Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Radson Integra


Vorph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w nowym mieszkaniu zamontowane (przed developera) grzejniki Radson Integra typ 11, niestety są nie dopasowane względem pomieszczeń - wg tabeli są za słabe na powierzchnie (licząc +/- 100 W / m2). Chcę je wymienić na identyczne Radsony Integra tylko typ 22 - wymiary identyczne. Czy ktoś, może mi pomóc - ponieważ nie mam do końca pewności czy wszystkie przyłącza będą pasować ? Nie chciałbym wydać 1000 zł na 3,4 grzejniki, a okazało się że przyłącza są nie odpowiednie - chodzi mi o długości rurek które wychodzą z ściany itp. Nie znam się na tym kompletnie, dlatego proszę fachowca o pomoc :) Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na podstawie jakich przesłanek przyjmujesz +/- 100 W/m2 ? Jak mieszkanie nowe to powinieneś od dewelopera otrzymać świadectwo energetyczne min z zapotrzebowaniem na energię dla mieszkania, wtedy można mówić o doborze grzejników. Aby w ogóle mówić o doborze, poza zapotrzebowaniem musisz znać parametry czynnika dla którego dokonano doboru. Kolejna sprawa to regulacja hydrauliczna (nastawy wstępne na zaworach termostatycznych) zmieniasz grzejnik trzeba zmienić nastawy bo taka samowolka może zakłócić pracę całego układu, czyli musisz uzyskać zgodę administratora. Te 100 W które chcesz zamontować może być nawet 2 - 2,5 raza za dużo. Budowane dziś mieszkania nie potrzebują 100 czy 120 W/m2 jak te w latach 70 czy 80. Chyba że mieszkasz już i masz mieszkanie niedogrzane, i wtedy obowiązkiem administratora jest zapewnienie właściwej temperatury w mieszkaniu. Samowolki proponuję unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek ma 3 lata i przez wszystkie dotychczasowe zimy cieżko było utrzymać temperaturę w okolicach ledwo 20 stopni. Ogrzewanie mam z pieca dwufunkcyjnego, żeby utrzymać te 19-20 stopni piec musi chodzić praktycznie cały czas zużywając gaz. Na przykład w kuchni która ma powierzchnię ok. 12 m2 mam zamontowany Radson Integra 11 wymiar 450x750 o mocy podanej ze strony producenta: 75/65/20- 585W, 70/55/20- 466W. Czy to nie za mało ? Dlatego myślę o wymianie z tego względu, że w domu jest po prostu zimno...I czy przy ogrzewaniu z pieca dwufunkcyjnego, które uruchamiam również muszę informować Zarządce o zmianach grzejników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś to wszystko napisać w pierwszym poście. Niepotrzebnie rzucasz problem ogólnikowo bez szczegółów i rozmawiamy jak "głuchy ze ślepym". Wszystko co napisałem o zgodach akurat Ciebie nie dotyczy bo nie masz instalacji wspólnej z innymi lokatorami. Możesz wymienić nawet całą instalację, wszystkie grzejniki i kocioł. Ale nim zaczniesz wymieniać podaj jak najwięcej danych dotyczących kotła, sterowania i temperatury zasilania i własnych preferencji dotyczących temperatury pomieszczeń, bo twój problem wcale nie musi być związany z grzejnikami. Podaj jak najwięcej informacji a potem będziemy myśleć o sposobach rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kocioł to Ariston EGIS dwufunkcyjny, ogrzewanie jest sterowane sterownikiem DELTADORE MicroTybox, jeżeli chodzi o temperatury zasilania to ciężko mi coś na ten temat powiedzieć bo słabo się na tym znam. Dodam, że mieszkanie jest na parterze, klatka schodowa nie ogrzewana co również wpływa na szybką utratę ciepła. Wszędzie są zamontowane grzejniki Radson Integra 11, a chciałbym bez problemu nagrzać mieszkanie do temperatury ok 21-23 stopni, co w tej chwili jest niemożliwe nawet przy grzaniu nonstop ok 6-8 godzin. Czy wymiana grzejników na takie same wymiary, tylko Integry 22 coś pomoże ? Też mam wątpliwości jeżeli chodzi o przyłącza czy typ 22 spokojnie podejdzie do instalacji przygotowanej pod typ 11 ? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panelu masz diody pokazujące temperaturę. Temperaturę na CO ustawiasz lewym pokrętłem ze znaczkiem grzejniki. Zacznij od temperatury zasilania 50 (w okresach przejściowych powinna wystarczyć jak stwierdzisz że jest za niska można ją podnieść na 60), na sterowniku pokojowym ustaw wymaganą temperaturę 21, a grzejnikowe zawory termostatyczne również na taką samą temperaturę wymaganą (przeważnie będzie to 4). Sterownik pokojowy powinien mieć możliwość zaprogramowania dobowego temperatur, (ustawienie nocnego obniżenia czy dziennego gdy nikogo nie ma w domu) i obserwuj czy w jakim czasie pomieszczenie się nagrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sterownik ma pełną możliwość wyłączania i włączania na godzinę, a także obniżenie temperatur. Wytestuję te ustawienia, zobaczymy jakie będą efekty. Mam jeszcze pytanie czy gdy na przykład nie ma nikogo w domu powiedzmy przez 10 godzin w ciągu dnia, zostawiać włączone ogrzewanie na przykład do 18-19 stopni czy całkowicie je wyłączać i ustawiać na przykład grzanie powiedzmy 2 godziny przed powrotem do domu - chodzi mi o kwestie ekonomiczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.