Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapytanie


chester6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problemy z instalacją CO. Proszę o pomoc w podaniu przyczyn.

 

1. Za pompą obiegową jest wstawiony zawór zwrtony z zabezpieczniem metalowym (nie plastikowym). Pompa obiegowa pompuje w dół, kierunki przepływów prawidłowe. Podczas pracy pompy zawór strasznie hałasuje. Jaki jest powód, czy zminić go na plastikowy ??

 

2. Podasz załaczania pompy obiegowej w urzadzniu grzewczym spada ciśnienie o 0,4 bara na manometrze zamantowanym w urządzeniu. Manometr jest zamontowany na stronie ssawnej pompy obiegowej. Czy to jest noramlne.

 

3. Podczas podgrzewu instalacji CO wzrasta ciśnienie. Przypuszczam, że jest to związane z naczyniem przeponowym. Ciśnienie w instaalcji w temperaturze postoju wynosi 1,5 bar. Jakie powinno być ciśnienie w naczyniue przeponowym.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Metalowy ZZ? Jaki to typ? Może ci zerwało gumową uszczelkę z grzybka/zastawki/pływaka, czy co ty tam masz. Nie wiadomo na ile skomplikowany jest to układ, co to za tajemnicze "urządzenie grzewcze" i ile masz pomp. Jeśli jest tylko jedna, to zawór zwrotny jest zbędny. Hałas ZZ może świadczyć o zbyt silnym docisku sprężyny zaworu. Przydałby się chociaż prosty schemat przebiegu układu, by cokolwiek powiedzieć o rozkładzie ciśnień.

 

2. Raczej normalne, chociaż w układzie zamkniętym powinno to być kompensowane pracą naczynia przeponowego. Powinno być ono zamontowane na powrocie wody z układu, tuż przed "urządzeniem grzewczym".

 

3. Wartość ciśnienia "spoczynkowego" powinien określić producent "urządzenia grzewczego". Dla układów zamkniętych w 1.0 - 1,5 bara może być. Ważniejsza jest informacja do jakiego poziomu wzrasta ciśnienie w trybie grzania. Sam wzrost ciśnienia nie jest związany z naczyniem przeponowym, tylko ze wzrostem objętości cieczy ogrzanej. Wartość ciśnienia wstępnego naczynia podana jest na tabliczce znamionowej. Zazwyczaj 1,5 bara. Nie należy mylić ciśnienia wstępnego naczynia z minimalnym ciśnieniem w układzie, które może być niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.