Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Do Domu Około 200 M2


Adriannn

Rekomendowane odpowiedzi

A kto tego DS -a będzie napełniał tymi trocinami i zrzynkami , szufelką ? chyba bym się nerwicy nabawił przy takim zestawie paliwo- zasyp.

Do trocin górny zasyp - czyli klapa od góry w ostateczności skośna , Kocioł dolnego spalania i może być z nadmuchem lub bez .

Dakon 20 - bo ma sporą komorę zasypową albo któryś z Warmetów ale chyba 200 ceramik by pasował .

Moderatora do trocin bym nie brał - wygodnie go zasypiesz ale w sumie diabli wiedzą jak w nim palić przy takim paliwie. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.....podepnę się pod temat jeśli można.

Stoję przed wyborem pieca,forum śledzę już od kilku dni,z tego co tu wyczytałem widzę że panuje zasada aby nie kupować pieca zbyt dużego,przewymiarowanego.Do rzeczy

Domek parterowy z użytkowym poddaszem,nowo wybudowany(suporex) do tego będzie ocieplenie styropianem 12,okna plastiki.

powierzchnia użytkowa z garażem 170m2.

Szukam pieca do palenia głównie drewnem,trociną,zrzynkami (pracuję w tartaku :) ) ale węgiel w tęgie mrozy by zasypać na noc też wchodzi w grę.

Do tego grzanie wody z pieca czyli CWU ma być zrobione + "trochę" podłogówki-kuchnia+ 2 łazienki.

 

Czy ten piec będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem?

http://kotly.com/Koc...ikiem,1116.html

 

tak,wiem....pewnie za duży,ale weź i to wytłumacz "instalatorowi" który to robi już xxx lat a ja jestem zwykłym "pionkiem"w jego oczach który to się nic nie zna.

 

Poradzicie coś?Może jakiś inny piec....ten który podałem w linku drogi trochę....

 

pzdr.E

 

ciekawa strona może coś dla siebie znajdziecie (brak przekrojów może ktoś pomoże):http://www.piectrot.com.pl/oferta.html może ktoś dysponuje DTR któregoś z tych kotłów

 

pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trocina to jakaś tam dla mnie alternatywa ale nie będzie to paliwo podstawowe w moim przypadku.

Najwięcej będe palił drewnem ponieważ mam tego pod dostatkiem ;) węgla od czasu do czasu tylko bym używał,tak jak pisałem wcześniej,na noc i tylko w tęgie mrozy.

 

A może taki kocioł? do tego to już na prawde spore kawałki można wkładać

"Można w nim spalać polana o ponad półmetrowej długości"

 

http://kotly.com/Kociol_na_drewno_i_wegiel_PER-EKO_KSW_PRIMA_-_20_kW,3624.html

 

pzdr.E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten to zwykły górniak a wydawało mi się że chcesz dolnego spalania. Górniaka to bez problemu i małego dobierzesz aby polana ponad 40 cm weszła ale z dolnym spalaniem to już tak kolorowo nie ma. Ja Ci nie powiem który lepszy bo dolniaka dopiero od tego sezonu sprawdzę ale drewnem palę i paliłem długo tylko w zwykłych górniakach i przez pare lat w górno-dolnym czytaj nijakim i tu była masakra.

W typowym górniaku ile wrzucisz tyle sie pali więc jakiejś cudownego czasu spalania nie oczekuj, natomiast nigdy nie miałem problemów z kominem a drewno nie zawsze miałem wysezonowane. Nie wiem jak się to ma do dolnego spalania ale na pierwszy rzut oka potrzeba lepszych ciągów w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację paląc od góry to tak będzie. Dodam z własnych obserwacji na podstawie kominka że drzewo pali się dłużej gdy większe polany podkładamy. Nie wiem jak ma się to do kotła ale może coś w tym być. Ja miałem takiego co max 20 cm kawałeczki musiałem palić a i większe jak fi 120mm to też nie weszły to bardzo dużo tego drewna mi poszło. Wcześniej w zwykłym górniaku odczuwalnie mniej spalałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie hydraulicznym razem z moim monterem,kupowałem wszystkie potrzebne rzeczy do instalacji CO no i nadszedł czas na piec <_<

 

Pytam pana sprzedającego czy mają w swojej ofercie kocioł DEFRO DS gdyż taki mnie interesował(przewertowałem naście stron na tym forum i jednak ten mi przypadł do gustu :) ) pan odpowiedział że " tak,nie ma problemu ale ja na pana miejscu wybrałbym bym ten kocioł"

http://www.kotlydrew...l/kociol-mj-1-2

hmm... przecież to typowy górniak nie prawdaż?

w ich ofercie znalazłem takiego dolniaka

http://www.kotlydrew...iol/kociol-mj-2

 

teraz muszę dać im znać do jutra który wybieram.... doradźcie....czy ten dolniak z drewmetu czy może defro ds ???

dla przypomnienia.... chcę palić głównie drewnem,zrzynkami itd.

