Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiz Czy Per-Eko Prosze O Porade


piterb

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze mi powiedziec ktora firma jest lepsza (ktory piec jest lepszy) mam zamiar kupic ktorys z wymienionych w temacie (wybieram z tych firm poniewaz psb ma tylko takie w ofercie, i w cenie na ktora mnie stac) no i do psb mam blisko :)

Prosze mi napisac jakiej mocy piec mam wybrac moje mieszkanie to : zimny parter mury grubosci 70cm bez ocieplenia, zimna piwnica, powierzchnia niecale 70m, wysokosc ok 3m, bojler 120l. Prosze mi rowniez napisac czym skutkuje zly dobor mocy pieca tzn jesli bedzie zbyt duza moc.

Pozdrawiam

 

Ps moj opal to wegiel, drewno ,wegiel+mial

ps II ewentualnie poprosze o link do aukcji z allegro z dobrym piecem w cenie do 2200+\- 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie oczekuj odpowiedzi na tak postawione pytanie . Obaj producenci produkują kotły spawane i czy dany kocioł jest dobry trzeba to samemu sprawdzić przy zakupie . Co z tego że dany wytwórca ma super opinie jak akurat ten Twój wybrany będzie spawany w poniedziałek na kacu . Jeżeli chcesz porównania to wybierz jakieś konkretne dwa modele jakie Cię interesują i wtedy będzie można wyłuszczyć który spełni Twoje oczekiwania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm myslalem ze te kotly sa tak popularne ze bez problemu dostane informacje ktora firme wybrac.

Jesli chodzi o kociol to interesuje mnie taki podstawowy bo za kwote ktora mam do wydania cudow nie bedzie.

Fajnie jak ktos by mi udzielil informacji na temat mocy kotla o czym pisalem w 1 poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporą kubaturę jak do powierzchni . Kocioł w okolicach 10Kw powinien wystarczyć . No i teraz zaczynają się schody bo reszta zależy od Twoich preferencji i umiejscowienia kotła . Kocioł do opalania czy przepalania , przewaga jakiego paliwa , umiejscowienie kotła piwnica czy mieszkanie . Na te pytania musisz odpowiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz camino !!! to Tobie nowy kocioł nie jest potrzebny tylko trochę więcej wiedzy jak w nim palić . A jak Ci coś brakuje do tego Camino to informuje że jest nadal produkowany i wszystkie części zamienne możesz nadal dokupić .

Proponuję lekturę tego :

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2390-camino-kwd3/

A potem tego

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

jeśli interesują Cię najprostsze i najtańsze z tych modeli na opał uniwersalny, to rozważać możesz dwa:

 

HEITZ MINI

 

Plusy:

- w miarę dobry wymiennik ciepła (wodna kolumna grzewcza), przy odpowiednio dobranej mocy pieca podobno nie ma potrzeby stosowania wkładu kominowego;

- duża komora zasypowa, sporo drzewa się upcha (40 dla 25 kW);

- ruszt żeliwny, znormalizowane sztabki, łatwa wymiana;

- producent zaleca palenie od góry.

 

Minusy:

- brak klapki/rozety powietrza wtórnego lub chociażby dyszy PW jak w konkurencyjnym Heiztechniku,

- troszkę cienkie blachy - 4 mm zewnętrzna i 3 mm wewnętrzna, ale producent tego nie ukrywa w przeciwieństwie do firm, które piszą, że spawają z 8 mm, podczas kiedy faktycznie jest to blacha 4 albo 3 mm

- brak drzwiczek / osłony rusztu,

- brak ruchomego rusztu lub przegarniacza popiołu.

 

Opis i instrukcja: http://www.skwiercz-instal.pl/upload/instrukcje/zasypowe/heitz_mini_12-25.pdf

 

Galeraia zdjęć poprzedniej wersji kotła: http://www.mt-system.pl/mini_galeria.html

 

PER-EKO KSW

 

Plusy:

- sprawdzona konstrukcja na wzór Zębca SWK

- ruchomy ruszt

- regulator powietrza wtórnego w drzwiczkach zasypowych

- blacha 5 mm zewnętrzna i 4 mm wewnętrzna (podobno, ale patrząc na wagę kotła ...)

 

Minusy:

- trochę mała komora zasypowa (27 dm3 dla 12 kW)

- ruszta wodne

- krótki wymiennik

 

Opis i zdjęcia: http://www.per-eko.pl/seria-ksw.php

 

Powiem tak, gdyby połączyć zalety obydwu kotłów wyszedłby model idealny - do palenia od góry. Dodam, że nie Ty jeden masz dylemat z wyborem pomiędzy tymi dwoma markami.

Co do mocy, to napisz wpierw, czy ogrzewane ma być tylko te 70 m2 o 3 m wysokości, czy część piwnicy również. Komin wydaje się mieć ogromny przekrój - 50 x 50 ??? To też może być kłopotliwe dla tak małej mocy.

