Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Na Miał,drzewo,eko-Groszek


grzeh2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,szukam pieca do nowo wybudowanego domu.Dom 120m2 pow. uzytkowej porotherm 29cm+12cm styropian,okna 3 szybowe.Ogrzewanie podłogowe w wiekszosci i ciepła woda tez z piecaSzukam pieca z podajnikiem prostego w obsłudze ktory bedzie spalał miał,groszek i drzewo.Kieruje sie ku defro duo eko 19kw ale wydaje mi sie jakos przereklamowany.Szukam opini bezstronnyc h bo gdzie nie pojde to ich piece najlepsze.Prosze o jakies ciekawe propozycje najlepiej z własnego doswiadczenia. Cena pieca do 11tys.Pzdr

Edytowane przez grzeh2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a z jakim podajnikiem? ślimakowym czy tłokowym ?

 

Ja od roku używam kotła CO KMB-RP PLUS z podjanikiem ślimakowym,

mam podobny metraż domu (ok 105 m2), i kocioł z wydajnością 15kW w zupełności mi wystarcza.

Do opału używam eko-groszku i miału węglowego. Ma dość spory zbiornik zasypowy

bo jak dobrze pamiętam lekko ponad 200 kg, kocioł jest solidnie wykonany, dodatkowo

spotkałem się z miła obsługą przy zakupie, ciekawą opcją była również możliwość konfiguracji

kotła pod miejsce w którym ma stać, nie musiałem nic przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies konkretne marki prosze,wiekszosc kotłow zaczyna sie od 17kw,czy taki przerost mocy wpływa negatywnie na prace i efekty kotła?Czy ogniwo eko plus 10kw bedzie dobrym rozwiazaniem?

 

Tak na szybko z zakresu mocy 10-12kW

Typowo na ekogroszek 12kW:

Hef, Galmet, Heiztechnik.

Wyroby tych producentów min.2lata są na rynku

 

Z palnikiem żeliwnym miałowo-groszkowym na paliwa 0-32mm:

Ogniwo 10kW (pierwszy sezon grzewczy dopiero przed tą moca kotła u klientów). Ta moc ogniwa powinna być dla ciebie dobrym rozwiązaniem

RBR 11kW marki instalco (pierwszy sezon grzewczy dopiero przed klientami)

SKAM-P Premium 12kW marki sekom (od 2lat w pracy na rynku)

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol Grzeh2000.

Jest kociołek 9 kW na pelet FUWI. Producenci podają zawsze wyższą sprawnośc niż kotłów na groszek.

ta większa sprawność zrekompensuje trochę wyższy koszt zakupu opału /teraz/,

ale w niedalekiej przyszłości jako biomasa może być konkurencyjne. nie powinno być też brudu jak z węgla/miału/.brak popiołu,a to sa też koszty /ukryte/.

Ale proponowałbym pomyśleć nad pompą ciepła z bezpośrednim odparowaniem np.fonko , sofath.

Przy tak ciepłym budynku zakładanie ogrzewania na węgiel to naprawdę nieporozumienie.

fonko ma na swojej stronie kalkulator kosztów. Jest chyba najlepszy ,co do tej pory widziałem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostały dwa kotły do wyboru ogniwo eko-plus 10kw i KMB-RP PLUS 15kw.Ogniwo ma palnik Burner s a rp-plus brucer ktory lepszy?.Za pierwszym przemawia fakt dobrego doboru mocy za drugim dodatkowe zabezpieczenia(funkcja strazak).Pomozcie w wyborze

 

Cześć, ogniwo ma mniejszy zasobnik z tego co widziałem, w KMB_RP PLUS masz 220 kg, ceny są zbliżone, funkcja strażaka na pewno przemawia na plus.

Tak jak pisałem nie miałem problemu z kontaktem, a kocioł sprawuje się bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeh2000

w kotle Ogniwo masz palnik dopasowany wielkością do mocy

w kotle od Witkowskiego masz Brucera o mocy do 40KW- zbyt duży palnik do kotła o mocy 15KW. Wiem coś o tym bo sam mam Brucera

serwis to jedno a codzienna eksploatacja i problemy z nią związane to zupełnie coś innego.

dodatkowo w ogniwie masz dużo lepsze sterowanie pozwalające ograniczyć obsługę kotła do minimum oraz dające możliwość kontrolowania nie tylko z kotłowni- jeśli ktoś lubi nowinki techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłączysz i odpalisz pisz jak się sprawuje

z jakim sterownikiem wybrałeś???? i jaki palnik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.