Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeniesienie Pieca C.o. Z Pierwszego Piętra Do Piwnicy


kaczy344

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym tak jak w temacie przenieść piec z kuchni do piwnicy. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze w kamienicy. Nie wiem jak się ma coś takiego w wykonaiu?? Jak poprowadzić instalację?? Klatką schodową?? Pod spodem jest mieszkanie. Wolałbym takie ogrzewanie niż zastosowanie pieca dwufunkcyjnego gazowego. Mieszkanie nadaje się do kap. remontu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zgody administratora. Bez jego zgody nic nie możesz zrobić. Poza tym ogrzewanie gazowe nie jest czymś niezwykłym w kamienicach ( też administrator musi wyrazić zgodę a i opinia kominiarska będzie niezbędna). A jak mieszkanie do remontu to zadbaj o termomodernizację a wtedy gaz nie będzie taki straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym tak jak w temacie przenieść piec z kuchni do piwnicy. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze w kamienicy. Nie wiem jak się ma coś takiego w wykonaiu?? Jak poprowadzić instalację?? Klatką schodową?? Pod spodem jest mieszkanie. Wolałbym takie ogrzewanie niż zastosowanie pieca dwufunkcyjnego gazowego. Mieszkanie nadaje się do kap. remontu..

Witaj!!

Jak chcesz zrobić to zgodnie z prawem to musisz zrobić to tak: cytat z prywatnej korespondencji.

Użytkownik xxxxx dnia 25 styczeń 2011 - 14:05 napisał

 

Witam jesli chodzi o kwesie prawna to budynek jest w 100% wlasnoscia miasta . Procedury jakie musialem wykonac to ; 1 zgoda miasta na wyburzenie piecy w zamian za wykonanie ogrzewania C.O .2 Opinia kominiarska dotyczaca miejsca zainstalowania pieca oraz wybranie szybu kominowego. Nastepnie okazalo sie zeby miec odbior kominiarski musze miec zgode z wydzialu urbanistyki na budowe Co gdyz naruszalem czesci wspolne jakimi jest moja podloga do kotlowni . Zeby otrzymac zgode z wydzialu urbanistyki musialem wykonac projekt ktory kosztowal mnie 800zl . zrobiony wraz z rzutem kamienicy i mieszkania . Poczym otrzymalem zgode na budowe CO zgodnie z projektem . Nastepnie odbior kominiarza wraz z wentylacja pomieszczen .Nie spodziewalem sie ze az tyle procedor mnie czeka i dodatkowych kosztow ale na szczescie mam wszystko za soba.

pozd.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.