 

Co do zbyt dużej mocy kotła poczytaj poniższe wątki:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4196-jak-zniwelowac-ewentualne-przewymiarowanie-kotla-prosze-o-rade/

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3739-za-duzy-kociol/

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11634-za-goraco-w-domu-za-duzy-piec/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PER-EKO KSW

- blacha 5 mm zewnętrzna i 4 mm wewnętrzna (podobno, ale patrząc na wagę kotła ...)

 

Nie wiem, skąd te ciągłe ironiczne uwagi na temat masy kotłów Per Eko?

Porównując serię KSW do ich odpowiednika z blach 5/4 mm, czyli najbardziej długowiecznych kotłów SWK Zębca:

KSW 12 - 176 kg ----- SWK 14 - 152 kg

KSW 20 - 231 kg ----- SWK 21 - 206 kg

KSW 30 - 297 kg ----- SWK 28 - 263 kg

 

wychodzi, że są w każdej mocy sporo cięższe, więc po to te głupie uwagi?

Nie bronię Per Eko jako firmy, ale skoro założyli ją ludzie pracujący poprzednio w Zębcu, to chyba nie są idiotami? A to, że kotły są w marketach, samo życie, jakoś trzeba funkcjonować. Sony, Nokia, Adidas czy Nike i kupa innych firm też jest w marketach i co z tego, ma niby wynikać, bo nie wiem? Gdyby nie było na rynku dostępnej serii SWK Zębca, którego kupiłem miesiąc temu, kupiłbym kocioł albo Per Eko KSW 24 (6 lat gwarancji na szczelność wymiennika, 10 na szczelność spoin, kto daje taką gwarancję oprócz Zębca i Per Eko?), albo Tezama Bruna 25 lub 30 i nie miałbym jakichś specjalnych obaw - zobaczcie jakie Tezam ma stosunkowo niskie masy kotłów.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

To nie jest skup żywca aby licytować się wagą sprzedawanego sprzętu.

Kilogramy stali ew innych materiałów mogą być ulokowane w ten lub inny sposób konstrukcyjny..

Liczy się konstrukcja i jakość obsługi co przekłada się na długowieczność pod warunkiem zastosowania prawidłowych materiałów konstrukcyjnych i używania kotła zgodnie z przeznaczeniem..

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Sambor, tylko, że to już któryś z kolei temat, w którym bez żadnych podstaw mówi się o Per Eko z pewną dozą ironi, lekceważenia?

Panowie Per-Eco to stosunkowo młoda firma ale korzenie ma dość głębokie . Szkoda że ich główna oferta to górniaki pod różną postacią niestety .Tylko jeden dolniak i to bardzo duży a nie wszyscy mają takie potrzeby . Jak nas ktoś z tej firmy czyta to może weżmie to sobie do serca . Coraz więcej domów buduje się w okolicach 100-150m2 a tam dakiego dolniaka nie wciśniesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiempanowie co z tym camino zrobic juz w tamtym roku mialem wymieniac ale wlasnie mowiono mi ze piec jest dobry. oczywiscie zostal ciut przerobiony zaslepilem otwor w tylnej sciace zeby ciagnal tylko gora no i oczywiscie lepiej grzeje, ale i tak idzie mi sporo opalu. Przez zime zeby nagrzac mieszkanie potrafie spalic 5-7 ton wegla. instalacje mam zmieniona na miedziana, grzejniki purmo blaszane liczone pod metraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem co zróbić z tym Camino - dokup podajnik.

Znam Camino, miałem i użytkowałem, grzeje dobrze lecz jest mało ekonomiczny.

Camino stworzono z myślą o spalaniu w nim koksu lecz dziś mało kto może sobie pozwolić na zakup koksu wiec zmienia się tylko DTR i naprzód (dziś to częsta praktyka). Dozamet raczej nic w kotle nie zmieni albowiem kotły stanowią jakiś tam procent ich produkcji a dopóki ktoś to kupuje to odlewają z starej formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiempanowie co z tym camino zrobic juz w tamtym roku mialem wymieniac ale wlasnie mowiono mi ze piec jest dobry. oczywiscie zostal ciut przerobiony zaslepilem otwor w tylnej sciace zeby ciagnal tylko gora no i oczywiscie lepiej grzeje, ale i tak idzie mi sporo opalu. Przez zime zeby nagrzac mieszkanie potrafie spalic 5-7 ton wegla. instalacje mam zmieniona na miedziana, grzejniki purmo blaszane liczone pod metraz.

Masz dobry kocioł a na warunki klimatyczne w piwnicy nawet bardzo dobry . Wymiana kotła nic nie zmieni jak nie zmienisz techniki palenia a kocioł stalowy narażony na to co masz w piwnicy rozleci się szybciutko .Dokup miarkownik w Camino jest 1 cal , rozruszaj wszystkie śruby i kalpki żeby to chodziło i naucz się palić od góry . . To wszystko czego potrzebujesz to jakieś dwie stówy na miarkownik + sznurki do uszczelnienia drzwiczek + ewentualnie silikon na wysoką temperaturę .

Pozdrawiam

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.