Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Ustawienia...?


luka85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałbym się przywitać.

 

Posiadam piec zasypowy 22kw o ile dobrze pamiętam powierzchnia do grzania na ta chwile to gdzieś 150 m2 ale liczone było na 200m2 budynek 1 piętrowy góra 100 m do grzania na dole na ta chwile 50m instalacja na gore poprowadzona została w miedzi na dole pexa grzejniki aluminiowe grzana tez jest woda do mycia zbiornik 120l może wstawię fotki pieca i sterownika

post-43901-0-56403300-1349609707_thumb.jpg post-43901-0-37605400-1349609207_thumb.jpg

Jak mogę was prosić o jakieś rady co do ustawiania sterownika?!zastanawiam się czym palić czy węgiel orzech i miał to będzie dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bo widzisz pytanie jest tak banalne ,ze wszyscy zachodzą w głowę ,czy to aby nie jakaś podpucha .

Palisz tym na co Cię stać , natomiast jak ustawić ?...pewnie wszystko jest czarno na białym w instrukcji obsługi, niektórzy producenci nawet zastrzegają ,że nie uznają ew.reklamacji jeśli użytkownik nie przeczytał instrukcji obsługi....ot i cała tajemnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam napisz nam coś więcej czy piec pracuje z wentylatorem , miarkownikiem , na jaki opał bardziej chcesz się nastawić węgiel , miał ?, z pewnością przeczytanie instr.sterownika po raz kolejny zapewni ci większe zrozumienie jak wstępnie ustawić sterownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

piec posiada wentylator (dmuchawa) aktualnie pale węglem miarkownika nie ma i w sumie nie wiem co to jest:)

 

Miarkowniki to regulatory ciągu w kotłach opalanych paliwem stałym. Te automatyczne urządzenia termostatyczne przeznaczone są do regulacji temperatury wody w kotle. Głowica termostatyczna regulatora, pod wpływem wahań temperatury wody w kotle, przy pomocy dźwigni i łańcucha lub linki otwiera lub przymyka przesłonę, zwiększając lub zmniejszając dopływ powietrza do paleniska. Zainstalowanie miarkownika ciągu polega na jego wkręceniu bezpośrednio do płaszcza wodnego. Ustawienie żądanej temperatury kotła uzyskuje się przez ustawienie pokrętła nastawczego na regulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie poczytałem trochę forum i kilka innych i spróbowałem palić w swoim piecu od góry i chyba porażka...zasypałem do pełna podpaliłem od góry i co na długo mi to nie starczyło zaledwie na 10 godz. to chyba raczej mało.Dmuchawę ustawiłem na minimum temp. na piecu 50*C pale węglem orzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.