta wiedza do czegoś?

Poszła dziś seria w temacie Jak ocieplić strych. Zasadnie, czy nie koniecznie?

A co z reputacją kolegi który drugiemu chciał pomóc? I co właściwie zostało ocenione treść, czy osoba?

Ta "wojenka" zostanie przeze mnie zakończona już niedługo :)

 

Jak już pisałem. Główną wadą systemu ocen są oceniający. Niestety niektórzy średnio dorośli do korzystania z takiego dobrodziejstwa dzisiejszych czasów jakich jest internet.

 

System ocen zdecydowanie zostanie bo generalnie jest przydatny. Jawność ocen zostanie prawdopodobnie włączona w okolicach poniedziałku.

 

Natomiast jeżeli administracja forum stwierdzi, że ktoś "bawi się" ocenami będzie to powodem do zaweszania/banowania konta. Forum jest dla nas i nie pozwolimy aby kilku osobników robiło sobie tutaj jakieś kpiny i utrudniało korzystanie z forum bo takie mają widzimisię. Forów jest wiele i nie ma obowiązku korzystania akurat z naszego.

 

Miłej soboty :) Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Natomiast jeżeli administracja forum stwierdzi, że ktoś "bawi się" ocenami będzie to powodem do zaweszania/banowania konta. Forum jest dla nas i nie pozwolimy aby kilku osobników robiło sobie tutaj jakieś kpiny i utrudniało korzystanie z forum bo takie mają widzimisię. Forów jest wiele i nie ma obowiązku korzystania akurat z naszego.]

Tak trzymać. Pozdrawiam albodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej chwili nie badałem tego tak wnikliwie (naiwnie licząc na to, że oceny będą wystawiane rzetelnie). Od teraz będę.

 

Obecnie stwierdziłem jeden przypadek (bardzo widoczny) wystawiania sobie minusów "bo tak". Od przyszłego tygodnia zacznę zwracać na to większą uwagę i dokładniej się przyjrzę tematowi. Oceny wystawiane z powodów personalnych i innych nie mających nic wspólnego z rzetelną oceną będą usuwane (z ew. sankcjami wobec użytkownika).

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% na tak - czyli włączam tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tak zwanym międzyczasie załapałeś marcinie jakieś minusy z reputacji choć to forum nie jest o demokracji.poz Hermogenes

ps jedno co dobre to Ty wiesz od kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszyscy wiedzą od kogo (trzeba kliknąć w numerek z oceną).

 

Generalnie dla mnie te oceny mają drugorzędne znaczenie. Za dużo czytam forum, żeby zwracać uwagę na jakieś liczby przy użytkownikach - zdanie wyrabiam sobie osobiście na podstawie treści 🙂

 

Pozdrawiam

 

P.S. Zupełnie nie rozumiem dlaczego mam tak niską ocenę. Napisałem 1317 postów z których każdy jest świetny. Licząc, że średnio spodoba się 10 osobom powinienem już dawno przekroczyć 10 tys punktów reputacji 😉 A tu zonk - 8 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermogenes - pełna zgoda :)

 

Vlad24 - Teraz aby wystawić ocenę trzeba kliknąć 2 raz w tym raz na wyraźny przycisk z napisem "Przyznaj" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermogenes - pełna zgoda :)

 

Vlad24 - Teraz aby wystawić ocenę trzeba kliknąć 2 raz w tym raz na wyraźny przycisk z napisem "Przyznaj" :)

spoko, bo ja z wyczuwalnym stachem celuje paluchem w te oceny ;)

 

jeszcze jedno, dziś pokasowałem trochę minusów coponiektórym

ale z poziomu profilu użytkownika i zakładki reputacja nie woła o powody i potwierdzenie. Jest jak by po staremu.

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak powiem. Forum korzysta ze skryptu IPB (Invision Power Board). Jest to jedno z bardziej popularnych (dodam że płatnych, chociaż nie zawrotna kwota to jest) forów na świecie. Ze względu na popularność naszego forum odpada stosowanie for darmowych.