 

jaka moc kotła dla powierzchni użytkowej 170m2.....pan od razu zaproponował 24kw tego drewmetu do węgla to stanowczo za dużo ale do drewna to czasem nie potrzeba własnie takiego???

doradźcie rodacy bo już po nocach nie śpie przez te kotły :rolleyes:

Edytowane przez emilin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ich ofercie znalazłem takiego dolniaka

http://www.kotlydrew...iol/kociol-mj-2

Witam,

Jak przewertowałeś forum to powinieneś wiedzieć, że to też jest górniak typowy.

Przez tą szparę u góry to dym nie przechodzi?

 

Opisy tych kotłów to też są takie, żeby tylko nic nie napisać.

Z gościem ze sklepu nie dyskutuj, chyba, że chcesz go uczyć za friko na czym polega palenie w kotle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz komin, bo te kotły z "drwmetu" wymagają dużego przekroju.

 

komin mam murowany z cegły,przekrój 25x25

Witam,

Jak przewertowałeś forum to powinieneś wiedzieć, że to też jest górniak typowy.

.

 

muszę sie jeszcze sporo doszkolić,nie zwróciłem na to uwagi

Edytowane przez emilin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kociol-piec-drew-met-20kw-1-7-wegiel-drewno-i2643271307.html

Tu masz cene MJ-2 / 20KW ale to nie jest do końca dolniak musiał bys zasłonić otwór nad pierwszym płaszczem (Cegła albo kawałek blachy ).Cenę DS już pewnie znasz .

Jak kupisz więcej jak 17 Kw na swoje metry to na węglu bedzie za dużo . 24 Kw to stanowczo za duzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów jeszcze raz:) Przeglądam forum praktycznie codziennie w poszukiwaniu pieca o którym była mowa...

Już chyba znalazłem coś co mnie interesuje a mianowicie:

CICHEWICZ VESPA

Pojemny kocioł dolnego(?) spalania, ''lubi'' drewno, bardzo pasujące mojej kotłowni wymiary oraz górne wyjście czopucha.

Co myślicie? Ja jestem skłonny zainwestować...

Czekam jednak na wasz znak, wiec kto kciuk w górę a kto w dół? hehe:D

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od wujka hydraulika. Zapytałem się jego o radę w sprawie pieca.

On polecił mi kotły DOMGAZ.

Mówił że zamontował ich już dużo i nie ma na nich żadnych skarg.

Podobno wykonane są z grubej blachy itp itd. Wspominałem mu o Cichewiczu jednak on stwierdził że nie schodziły a teraz już się z nimi nie spotkał.

Źle wypowiadał się o moderatorze.

Jednak powiedział że ta VESPA nie wygląda źle chociaż jak dla niego za cienka blacha.

Z jego wypowiedzi wnioskuje że polecił mi chyba to:

http://www.domgaz.waw.pl/foldery/unikessel.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na konstrukcji kotła więc Ci nic nie poradzę. Jedynie względy użytkowe mogę oceniać a tego na żywo nie widziałem ale wygląda całkiem całkiem, tzn. jeśli chcesz palić drewnem to komora powinna być ok (A 510 mm więc ok 40cm powinno być wew.) i podłużne drzwiczki więc drewno powinno całkiem spore wejść, ma ruchomy ruszt więc przy węglu to wręcz konieczne. Czyszczenie też nie powinno stanowić problemu. Klapka krótkiego obiegu ułatwia rozpalanie i podkładanie więc jeśli dobrze wykonana to też ok. Podzielone drzwiczki nad ruszt i pod ruszt co też jest plusem ze względu na szczelność. PW przez drzwiczki niby pomaga utrzymać komorę załadowczą w czystości ale to już info z forum ja jeszcze nie wiem:). Ogólnie sam sobie zobacz, jak wujek poleca to chyba coś tam ma na myśli. Ja jak pytałem hydraulika co u znajomego montował piec ( koledzy z pracy tzn ten znajomy z hydraulikiem) to nie mówił który lepszy czy gorszy a to ile miał ewentualnych reklamacji czy może inaczej zapytań klientów co się stało. On mówił tylko że Defro już kilka szt pojechało na złom pomimo kilku lat w instalacji ale to ciężko ocenić czy akurat bubel czy też tak dużo tego montowali. Blacha 6mm więc na pewno na plus ( metaloznawstwo - miałem niesamowitego dr. więc uczyć się musiałem:) I nie ma co się spodziewać że ten akurat ma blachę cudowna i 3mm wystarczy więc jak jest jej 6 mm to w agresywnym środowisku nawet przy słabej konstrukcji lepiej niż 4mm.

Poszukaj na forum lub w sieci info o tym modelu bo co można napisać jak się go nie widziało na żywo podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko poszukałem i można dostać 20KW za 3730zł.

- http://www.konor.falcomp.pl/index.php?str=unikesselu

Więc znajdziesz taniej. Jak nie potrzebujesz sterownika i dmuchawy ( a do palenia drewna czy węgla jak dla mnie zbyteczny wydatek) to może uda Ci się jeszcze taniej.

Pisałeś że do 4 tyś szukasz więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.