Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 Piece 1 Komin


lazialo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem że do jednego komina można wpiąć tylko jeden piec co ale dzisiaj zauważyłem że sąsiad co wprowadza się piętro wyżej kupił właśnie piec co na ok 40m a ja posiadam piec na 120m i tu mam takie pytanie jeśli się wepnie do wspólnego komina to czy grozi zaczadzenie nam obu czy tylko temu sąsiadowi z góry??przepraszam za troszkę dziwnie sformowane pytanie ale bardzo mnie to ciekawi.

 

i jeszcze jedno pytanko w mojej kamienicy zauważyłem że komin posiada trzy wyloty u góry jeden duży wyżej i da wyloty mniejsze po bokach troszkę niżej czy te otwory to są wentylacje czy porostu komin jest podzielony na 3 części??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ!!!

1.Po pierwsze co kupił? kocioł CO, czy pieco-kuchnię.

2.Co ty masz,i gdzie to jest zamontowane?

Zgodnie z przepisami dopuszcza sie montaż piecokuchni w miejsce istniejacego pieca kuchennego,tylko jeżeli w pomieszczeniu jest wentylacja Dlatego jeżeli masz jakieś wątpliwosci porozmawiaj z sąsiadem niech wezwie kominiarza aby wskazał i odśzukał mu wolny kanał kominowy.(Tu chodzi o wasze bezpieczeństwo).

Kuchnie w budynkach wielopiętrowych zawsze miały osobne kominy.(kanały kominowe)

Pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1.z tego co widziałem z góry to piec jest co

2.posiadam piec co na pietrze w kuchni jest oddzielone pomieszczenie ścianka karton-gips i zamknięte drzwiami a także jest tam kratka wentylacyjna

 

ten budynek posiada 2 pietra

 

na razie go niema widziałem jak tylko wnosił piec ale też przypuszczam że będzie mu to musiał zrobić jakiś spec a pewnie potem odebrać kominiarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj?

Czy widziałeś to mieszkanie sąsiada?Często jest tak (w starych kamienicach) że nad twoją kuchnią wcale nie musi znajdować się jego kuchnia.

Jak dotychczas ogrzewane było to mieszkanie?Może on tylko wymienia piec?.

Jeżeli już masz kocioł w wydzielonym pomieszczeniu, to czy masz zrobioną wentylację nawiewową do kotła?.

pozdr. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak tam kiedyś mieszkała inna osoba i miała tam zwykły kocioł do ogrzewania mieszkania a teraz sie wprowadza ktoś nowy i robi remont tam

tak widziałem to mieszkanie i to jest mały pokój nad moją kuchnia i duży pokój nad drugim pokojem wiec raczej pewne że kuchnie będą mieć w tym małym ale nie wiem czy kocioł tam będą mieć

Czy chodzi ci o dmuchawę??to nie posiadam miarkownik ciągu i chyba on też będzie tak miał ale nie jestem pewien czy dobrze widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj??

Sam widzisz że, niezbędna jest rozmowa z sąsiadem.

Zbudowałeś w kuchni kotłownię(nielegalnie ,niezgodnie z przepisami) dlatego musisz to zrobić prawidłowo.Jak to zrobić (na forum dużo jest na ten temat).

Nie chodzi mi o dmuchawę , a dodatkowe doprowadzenie powietrza do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe znam się na przepisach i to nie ja zbudowałem w tym miejscu kotłownie tylko syn właścicielki kamienicy jak łączył 3 mieszkania w jedną całość jakieś 16 lat temu

a ja tu mieszkam dopiero rok poszukam jak powinna wyglądać taka kotłownia i spróbuje ją doprowadzić do odpowiedniego stanu

 

Z tego co wyczytałem to moja kotłownia nie posiada tylko dodatkowego doprowadzania powietrza do kotła(drzwi są harmonijkowe i zawsze zgięte tak że powietrze i tak się przedostaje do środka więc pomieszczenie nie jest tak super szczelne)

Na podłodze posiadam wylewkę,ściany są pokryte blachą z każdej strony , dostęp do komina wentylacyjnego mam , kocioł jest oddalony od ścian bocznych w najwęższym miejscu 0,5m a kotłownia wysoka na 2,5m

 

Poprzedni lokator posiadał wentylator , kominiarz kazał mu to zlikwidować i zamontować zwykła kratkę tak żeby spaliny uciekały grawitacyjnie

 

no to skoro kominiarz mu to puścił to chyba wszystko jest oki co nie??

Edytowane przez lazialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

kiedyś piecokuchnie były małej mocy(służyły do gotowania i podgrzania ciepłej wody) ,ponadto okna były drewniane (nieszczelne) powietrza było w sam raz.

Teraz okna plastykowe (szczelne) piecokuchnie o mocy nawet 16kW (SKĄD TO POWIETRZE BRAĆ?)

W zasadzie to są kotły które udają piecokuchnie po to aby ominąc przepisy.

Piszesz-no to skoro kominiarz mu to puścił to chyba wszystko jest oki co nie??

Ciekawe co wpisał do protokołu pokontrolnego -zgaduję pieco- kuchnia, lub udał ze nie widzi kotła a w pomieszczeniu jest tylko wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wpisał do protokołu ale piec mam ogniwo-Biecz wiec na pieco kuchnie nie wygląda

 

Na razie grzałem tylko jedną zimę i w kuchni na wszelki wypadek miałem zawsze ustawione na mikro uchył (przyzwyczajenie ze starego mieszkania)więc te powietrze jednak dostawało zawsze

 

ale i tak będe musiał pomyśleć jak tam doprowadzić powietrze

 

dzieki bardzo za pomoc

Edytowane przez lazialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.