 

I generalnie 90% rozwiązań tutaj jest standardowych. Takich samych jak w przypadku 40% for na świecie. Ja owszem, na ile potrafię dostosowuję skrypt do naszych warunków. Jednak generalnie jest tak, że rozwiązania u nas zastosowane są standardowe na świecie.

 

Możliwość (nie konieczność) dodawania powodów ocen jest tylko "dodatkową opcją" forum - zainstalowałem ją bo generalnie wydaje mi się niezła. Jednak nie ma tam opcji wymuszania powodów wystawiania ocen negatywnych (ani pozytywnych).

 

Dodam jeszcze jedno. Ze względu na wykonywany zawód (webmaster) znam wiele for. Znam zasady funkcjonowania for dla dzieci, dorosłych. Dla "pokemonów" i poważnych ludzi. Nasze forum oceniam jako forum dla ludzi poważnych i dorosłych, szukających rozwiązania swoich problemów a nie jakichś idiotycznych dyskusji i w 99,9% to jest prawda. Nie ma sensu stosować ograniczeń odpowiednich dla forów dla dzieci i dla ludzi niepoważnych. A te 0,01% trzeba odfiltrować i tyle.

 

Tak poważnie mówiąc ostatnio zablokowałem człowieka, który trochę nadużywał systemu ocen. To był w 95% powód blokady (5%=beznadziejna gramatyka/ortografia i wypowiedzi nie na temat). Uczestniczę od 2004 roku w jednym forum dla webmasterów. Tam admini są w porównaniu ze mną naprawdę ostrzy. I to forum radzi sobie świetnie. Blokują usera, który po 10 tys. wypowiedzi decyduje się "trollować" i wszyscy im przyklaskują. U nas administracja/moderacja była bardzo pobłażliwa i do pewnego momentu nie miało to negatywnych konsekwencji. Jednak ostatnio widzę, że mały odsetek osób postanowił to wykorzystywać. Stąd moja ostatnia informacja że trochę zmieniamy podejście.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Nie na temat ale czy też uważacie, że koleś, który wydał kasę na dach nad stadionem narodowym powinien zapłacić za to z własnej kieszeni? (ew. koleś który stwierdził, że nie należy go zamykać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ;)

 

Wiele osób domaga się na forach "demokracji". Ja też tak do pewnego momentu myślałem. Obecnie jednak troszkę zmieniłem zdanie. Owszem - demokracja będzie, ale trochę przefiltrowana (np. przez zdanie stałych użytkowników i przepisy prawa ;) )

 

Doświadczenie moje wskazuje także, że wiele osób myli "wolność słowa" z "demokracją". Otóż chciałem przypomnieć, że wolność słowa podlega jednak pewnym ograniczeniom. Przypominam spamerom, którzy chcieliby reklamować się u nas pod co drugim postem że wywalając Was z naszego forum nie łamię wolności słowa. Osoby chcące podyskutować o polityce proszę o dyskusję w dziale "na dowolny temat" i respektowanie pewnych zasad dyskusji politycznej. Po trzecie: osoby, które zostaną zablokowane, a czują ,że niesłusznie proszę o kontakt mailowy - być może był to mój błąd i będziemy mogli go cofnąć po sensownym wytłumaczeniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie na temat ale czy też uważacie, że koleś, który wydał kasę na dach nad stadionem narodowym powinien zapłacić za to z własnej kieszeni? (ew. koleś który stwierdził, że nie należy go zamykać? ;)

Nie powinien mieć żadnych konsekwencji bo to byłoby niesprawiedliwe.

Niestety w tym kraju aż roi się od podobnych ludzi na różnych stanowiskach decyzyjnych i nikt im nie robi z powodu ich niekompetencji żadnych problemów.

