Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Wywala Różnicówkę.


mal82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kłopot. Podłączyłem nowy kocioł na ekogroszek ( z podajnikiem ślimakowym sterownik Ignis Alfa ). Przy podłączeniu do każdego gniazda w sterowniku odpowiedniego urządzenia wywala mi różnicówkę podczas podłączenia motoreduktora ( przy podłączeniu do sterownika ). Wszystkie inne podzespoły działają sprawnie. Gniazdko podłączone do instalcji ( L z lewej strony, N prawa strona, Żółto niebieski bolec ). Gniazdo sprawdzone bojlerem elektrycznym i innymi urządzeniami nie wywaliło. Po zdemontowaniu motoreduktora i podłączeniu na krótko, również wybija. Odłączyłem więc uziemienie i podłączyłem tylko z L i N - zadziałał bez sterownika. Podłączyłem więc od nowa do kotła również z kablami L i N przez sterownik i znowu wybija :( Co może być kłopotem? Uszkodzony motoreduktor? Uszkodzona instalacja ( nadmieniam nowa ) czy może sterownik. Warto dodać, że cały zestaw został sprawdzony po przybyciu na miejsce w tym samym gnieździe i działało poprawnie bez podłączenia do instalacji Co. Po tygodniu odstania i podłączenia do napełnionej instalacji CO problem jak powyżej :( Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mail82.

 

Moim zdaniem masz w motoreduktorze dużą upływność lub nawet tzw. przebicie izolacji.

Gdy sprawdzałeś kocioł bez podłączenia do instalacji CO, można powiedzieć, że kocioł był odizolowany od potencjału "ziemi" czyli lokalnego uziemienia wyrównawczego. Po podłączeniu kotła do instalacji CO, potencjał ekwipotencjalny kotła został wyrównany do poziomu lokalnej szyny wyrównawczej poprzez instalacje CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zamiast motoreduktora podłączysz np żarówkę to też wyrzuca?

Jeżeli tak to musisz sprawdzić kondensator w silniku motoreduktora, ew jest nadmiar wilgoci w silniku lub uszkodzony kabel łączący silnik z resztą urządzenia.

Ja obstawiałbym kondensator rozruchowy - przebicie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zarowka nie sprawdzalem ale jutro dam znac. Nadmieniam ze z chwila podlaczenia motoreduktora do sterownika, sterownik nie wymusza na nim pracy, wprost po podlaczeniu odrazu wyrzuca. W jaki sposob dokladniej sprawdzic ten patencik z zarówką. Dziekuje oczywiscie za Wasze zainteresowanie i sugestie. Czy czujnik wyłącznika termicznego zakończony plastikowa koszulka podpiąc nią czy ją odciąć? Kabel jest sprawny ponieważ na krótko też wywala przy zastosowaniu innego kabla.

Edytowane przez mal82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , bardzo ładnie Ci to wyjaśnił kolega Andrzej M . jak piszesz że podłączyłeś motoreduktor na krótko i wybija, to sterownik jest ok , i trzeba szukać przyczyny w silniku .

Możesz to sprawdzić podłaczając silnik pod sterownik nie podłaczając uziemienia (zero ochronne) ,ale stawiając go np. na kawałku deski lub czegoś co odizoluje silnik od kotła i instalacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor wczoraj juz sprawdzałem na innym kablu i to samo. Raz tylko zadziałało jak był odłączony od kotła i bez uziemienia tylko przy fazach Li N.

 

 

 

DANE TECHNICZNE rożnicówki:

Typ: CFI6-40/4/003 (P-304)

Napięcie znamionowe: 230V 50Hz

Prąd znamionowy: 40 A

Prąd różnicowy: 30 mA

Wytrzymałość zwarciowa: 6 kA

Czułość: AC

Wyzwalanie: krótko zwłoczne

Ilość modułów: 2P

Montaż: szyna TH35 mm

Edytowane przez mal82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor wczoraj juz sprawdzałem na innym kablu i to samo. Raz tylko zadziałało jak był odłączony od kotła i bez uziemienia tylko przy fazach Li N.

No to masz pewność że to silnik lub jego element- kondensator rozruchowy, jeżeli jet na gwarancji to reklamuj jeżeli po to szukaj takiego kondensatora na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podmieniłem w gniazdku kable L na prawo i N na lewo i o dziwo roznicówki nie wywaliło. Tylko jak w sterowniku wymusiłem prace motoreduktora to wywala. Serwis wysyła nowy motoreduktor. Pytanie mam jeszcze jedno... w sterowniku Ignis Alfa mam funkcję wyłącznika termicznego i czujka jest powleczona niebieskim plastikiem. Czy ten plastik przykręcić na opaskę na wyjściu czy ten plastik usunąć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.