Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapowietrzanie Instalacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bzykos

bzykos

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 09:27

Witam forumowiczów. Mam problem z zapowietrzającą się instalacją. Wymieniłem kocioł. Został założony zawór 4d. Pompa na zasilaniu za zaworem,druga do ładowania CWU przed zaworem. Wcześniej pompa była na powrocie i problemu z zapowietrzaniem nie było. Zapowietrza się oczywiście najwyżej położony grzejnik (drabinkowy). Po dobie palenia woda dochodzi już tylko do zaworu. Spada ciśnienie na barometrze. Tak jakby woda została wyrzucana na zewnątrz. Zbiornik faktycznie jest nisko umieszczony w porównaniu z najwyżej położonym grzejnikiem. Ale gdy była pompa na powrocie też się zapowietrzało,ale nie tak bardzo i nie tak szybko. Można coś na to poradzić?
  • 0

#2 OFFLINE   darecki2308

darecki2308

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • Zainteresowania: Motoryzacja (offroad motocyklowy ) ,wędkarstwo ,

Napisano 03 wrzesień 2012 - 16:37

Witaj wstaw jakieś foto albo schemat pewnie ktoś z kolegów doradzi ale bez schematu o którym wspomniałem może być to trudne . :huh:
podaj więcej danych np jakiej pojemności naczynie wzbiorcze i jaka różnica wysokości . czy naczynie jest podłączone bezpośrednio z kotła , co przy zaworze 4 powinno taka być

Użytkownik darecki2308 edytował ten post 03 wrzesień 2012 - 16:40

• 0

#3 OFFLINE   bzykos

bzykos

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 17:34

Naczynie niestety nie wiem jakiej jest pojemności. Jeśli chodzi o wysokosc,to niestety odległość od najwyżej połozonego grzejnika- drabinki jest niewielka,bo chyba z kilkanaście cm. Ale wyżej się nie dało,bo nisko na poddaszu.Zbiornik jest zamontowany na pionie z grzejników,chodź wiem,że powinien być na osobnym prosto z kotła.
  • 0

#4 OFFLINE   kiminero

kiminero

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1834 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 17:47

Byćmoże rozwiązaniem byłby separator powietrza za pompą, ale schemat by troche sprawe rozjaśnił. Zwłaszcza sposobu i miejsca podpięcia naczynia.
  • 0

#5 OFFLINE   bzykos

bzykos

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 20:00

Do naczynia nie mam dostepu, bo go zabudowałem w garderobie. Zastanawia mnie fakt,jaka różnica jest między pompą na powrocie,a na zasilaniu,skoro przedtem bylo ok.
  • 0

#6 OFFLINE   snoop84

snoop84

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 13:24

Narysuj schemat, a nie masz ty zbyt niskiego poziomu wody instalacji. Ciecz podczas zwiększania swojej objętości i zmniejszania może "zasysać" wodę.
  • 0