Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołemm 8 Kw Z Nadmuchem Czy Miarkownikiem ?


Łysolek78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce założyć u siebie piecyk defro econo 8 kw na około 70 m2. Nie wiem czy zastosowac econo z miarkownikiem ciągu czy econo plus z dmuchawą i sterownikiem ? Proszę o pomoc doświadczonych użytkowników forum. ile czasu utrzymuje temperaturę taki mały piecyk ? czy dmuchawa nie przyspieszy za bardzo procesu spalania ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na energię inaczej co to dom , mieszkanie zimne szczytowe ,ogacone styropianem ,od tego zależy stałopalnośc i może się zmieniać od 1 zasypu do 3 na dobę .Dlatego nie ma mądrych ile się będzie czasu paliło.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy połowe domu ze ścianą szczytową , mur z pustaka komórkowego ogacony bedzie styropianem 5 lub 8 cm , okna nowe pcv, strop docieplony wełna mineralną . Ale bardziej zależy mi na odpowiedzi czy brać ze sterownikiem i dmuchawą czy bez. co sklep to inna opinia na ten temat i już sam nie wiem co wybrać? Narazie bardziej jestem zdecydowany na sterownik .

 

A co myślicie o kociołku z takim spalaniem ? niestety bez sterownika przy 8 kw .

 

 

 

 

 

65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcvzylem z tym piecem dwa sezony grzewcze.Nie ma możliwości utrzymania stałopalenia pow.8 godz.Niezależnie czy palisz od góry czy od dołu.Pan z dz. tech. Defro odpowiedział mi -jeżeli paliwa starcza na 8 g.-to takie jest zapotrzebowanie grzewcze.Tylko ,żę wcześniej ogrzewałem ten sam budynek Zębcem z miarkownikiem i ta sama ilość paliwa starczała na min 12 godz.Chciałem sobie ułatwić życie i masz.Po wielu próbach i przeróbkach + wymianie sterownika na Proton udało się utrzymać stałopalność w granicach 12 godz i to nie reguła.W tym piecu "cała para idzie w gwizdek".Trzeba zamurowac czesc rysztu, akurat tam gdzie na twoim rysunku jest płomień.Palić sięmusi przed grodzia,aledobrego spalania w tym piecu nie utrzymasz.ODRADZAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic wspólnego z produkcją i dystrybucją kotłów.Człowiek pyta użytkowników, więc odpowiadam o swoich doświadczeniach z takim właśnie kotłem.Jeżeli komuś nie zależy na kasie, a jest mu wszystko jedno ile wyda na opał i jak często będzie biegał do kot;owni to jego sprawa.piec prezentuje się optycznie ładnie, nawet można go pokazywać gościom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jak setki innych... dolnego spalania, miałem kiedyś podobny i całkiem dobrze działał, był oszczędny.

W tych piecach to raczej miarkownik ciągu niż jakiś inne ustrojstwo zastosuj.

Nie mam pojęcia dlaczego Ci ten piec odradzają... czyżby konkurencja DEFRO ?

A Ty dlaczego nazwę kotła napisałeś dużymi literami[żeby się rzucało w oczy].PRZEDSTAWICIEL? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa i sterownik nie rozwiązują problemu słabego ciągu. Mogą za to (przy złej regulacji) powodować wydostawanie się dymu w kotłowni - kotły są nieszczelne od razu lub po jakimś czasie użytkowania (twardnieją uszczelki). Ponadto dym może wydostawać się np. rozetką w drzwiach zasypowych (jeśli jest). Lepszym rozwiązaniem - i znacznie droższym niestety - jest wyciąg kominowy.

Edytowane przez HP79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kabajo6 - tyko dla Ciebie wyjaśnienie dlaczego Defro napisałem z dużej litery...http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629369.

 

@HP79 - faktycznie dmuchawa nie rozwiązuje problemu słabego ciągu, jednak z PID ma wiele zalet, piec jest bardziej elastyczny i jak na zewnatrz masz -20 to spokojnie zwiększysz spalanie a w tradycyjnym piecu nie...a uszczelki to dzisiaj żaden problem, parę zł za mb...

 

@vernal - mam prośbę, wyjaśnij dlaczego piecy dolnego spalania należy unikać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bierz piec z miarkownikiem , a dmuchawę sobie odpuśc . Kupiłem piec z dmuchawą , a obecnie mam z miarkownikiem i jest o niebo lepiej.Co do pieca na obrazku powyżej , to jest to konstrukcja dwojaka ani górniak ani dolniak , taki kundel sterowany klapą w palenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ale się zacietrzewili :)

Małe sprostowanie na rys. to nie jest piec tylko kocioł ;)

Na rys. jest kocioł Żywiec KDO-U a nie DEFRO.

Jest to niby dolniak i wcale nie chodzi tutaj o klapkę (ta po tygodniu palenia sama się uszczelnia chyba że ma centymetrowe szpary) lecz o wysokość pierwszej przegrody która sięga prawie połowy zasypu.

Ta sama firma ma też kocioł bez tej klapki ale nadal ta wysoka przegroda eliminuje go jako kocioł oszczędny.

 

Nie linczujcie mnie za ten PIEC ale nie mogłem się powstrzymać ;)

 

Do autora wątku - kup sobie kocioł na miarkownik ale z możliwością podpięcia dmuchawca , wówczas dmuchawiec do rozpalania a sterownik przyda się do pompy :)

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vernal - mam prośbę, wyjaśnij dlaczego piecy dolnego spalania należy unikać ???

