Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc Z Wyborem Sterownika I Kilka Pytań O Instalację


mortein

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w wyborze sterownika oraz kilku informacji

Tak wiec od początku.

Kilka danych o domie, parterowy bez podpiwniczenia i bez poddasza użytkowego. Wszystko na jednym poziomie.

 

Zamówiony mam kocioł zasypowy.

Układ będzie otwarty, z instalacją CO i instalacją ogrzewania podłogowego, bojler pojemności 140L. A wiec do sedna. Chodzi mi o sterownik z PID. Z opisów jakie znalazłem wytypowałem 2 sterowniki a mianowicie Tatarek RT-01 B ANIA i ST 81 zPID TECH. Czy mógłbym zasięgnąć waszej opinii czy są one odpowiednie.

Spalać będę drewno, miał węglowy, węgiel. Na początku mam zamiar używać miarkownika ciągu, ale dmuchawę także planuje dokupić.

A teraz pytanie pytanie, bo szukałem i nie mogłem się doczytać, czy konieczne jest w moim przypadku stawianie pompy na CWU.

Kolejne pytanie brzmi czy jedna pompa ma isć na grzejniki i ogrzewanie podłogowe czy też muszę je rozdzielić i na każdą puścić osobno.

W tym wypadku jeżeli będę musiał podłączyć pompę na CWU to będę potrzebował sterownika z obsługą 3 pomp??

na grzejniki mam zamiar postawić zawór 4D, z podłogówką wyczytałem że wystarczy 3D,. jak to jest, może ja źle myślę :)

możecie mi pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj co do sterownika mi przypadła do gustu firma TECH WIĘC WYBRAŁ BYM ST 81 z PID TECH, NA na więcej koledzy pewnie chętnie ci odpowiedzą w miarę możliwości , ale podaj więcej danych jaki piec , jaka powierzchnia użytkowa , itd

lepiej było by wstawić schemat jak byś to widział , jak miarkownik to nie dmuchawa ,albo jedno albo drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miarkownik to nie dmuchawa ,albo jedno albo drugie :)

Tu się nie zgodzę. Oba urządzenia się nie wykluczają, nie mogą tylko pracować jednocześnie. Posiadanie miarkownika na kotle, pozwala na "automatyzację" procesu spalania gdy prądu brak. Warunek, układ z możliwością pracy w grawitacji.

Jak prąd jest, to korzystamy z dmuchawy, a z miarkownika zdejmujemy łańcuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia domu 140m2 z czego rozkład podłogówki to około 70 m2, w salonie i wiatrolapie dodatkowo grzejniki.

Kocioł górnego spalania 19KW (tutaj pewnie ktoś sie rozpisze ze za duzy, ale bralem z mozliwoscią ze za pare lat robuduje poddasze i akurat dostalem dobra oferte od producenta). Jezeli ktos udzielic odpowiedziec na reszte moich pytan bylbym wdzieczny. Co do schematu to akurat nic takiego nie mam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.