Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł De Dietrich - Gdzie Jest Odpowietrznik Ręczny?


tomee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

po wymianie kilku grzejników, płukaniu instalacji etc. chciałem odpowietrzyć kocioł - De Dietrich DTG 1300-24 / V130.

W instrukcji jest schemat elektryczny i wg. niego odpowietrznik ręczny powinien znajdować się w okolicach wymiennika. Niestety rysunek jest bardzo schematyczny, a po zdjęciu pokrywy górnej sekcji kotła (tej z palnikiem, wymiennikiem, syfonem, tłumikiem etc.) nijak nigdzie nie widać niczego, co mogłoby wyglądać jak odpowietrznik.

Czy ktoś, kto ma doświadczenie z kotłami tej firmy mógłby coś podpowiedzieć? Może trzeba dodatkowo rozkręcić obudowę wymiennika? Nie chciałem "na próbę" rozkręcać wszystkiego w okolicy, z wiadomych powodów ;)

 

PS. Kocioł ma odpowietrznik automatyczny na pompie, ale znajduje się on sporo niżej niż wymiennik.

 

Dzięki wielkie za wszelkie rady! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy wszystkich nowych kotłach to już jest standart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki pompy maja automatyczne odpowietrzanie instalacji ale musisz to sprawdzić w opisie technicznym czy ten akurat to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na opis techniczny ale jest robiony jak dla idiotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, pompa ma rure/krociec na ktorej jest odpowietrznik automatyczny. Ale ten odpowietrznik jest duzo nizej niz wymiennik wiec powietrza z wymiennika ktore tam stoi moze nie usunac. W schemacie jest odpowietrznik w okolicy wymiennika - ale w rzeczywistosci z zadnej strony nie da sie go wymacac. Wiec albo go tam jednak nie ma, albo cos jeszcze trzeba rozkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym zobaczył schemat to bym określił gdzie jest bo przy kondensatach odpowietrzenie kotła jest bardzo istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne schematy z instrukcji technicznej to te dwa w zalaczniku. Ten drugi odpowiada faktycznemu wygladowi kotla, ale w miejscu gdzie zaznaczyli odpowietrznik go nie ma. Jest kopulka plastikowa, ktora byc moze daloby sie odkrecic. Myslisz, ze krociec schowany jest pod nia?

dtg1300_1.pdf

dtg1300_2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w dederichu ale w vailancie znajduje się na górze komory spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z dederichem nic wspólnego , raczej z innymi piecami mam do czynienia na co dzień .

 

Generalnie przypomina to wyglądem małego cycuszka na który jest nakręcony kapturek jak przy kole samochodowym poluźnia się kapturek i odpowietrzenia następuje jak w grzejnikach i odpowietrznikach guzikowych .

Może też być to śruba stożkowa którą się po prostu wykręca śrubokrętem ale nigdzy do końca bo może wypaść .

Sorki ale mam na co dzień do czynienia z bardziej zaawansowanymi piecami i takie prymitywne wynalazki nie spotyka się na co dzień .

Generalnie takie cudo znajduje się na szczycie gębna komory spalania czyli w najwyższym punkcie bębna .

Powiem tak to już jest egzotyka wiekszośc pieców ma funkcję automatycznego odpowietrzania instalacji i bębna .

Edytowane przez Mushasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to nie były pretensje do Ciebie że nie masz do czynienia z DeDietrichem, po prostu często mam wrażenie, że dużo osób na widok produktów tej firmy robi duże oczy. Co nie ułatwia szukania pomocy na forach itp ;-)

 

Tak jak pisałem, cyknąłem fotki. W miejscu, gdzie powinien być ów cycek (zaznaczony w drugim PDFie który zamieściłem, z instrukcją odpowietrzania) jest plastikowa kopułka dokręcona na 8 torxów. Aż trudno mi uwierzyć, że można schować odpowietrznik w tak chorym miejscu (wykręcić te torxy i ich nie pogubić to z pół godziny roboty). Już łatwiej wyciąga się sam palnik...

 

Zerknij proszę na fotki, jest wg. Ciebie jest szansa że pod tą pokrywką może być ten cholerny króciec?

 

Dzięki z góry ;-)

post-36901-0-48557300-1350919241_thumb.jpg

post-36901-0-72246900-1350919272_thumb.jpg

post-36901-0-41655900-1350919279_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale numert ty masz taki sam będen jak w sunierku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją stronie wrzucę ci szczegółową instrukcję obsługi jest łopatatologicznie

szukaj w zakładce serwis

 

http://www.mushasi.pl

Edytowane przez Mushasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wielkie dzieki za zaangazowanie. Ale jesli mowisz o http://www.mushasi.p...DENS_IIN-IT.pdf, to widocznie jestem debilem, bo ze schematu na stronie 30 wynika albo, ze na kopulce jest krociec (ktorego u mnie nie ma - patrz zdjecia), albo ze te kopulke nalezy rozmontowac, o czym z kolei w instrukcji ani slowa :( Mowisz, ze wymiennik jest taki sam jest w Saunier - a tam jak to jest rozwiazane? Odpowietrznik na wierzchu czy trzeba rozkrecic obudowe zeby sie do niego dobrac?

 

Dzieki jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest automatyczne odpowietrzanie jednak system nie jest doskonały bo bęben jest kompozytowy czyli jednorazówka

Edytowane przez Mushasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie masz tej rurki to napisz do dedericha może ci przyślą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie powinni takie rzeczy mieć

 

http://zamienne.dedietrich.pl/

 

Powodzenia w zakupach

Edytowane przez Mushasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Informacyjnie, gdyby ktos kiedys mial ten sam problem co ja - odpowietrznika nie znalazlem. Natomiast wygrzebalem dzis oryginalna francuska instrukcje, ktora przyszla razem z kotlem i nie ma tam ani slowa o odpowietrzaniu recznym przy uruchomieniu! Oczywiscie nazwa modelu i reszta instrukcji sa dokladnie takie same, jak w polskiej wersji. Wykaz czesci zamiennych tez rozni sie tylko tym jednym elementem - w polskiej instrukcji widac na schemacie wymiennika krociec, a w oryginalnej francuskiej zamiast krocca jest tylko plastikowa pokrywa (dokladnie taka, jak na moich zdjeciach)! Wot, tieknika... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak włoskie i francuzkie piece są często przekombinowane i z tąd kłopoty z nimi

Montowalem piece we francji i tam obowiązuje zasada że do pieca jest tylko serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.