Sad but true.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Nie na temat ale czy też uważacie, że koleś, który wydał kasę na dach nad stadionem narodowym powinien zapłacić za to z własnej kieszeni? (ew. koleś który stwierdził, że nie należy go zamykać? ;)

 

Dach dachem - boją się go zamykać gdyż może nie wytrzymać deszczu :P i wiatru ale co to za płyta która nie ma drenażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie warto zacząć żądać takich decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie na temat ale czy też uważacie, że koleś, który wydał kasę na dach nad stadionem narodowym powinien zapłacić za to z własnej kieszeni? (ew. koleś który stwierdził, że nie należy go zamykać? ;)

To nie jest "Narodowe Centrum Sportu", tylko "Nasze Wiadro Narodowe"... Taki komentarz usłyszałem dziś. Jak znam życie, to i tą oczywistą szansę przegapimy i nikt faktu tego do Guinessa nie zgłosi....

 

Jutro się obudzimy i newsem będzie info, że ta cała woda zalała metro i ten blok jednak runął...

 

Zauważyłem też, że odwaga panów z PZPN nie jest nawet wystarczjąca do pojawienia się na konferencji prasowej. Zarówno PZPN jak i NCS zasłoniły się swoimi rzecznikami.... "Obaj" rzecznicy to... kobiety. Współczuję i podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z komentarzy angielskiej telewizji itv1 ktora byla sklonna komentowac mecz - rozmowa miedzy dwoma komentatorami:

1. to dlaczego nie zamkneli dachu?

2. bo za duzy deszcz!

1. to dlaczego nie zadnych osob ktore probowaly by usunac wode , nie wiem walcami, widlami (robiac dziury w murawie?

2. bo nie maja sprzetu!

1. dlaczego?

 

2. bo maja dach!!!!!

 

To Centrum Sportów Wodnych a Nasi będą mieli pretekst jak przegrają bo forma była na wczoraj :P

 

Pozdr.

 

PS Miałem uczestniczyć przy budowie tego cuda ale stawki były po 8zł/rg, podziękowałem i nie muszę się wstydzić.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś, który wydał kasę na dach nad stadionem narodowym powinien zapłacić za to z własnej kieszeni?

W wątpię aby ktoś na tym forum wiedział jaki był proces decyzyjny zakupu dachu.

Proces decyzyjny, czyli przygotowanie założeń technicznych, zbieranie ofert i ich ocena techniczna, podjęcie decyzji o zakupie. Może się okazać, że jakiś manager jak zobaczył ceny postanowił kupić najtańszy dach. Manager miał sukces finansowy na etapie inwestycyjnym (kilka miesięcy), a eksploatujący czyli Narodowe Centrum Sportu (NCS) ma problem na wiele lat.

Wiem że szlag trafia założenia techniczne jak manager z inwestycji chce mieć sukces finansowy.

 

ew. koleś który stwierdził, że nie należy go zamykać? ;)

Koleś(sie) pracuje(ą) w jakiejś firmie (PZPN?). To firma powinna pokryć wszystkie koszta, a potem zgłosić do prokuratora podejrzenie o popełnieniu przestępstwa działania na szkodę firmy. Nie przekazanie organizatorowi imprezy (meczu) przez NCS danych eksploatacyjnych dachu może być okolicznością łagodzącą w postępowaniu prokuratora i sądu.

 

Ciekawy jestem jaka jest wytrzymałość dachu na obciążenie śniegiem. Można sobie wyobrazić że temperatura jest powyżej 0 stopni, zamykamy dach na imprezę, następnie nadchodzą obfite opady śniegu i dachu nie można zamknąć. Może dach jest ogrzewany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jaka jest wytrzymałość dachu na obciążenie śniegiem. Można sobie wyobrazić że temperatura jest powyżej 0 stopni, zamykamy dach na imprezę, następnie nadchodzą obfite opady śniegu i dachu nie można zamknąć. Może dach jest ogrzewany?

Gdzieś mi się wyczytało, że może na nim leżeć 18 cm śniegu i że niektóre części dachu są ogrzewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie tego tematu

http://forum.info-og...le/page__st__20

Wydaje mi się że jest zbyt istotny aby tkwił w archiwum . Myślę że jeszcze nie wszystko zostało w nim powiedziane a jest to moim zdaniem ABC dla kazdego palacza . Czy możemy go przywrócić wśród " żyjących " :)

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.