Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Agro-Eco Czy Inny Piec Na Biomase


bzyker

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

szukam pieca na biomase mam kilka propozycji ponizej a oto coś o domku:

 

 

Dom 125m2 + 28m2 garaz. dom pietrowy 1995rok . Sciany zewnetrzne suporex 24 + 5cm styropian bialy + 12 suporex + tynk.

 

Okna na pietrze wymienione na plastki 3 szybowe Uw = 1,0 (W/m2K) parter drewniane wolomin 2 szybowy ale na wiosne beda wymienione na plastkiki 3 szybowe.

 

Dach nie ocieplony ale na wisne bedzie 20cm welny i na to folia paraizolacyjna + plyta wiorowa. Nad pietrem lezy 35-40cm welny szklanej ale jeszcze ten dach trzena cieplic

 

9 grzejnikow z glowicami termostatycznymi + 30m2 podlogowki podlogowka na mieszaczu termostatycznym i wlasna pompa. Pompa CO to wilo 6. i przy wymianie osobna popmpa na CWU przy zaworze 3d.

 

Bojler 125l + pompa curkuacyjna.

 

Mam zamiar zmienic piec mam kawalek pola 2h i mysle nad owsem i pelletem.

 

 

 

Mysalem nad tymi piecami

 

.1 SAS AGRO UNI 17KW

2. PER-EKO KSP DUO 15 ALBO 19 KW

3. KOSTRZEWA PELLETS 10016KW

4. CICHEWICZ Futura Bio 25KW ALE ZA duzy troche jak na te metry

5. DEFRO akm uni 15kw

 

Czy przy wymianie pieca zakladac zawor 4d badz 3d??

 

czekam na odp najlepiej uzywtkownikow sas agro bo nad nim najbardziej sie zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy nie za późno odpisuję, ale rzadko wchodzę na forum:

mam AGRO-ECO 1,5 17kW dom 140m2 parter i niezamieszkane ale wykończone lecz nie ogrzewane poddasze ok 60 m2.

Kocioł mam od początku zamieszkania czyli od 2007 i też stałem przed tym dylematem, który wybrać, ale zdecydowałem się na piec Sasa AGRO, powiem jedno, kocioł sprawuje się super, latem na ciepłą wodę i w chłodniejsze jesienne dni palę drewnem (mam zduży zapas drewna), natomiast w okresie grzewczym zbożem, takim jakie uda mi się kupić w dobrej cenie, w domu mam temperaturę nie mniejszą niż 24,'C moja żona tak ma i co mam zrobić ale do rzeczy spalam w sezonie grzewczym ok. 5 ton zboża. Powiem, a może bardziej napiszę to był bardzo dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

no ja tez myslenad tym piecem poniewaz mam 2h ziemi i toja odogiem narazie a mozna wsiac owies.

 

Pan kupuje owies czy sam ma ze swojego pola?

 

No ja tez mamkawalek lasu i na jesienne dni tez ma zamiar palic drzewem a na zime ostro pelen automat czyli owies?

 

 

Palil Pan pelletem moze?

 

A moze jakies zdjecie palnika w srodku tych paneli ceramiczych?

 

 

I jak dziala przegrzebacz??

 

 

Jak piec dobry to i na forum nie ma jego uzytkownikowbo po co.. :-)

Edytowane przez bzyker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

no ja tez myslenad tym piecem poniewaz mam 2h ziemi i toja odogiem narazie a mozna wsiac owies.

 

Pan kupuje owies czy sam ma ze swojego pola?

 

No ja tez mamkawalek lasu i na jesienne dni tez ma zamiar palic drzewem a na zime ostro pelen automat czyli owies?

 

 

Palil Pan pelletem moze?

 

A moze jakies zdjecie palnika w srodku tych paneli ceramiczych?

 

 

I jak dziala przegrzebacz??

 

 

Jak piec dobry to i na forum nie ma jego uzytkownikowbo po co.. :-)

 

Tak jak obiecałem prześlę Ci zdjęcia paneli ceramicznych, paleniska w pracy, tylko jestem leniwy i trochę brak czasu, odnośnie ruchomych ruszt "pogrzebacza" też o to się obawiałem jednak na tyle lat, od jesieni 2007 r działają bez problemu tylko okresowo je smaruję

Zboże tylko kupuję, nie mam pola i nie wiem czy by się to tak opłacało przy małym areale ( nawozy, koszenie itp.) to nie dla mnie.

Peletem też paliłem, tak na próbę dostałem chyba 2 woreczki 15kg, paliło się super, b.mało popiołu, jest to b.dobry materiał (tylko ta cena ok. 800 zł masakra), ale jakoś zawsze udawało mi się kupić owies (z wołkiem, zaprawiony lub poślad) w cenie ok. 250-300 zł/t. W tym roku udało mi się kupić ok. 8 ton super materiału zaprawionego z zeszłego roku , które nie poszło do siewu za 300 zł z transportem i to ma sens ekonomiczny (ok. 5 ton na sezon grzewczy). Piec AGRO-ECO kupiłbym jeszcze raz.

Odnośnie palenia drewnem, od momentu rozpalenia dojście do tem 60-70'C to ok. 20 min, także buja się nieźle, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

CHce kupic piec z palnikiem rynnowym do owsa

 

 

Cce piecc albo

 

KLIMOSZ MULTIDUO 20KW

SAS AGRO-ECO 17KW

DEFRO EKO UNI 19KW

A oto odp z klimosz

 

 

Wydale mi się że palanie owsem w kotłach z palnikiem rynnowym to

nienajlepszy pomysł. Dysze doprowadzające powietrze mogą rozdmuchiwać owies,

poza tym na retorcie owies byłby zwarty, a na rynnie będzie się on

rozsypywał luzem co utrudnia zapłon kolejnych zarien.

 

 

Wasze opinie i co sadzicie, zapalarka do pellet podpali owies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

może przy tych pogodach i temperaturach zewn. nie ma się czym chwalić, ale piecyk chodzi cały czas a w domu 24'C

to zboże, które kupiłem to jęczmień i trochę pszenicy

kocioł zasypany na full we wtorek o godz. 15.30 a dziś rano (piątek) jak zaglądałem to zostało jeszcze więcej niż połowa podajnika, (zasypałem niepełne 7 wiaderek po 13kg około 90kg, Sas'y nie mają dużych zasobników)

 

Do SAMBOR, zapalarka w AGRO-ECO nie ma żadnego problemu z zapaleniem zboża

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada Pan z st-92 , obecnie jest st-95 a od listopada sterownik od RecalArt Electronic specjalnie dla SAS z pid nowa konstrukcja sterownika dostepna od listopada bedzie zobaczymy co pokaza, nie wiesz moze czy mozna miec sterownik pokojowy ale zeby on byl aby do odczytow z kotlowni np. st-290 , ja wole sterowanie glowicami termostatycznymi na grzejnikach oddzielnie na kazde pomieszczenie.. A bym chcial miec taki sterownikdo kontolowania pieca ale zeby on nie sterowal jako sterownik pokojowy

 

Pczekam az wypuszcza nowy sterownik i sie zobaczy

 

Wiecie cos moze o jakis doatacjach na piece np sas agro eco, skad dostac i gdzie sie udac

Edytowane przez bzyker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.