Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Do Nowego Domu


arczi1981

Rekomendowane odpowiedzi

na jaką powierzchnię te kociołki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poszukuje kotła. Biorę pod uwagę kocioł Heitz Eco3 ze wzgledu na zastosowany panik II generacji typu Brucer, dwie komory spalania. Kocioł ten posiada największą komórę spalania dodatkowego z rusztem żeliwnym. Kocioł posiada bardzo dobry sterownik ecoMAX 800 R To co mi się nie podoba to grubość blach z której wykonay jest wymiennik - 5 mm, zdecydowana wiekszość producentów używa blachy 6 mm. Ponadto minusem jest to że kiaby dosypać paliwa do komory trzeba ręcznie obrócić blachę, ktora pełni podczas pracy rolę kierownicy spalin, a ponieważ podczas pracy kotła ta blacha jest gorąca to do jej obracania trzeba używać rękawic, szmaty czy haczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nieodparte wrażenie że mi to trąca....

a zresztą.

podstawowe pytanie powtórze- JAKA POWIERZCHNIA DO OGRZANIA????

to że jest Brucer to połowa sukcesu- Bo jak jest wsadzony do kociołka o moc pomiżej 25KW to......

wiem co piszę bo swojego przerabiałem niedawno

1mm różnicy grubości blachy to 1% róznicy w sprawności wymiany. jak będziesz miał tylko suchy opał i dbał o odpowiednio wysoką temperaturę powrotu to nie będzie to mieć znaczenia podczas eksploatacji- takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 120m starego budownictwa to jakies 12KW-15 jak bardzo duże straty ciepła

ale jak to nowy dom to potrzebujesz jakieś 8-9KW więc kupowanie kotła tłokowego dwukrotnie przewymiarowanego to bardzo zła decyzja.

dla takiej budowli 10KW z podajnikiem ślimakowym lub pompa ciepła bo bardziej by odpowiadała

propozycje o których piszesz są na dwa razy większy dom niż Twój

zastanów się dobrze bo kasa w błoto pójdzie pierwszy raz na zakup nietrafiony a potem co roku na zbyt duże zużycie opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nowy dom to masz policzone a przynajmniej powinieneś mieć zapotrzebowanie na ciepło i to jest wyznacznik dla mocy urządzenia jakiego potrzebujesz. konkretnej pompy Ci nie polecę bo ja z tych co czarne złoto wybrali i w pompach nie jestem dobry. kociołek w okolicy 10KW to masz RBR ekouniwersal, Ogniwo eko plus i Skamp-premium. ten ostatni również o mocy 7KW ale na zamowienie tylko(palnik pracuje do 10KW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.