Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Sterownik Z Pid Wybrac?


jendrej83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam pytanie posiadam kociolek ZYWIEC 22kw ze sterownikiem(Jakis zwykły,nie ma nazwy producenta) z ktorym wspolpracuje ndmuch i pompa wody c.o,dodam ze sterownik od jakiegos czasu zaczol sie sam wylaczac ma troche lat,wiec mysle by zakupic nowy i mysle nad takim czyms

ST-28 zPID TECH

 

http://allegro.pl/st...html??chcialbym by nowy sterownik mial przedewszystkim czujnik temperatury spalin,pracowal z nadmuchem a takze z pompa wody c.o,i najlepiej by byl bez wyjscia na pompe c.w.u.Z tego co widze ten sterownik ktory zaproponowalem posiada wyjscie na pompe c.w.u czy jezeli nie posiadam pompy c.w.u,a jezeli zakupie taki sterownik to nie bedzie zadnego problemu z obsluga jego jezeli wyjscie ze sterownika na pompe c.w.u nie bedzie podlaczone?Czy moze macie jakies inne propozycje sterownika dla mnie i co sadzicie o tym wyborze?Pytam dlatego bo to nie jest maly wydatek dla mnie i nie chcialbym wyrzucic pieniazkow na marne.Pozdrawiam

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

jak dla mnie fajny sterownik , ale posiadam bez Pid , nie którzy mogą nawet za darmo oddać na forum bo tak go oceniają , no z pewnością może mają rację jeśli posiadają bardziej zaawansowane technicznie sterowniki , jeśli nie będziesz montował pompy do c.w.u . to sterowanie zbędne, ale w niczym nie przeszkodzi ci to w sterowaniu samej pompy c.o..tym sterownikiem , i będziesz miał aktualną tep. c.w.u .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tech st-850 z pid. Mam go od sierpnia więc będę testował w zimie, ale już go próbowałem i mogę coś powiedzieć. Zadanej temp praktycznie nie przeciąga, dmuchawa też cały czas prawie dmucha, niekiedy nawet na 1% mocy. Jeśli dochodzi do zadanej to pomału wyhamowuje Ja mam wyjście na 3 pompy (CO,CWU,dodatkowa) podpięta tylko CO i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LINKU MASZ WIĘCEJ DANYCH .poprawnie podłączysz i będzie

http://tech-controll..._st-28_zpid.pdf

 

z tego co naczytalem sie to musi byc specjalna dmuchawa do niego,znalazlem taki sterownik na allegro z wentylatorem i na dole jest tabelka jaki wentylator jest do danej mocy kotla i nie wiem ktory mam wybrac oto link http://allegro.pl/st...2681657735.html

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu podepnę się ze swoim pytankiem:

1. Czy można zaktualizować sterownik ST 32 (podobny do ST 28) firmy tech ze zwykłego do PID (znaczy czy można nowy soft jakoś wgrać?).

2. Chodzi mi po głowie ta kierownica powietrza wtórnego (oczywiście wtedy będzie miarkownik a sterownik pójdzie do kąta) a konkretnie o drzwiczki pieca SAS takie grube podwójne (co też tam dają w środek? wełna? szamot?) i czy można to przewiercić?- może ktoś to przerabiał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO JAK TO PANIE masz wyraźnie moc kotła , powierzchnia mieszkalna , i typ wentylatora :D, a wolisz dmuchawę niż miarkownik ciągu ?

 

wolal bym by byla dmuchawa gdyz jezeli zakupie ten sterownik to kolejna funkcja z tego sterownika mi odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tu

http://tech-controllers.com/

może znajdziesz najbardziej odpowiedni sterownik do swoich potrzeb ,

jak pamiętam chyba nie znalazłem takiego sterownika na jedną pompą z pid. ale sprawdź

lub zamieść nowy temat " tani sterownik z pid. na jedną pompę " :D z pewnością uzyskasz więcej ino .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, prosze o pomoc bo juz sie zagubilem i czym wiecej czytam informacji tym bardziej ciemny jestem. Prosze o pomoc znawcow jaki mam kupic sterownik do pieca zasypowego (herkules 10 lat gwarancji) z czujnikiem temperatury spalin ( automatyczna regulacja nadmuchu) i panelem pokojowym. Dzieki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z wyborem sterownika szukam sterownika do kotla zasypowego ktory musi minimum miec takie funkcje : sterowac pompami CO i CWU, posiadac PID do automatycznego regulowania obrotow dmuchawy zaleznych od temperatury spalin. Dodatkowo chce by w zestawie tym byl panel pokojowy, a jeszcze lepiej rozbudowany panel-termostat ktory bedzie sam kontrolowal temperature w pomieszczeniu mieszkalnym i przekazywal dane do sterownika na piecu ktory dostosuje ustawienia. Czy moze byc sterownik ktory tez sterowalby podajnikiem ale na obecna chwile bylaby ta funkcje wylaczona ? Pytam bo moze doloze w przyszlym roku do obecnego kotla zasypowego podajnik z pojemnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.