Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Eco 23Kw Ustawienia Sterownik St45


stopczyk0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam piec SAS ECO 23kW, dom 2 piętrowy 76m2 na dole i 76m2 na górze, stary nie ocieplony, okna plastikowe.

Wczoraj uruchomiłem piec na automatycznym podajniku.

Moje ustawienia to:

Temp na piecu 67 stopni.

przerwa podawania 5minut

dmuchawa 30%

przerwa podtrzymania 18m

dmuchawa czas pracy 12 s podtrzymanie 9 m

Paliwo eko groszek ekoret

Teraz chciałbym się dowiedzieć czy takie ustawienia przy aktualnej pogodzie - 6 stopni w nocy, 10-13 w dzień są ok.

Zmienić czas podawania na minejszy?Wydaje mi się, że jak będzie częściej podawał to będzie więcej węgla schodziło.Czy odwrotnie?

Na grzejnikach głowice termostatyczne ustawione na 3 (21 stopni).

Dodam również że na razie ogrzewany jest tylko dół i jeden bojler 80l, ponieważ góra jest w trakcie remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym CI pomóc???

masz jakieś 8KW przewymiarowany kocioł więc czego byś nie zrobił to i tak nie ustawisz go tak aby w tym przejściowym okresie spalał mało. Po pierwsze na takich niskich mocach jakich on teraz potrzebuje jego sprawność zapewne nie przekracza 40% zatem z każdego kg eko wykorzystujesz tylko 40dag reszta idzie w ......... (komin popielnk wymiennik-zarasta) jedyne co możesz zrobić to zmniejszyć jego moc na tyle aby pracował ciągle możliwie bez odstawiania się.

więcej nie urodzisz chyba. biorąc pod uwagę specyfikę kotła tłokowego nie będziesz miał lekko. pytaj użytkownika vlad24 on pali w tłoku i ogarnia temat moze on coś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23kW na 150 m2 + 2 bojlery po 80l dom nie ocieplony jest przewymiarowane?Powiem, że zanim kupiłem piec dużo czytałem, radziłem się różnych firm, hydraulików itd itp więc nie mów, że jest przewymiarowany. Chyba, że chodzi Tobie o to, że na razie jest grzane 76m2 to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

chodzi mi o to że nawet jak górę grzać będziesz to nadal będzie przewymiarowany. na taką powierzchnię nieocieploną to 15KW a ty masz 23- to jest za dużo. dodatkowo domek piętrowy więc część ciepła z parteru ogrzewa piętro i zapotrzebowanie odrobinę mniejsze niż dla tej samej powierzchni na jednej kondygnacji.

jeśli nie korzystasz z góry i nie masz zamiaru tam na razie nic robić to sugeruję wełny kupić w rolkach i rozwinąć na podłogach pomieszczeń piętra. zmniejszysz wtedy straty przez strop i nie będziesz musiał grzać góry jeśli nikt z niej nie korzysta. możesz też założyć kaloryfery i ustawić je na najniższy przepływ tak zeby nie zamarzały a wełnę zapakować na podłogę strychu. chodzi o minimalizację kosztów i minimalizację strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.