Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Uruchomieniem Podłogówki


Damned4

Rekomendowane odpowiedzi

Układ bez pompy mieszającej - bo taka jest jej rola powinien ruszyć. popatrzyłem jednak powinno być tak jak poprzednio góra zasilanie dół powrót. mam pytanie czy rotametry można przenieść na górę a zawory odcinające na dół? jeśli tak to zamień je. pompa w pompuje w górę , rotametry na górnej belce przepływ jak na zdjęciu które przesłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma być skierowana strzałką do góry , rotametry mają być na dolnej belce bo to są rotametry które bedą działały tylko na powrocie . Jeśli masz na pewno wszystko odpowietrzone to zostaje tylko jedna rzecz brakuje Ci na górnej belce zaworu regulacyjnego który by wyrównał opór jaki stawia podłogówka , teraz to wszystko przelatuje do rozdzielacza grzejnikowego .

 

Ma to być tak Expozytor_ opis.pdf

 

Tutaj akurat zastosowałem rotametry które działaja na zasilaniu .

Expozytor_ opis.ppt

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba,że zamiast górnego trójnika zastosujesz czwórnik wtedy można zamontować odpowietrznik. co do rotametrów to racja ale patrząc na zdjęcia i to co się dzieje przestałem już w to wierzyć. Np. coś takiego http://www.mazuria.com/category/instalacja-wodna-czwornik-mosiezny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem prawdopodobną przyczynę, zawór zwrotny jest założony chyba odwrotnie. Strzałka jest w drugą stronę (pokazane na zdjęciu) i nie wiem czy to tak być powinno ale skoro to jest zawór zwrotny to wszystko stoi w miejscu przepływu brak, bez rozbierania się nie obejdzie, niestety i chyba stąd co jakiś czas zapowietrzanie pompy

post-43662-0-27102700-1349241824_thumb.jpg

Edytowane przez Damned4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile wyżej post 24 pisałem o sprawdzeniu strzałki na zaworze zwrotnym, wtedy odpisałeś ,że jest prawidłowo założony no i w tym momencie zgłupiałem. Co do regulacyjnego to musi być regulacyjny i zwrotny ale regulacyjny powinien być dobrany do przepływu dla podłogówki. Spróbował bym bez regulacyjnego. Dość duże opory ma termostatyczny i powinno to wystarczyć.

 

Znalazłem prawdopodobną przyczynę, zawór zwrotny jest założony chyba odwrotnie. Strzałka jest w drugą stronę (pokazane na zdjęciu) i nie wiem czy to tak być powinno ale skoro to jest zawór zwrotny to wszystko stoi w miejscu przepływu brak, bez rozbierania się nie obejdzie, niestety i chyba stąd co jakiś czas zapowietrzanie pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ruszyło, co do przyczyny to okazało się że zawór zwrotny jest założony w drugą stronę czyli wydana na forum diagnoza okazała się słuszna, dzięki wszystkim za pomoc, teraz jeszcze muszę troche to rozbujać żeby się poodpowietrzało całkiem, ktoś ma jakies pomysły? z tego co zauważyłem to odpowietrzniki automatyczne co jakiś czas upuszczają powietrze z instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.