Ja napisałem, że "takich kotłów jak na rysunku" a nie "piecy dolnego spalania".

Na rysunku owym widzę dziurę nad zasypem.

A narysowany ogień wspaniale muska ścianki z wodą. Brakuje jeszcze rusztu wodnego do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja 2 sezon jadę na miarkowniku mimo że pod sterownik mogę podpiąć dmuchawę nawet o niej nie myślę . :) z miarkownika jestem B.zadowolony na piecyk również nie narzekam palę od góry jeden zasyp 12 godzin , ale pewnie do 14 może więcej sprawdzę w tym sezonie do całkowitego wypalenia , wyciągam żar ( jeszcze jest go dosyć) :) i zasypuję od nowa .bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg?gl=PL

kolega Przemek ma rację jeśli kupujesz nowy to nie zaszkodzi mieć miejsce na dmuchawę ,

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darecki bo Ogniwo to pomimo swojej prostoty to przemyślane kociołki, mercedes to to może nie jest ale jak widać jesteś zadowolony. pytanie tylko czy jesteś zadowolony bo to taki dobry kocioł czy po prostu nie masz skali porównawczej z tymi lepszymi ;)

 

@ Vernal jak powiększysz obrazek to widać klapkę nad tym pionowym wymiennikiem a ten piękny płomień to taka fantazja grafika :)

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co do porównania to nie mam :unsure: innej klasy pieców , ale skłamał bym ze nie podoba mi się wygląd zewnętrzny piecyka o którym mowa ,

miałem kiedyś stary piec robiony przez znajomego gotowało się nawet w nim i było ok .

więc jakie ja mogę mieć porównanie.

i nie posiadam takiej wiedzy jak ty bo jak dobrze gdzieś przeczytałem na forum to sam robisz piecyki :D

oceniam zadowolenie z pracy swojego piecyka :P ,

może za ileś tam lat będę pisał podobny temat co za piec koledzy polecają o mocy 8 Kw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę sie do tematu bo chyba niektórzy nie zajrzeli do budowy pieca którego podał autor. A rysunek tak jak koledzy pisali jest z zebca. Co do miarkownik czy dmuchawa. Sam miałem ten dylemat i wziąłem z dmuchawą zobaczymy co będzie dalej. Prawda jest taka że wszędzie będziesz slyszał jedno albo drugie. Chyba jeszcze nie było nikogo tak odważnego by zrobić testy na miarkowniku i dmuchawie. Nie mam na myśli testu typu "miałem dmuchawę a teraz mam miarkownik i tona mniej opału idzie a zasyp starcza 2razy dłużej " Prawda jest taka że żeby zrobić porównanie trzeba pelno czasu poświecić na dmuchwe. Wystarczy jeden parametr zmienić a różnica będzie znaczna. Wystarczy poczytać opinie osób które zmieniły w ustawieniach przedmuch lub siłę wentylatora i już piec pracował lepiej. Dlatego ja osobiście nie biore pod uwagę opinii typu "bierz miarkownik bo dmuchawa daje w komin" Sam osobiście mam świadomość że spędzę wiele godzin nad sterownikiem ale myślę że końcowa faza będzie owocująca. Po cos ktoś wymyślił te sterowniki i dmuchawy. Kiedyś też jeżdżono konno, po co teraz samochody skoro konie tak świetnie sie spisywały? Od tak mały off top. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś ja o dmuchawie. Mam kolegę kupił sobie sasa ładnie zamontowany. Odpalił i co w zimie w tamtym roku musiał rozbierać komin. Nie nie z tego że pociekło bo nie pociekło ale ładnie przedmuchało mu szczeliny w kominie i dym do mieszkania wchodził jak wentylator się załączał.

Tak, że jeśli ktoś ma stary komin i nie chce zbytnio inwestować niech i ten przypadek weźmie pod uwagę bo w zimie się może rozczarować a nie zawsze da się założyć wkład do małego przekroju komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rysunek tak jak koledzy pisali jest z zebca. Co do miarkownik czy dmuchawa. Sam miałem ten dylemat i wziąłem z dmuchawą zobaczymy co będzie dalej. Prawda jest taka że wszędzie będziesz slyszał jedno albo drugie. Chyba jeszcze nie było nikogo tak odważnego by zrobić testy na miarkowniku i dmuchawie. Nie mam na myśli testu typu "miałem dmuchawę a teraz mam miarkownik i tona mniej opału idzie a zasyp starcza 2razy dłużej " Prawda jest taka że żeby zrobić porównanie trzeba pelno czasu poświecić na dmuchwe.

witam ja miałem dmuchawe poprzedni sezon obecnie miarkownik, dmuchawe zostawiłem na gorszy opał i do testu. oczywiście nie będe faforyzował zadnej strony a sterownik ustawie najlepiej jak potrafie. co do rys. to chyba KDO-U Żywca. dodam że ster. mam prosty bez Pid /sachara/ rozpale w piecu i zasypie wiaderkiem groszku 10litr. i zobaczymy. pozdr. arek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie, na rysunku jest żywiec. To był pierwszy piec jaki ogladałem. Znalazłem jeszcze piecyk uni pro taka podróbka defro za dobre pieniażki. Kolega pracuje w sklepie i poleca jednak komputer i dmuchawe. Inny kolega co postawił nowa chatke tez poleca kociołek z dmuchawka bo jak napali drewnem to nie musi być całkiem suche i pali sie dość długo. Narazie mam jeszcze jakieś trzy tygodnie do przemyślenia , bo jestem w delegacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.