Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Włanczaniem Się Nadmuchu W Defro Eko 19 Sterownik Tech 37


piotrek82

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW. mam problem.mianowicie . jakieś 3 tyg temu miałem problem z podajnikiem , po prostu nie reagował na to co jest na sterowniku ustawione. pojechałem do producenta sterowników do andrychowa i naprawiliśmy , przyjechałem do domu zamontowałem i......i tu się zaczynają problemy tym razem z nadmuchem. a ten nie pracuje w trybie pracy ręcznej! sterownik podporządkowuje sie tylko pod bojler , nawet gdy mam temp na piecu zadana 45 st co moze mieć 60 to piec dalej pracuje . ale gdy c.w.u temperatury się zrównają to się normalnie wyłancza. w automacie pracuje ale nadmuch nie działa tylko sie swieci kontrolka. uzytkuje ten piec 4 lata ale takich jaj nie miałem jeszcze. ps sterownik ponownie wrócił z naprawy i dalej to samo. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w automacie pracuje ale nadmuch nie działa tylko sie swieci kontrolka.

Świeci kontrolka od nadmuchu a dmuchawa nie działa?

Sprawdź czy dmuchawa jest wpięta w odpowiednie gniazdo oraz czy się jakiś kabelek nie poluzował.

Nie możesz zadzwonić do tych co naprawiali i powiedzieć im, że tak jest?

Momentalnie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma, że mi się wydaje, tylko trzeba tam iść i sprawdzić czy jest podpięta w odpowiednie gniazdo.

Jak ją wpiąłeś np. pod pompę, to też będzie dmuchać tylko nie wtedy co potrzeba.

To jest raz.

 

A dwa to serwisanci nie wiedzą bo im opowiadasz różne historie bez ładu i składu.

Powiedz im tylko tyle, że w trybie pracy ręcznej włączasz sterownikiem dmuchawę, kontrolka się zapala a dmuchawa ani me ani be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy czujniki są w odpowiednich miejscach w sterowniku podpięte? z opisu wynika jak by były zamienione miejscami proszę sprawdzić

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy się zgadza każde podłączenie na sterowniku wg schematu z instrukcji kotła i sterownika

 

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde cos nie tak bo wg schematu na konstrukcji faza to kabel brazowy , niebieski neutralny, a na sterowniku wpiecie sieci niebieski ma prad, a brazowy nie. wpiecie podajnika i niebieski i brazowy maja.wpiecie nadmuchu tylko niebieski. wpiecie pompy c.o tylko niebieski. wpiecie c.u.w obydwa. o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

ten sterownik jest prosty jak 15metrów drutu w kieszeni

odłącz wszystkie kable- wszystkie- na listwie są oznaczenia co w jaką dziurę i jakim kolorem kabla trzeba wetknąć. na kablach wszystkich są etykietki który do czego więc nie pomylisz. wtykasz po kolei i sprawdzasz czy działa.

to nie jest trudne skoro ja dałem radę sam podłaczyć.

walcz

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super

 

pozdrawiam RedEd

 

ps ..............a powodem niewłaściwego działania było.............(dla potomności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO

mówiłem że się da :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ponownie.znowu poszukuje pomocy.

:

1 zamontowali mi w sterowniku nowe oprogramowanie i nie moge znalezc funkcji Praca w podtrzymaniu,nie wiem czy to sie automatycznie ustawia czy co?

2 caly czas wlancza mi sie alarm podajnika ,taki przerywany alarm wiec musze chodzic i naciskac taki przycisk przy podajniku. nie wiem o co chodzi.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo mam czas na grzebanie teraz ale spróbuj od tego zacząć

 

Tech - instrukcja serwisówki1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.