Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Ekogroszek- Mało Spala I Bezawaryjny


Beatka100

Rekomendowane odpowiedzi

Poleccie mi taki piec. Od pewnym osób słyszałam już opinie,że nawet kilka razy zmieniali piec na ekogroszek, bo za dużo palił. a mi chodzi o tanie ogrzewanie i żeby się nie psuł. Teraz zaczełam sie zastanawiac nad Heitztechnik, ale może inny mi polecicie, bo jaki ten piec jest tak naprawde nie wiem. Jeden znajomy ma i jest zadowolony, ale ma go jak na razie na budowie, ma tam temp. niższą ustawioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

jaki budynek(nowy czy stary)

jaka powierzchnia do ogrzania

jakie ocieplenie

jakie okna

jaka wentylacja

ile osób w rodzinie (zapotrzebowanie na CWU)

preferencje odnośnie temeratur w pomieszczeniach

 

na koniec

czy uzytkownik ma o paleniu pojęcie i czy wie jakie procesy zachodzą w kociołku (mniej więcej oczywiście)

Odpowiedź na to pytanie pozwoli zaproponowac sposób sterowania kotłem(różne rodzaje sterowników oparte o różne sposoby prowadzenia procesu spalania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom stary - model warszawski (klocek - piwnica,parter i dwa piętra- z tego do ogrzania parter i dwa piętra). Powierzchnia do ogrzania ok. 200 m2.

Mur podwójny ocieplony styropianem 10, koło okien - 1

Okna PCV

wentylacja grawitacyjna- 3 kanały

osób w domu - 7

dach nieocieplony

preferowana temeperatura - 20-21.

jak na razie paliliśmy tradycyjnie w zwyklym kotle - drewnem, węglem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej mocy był ten tradycyjny kociołek???

czy instalacja CO była modernizowana???

jeśli poddasze lub strych w tym domu jest nieużytkowy to sugeruję inwestycję w wełnę mineralną i ocieplenie od góry. koszt nieporównywalnie niski w stosunku do termoizolacji ścian a efekty murowane- cieplej i mniejsze zużycie opału. wiem bo sam sprawdziłem. rozwinąłem wełnę na podłodze strychu i raz że cieplej w domku a dwa mniejsze zużycie węgla.

z tego co już napisałaś uważam że kociołek w okolicy 17-19KW powinien wystarczyć. ale więcej pewności zdobędę po informacji o instalacji i starym kociołku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jakiej mocy był stary kocioł- to jest zwykły piec na wszystko i nie ma na nim nigdzie napisane jaką ma moc. Jeżeli chodzi o instalację, to przed kupnem pieca instalacja będzie zmieniana- będą wymieniane piony grzewcze na miedziane, mamy jeszcze w 4 pokojach grzejniki zeliwne, które rownież beda zmienione. A jezeli chodzi o poddasze to bedzie ocieplone wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie kaloryferów sugeruję od razu montaż zaworów termostatycznych. koszt dodatkowy będzie ale dzięki temu otrzymasz możliwość regulacji temperatur oddzielnie w kazdym pomieszczeniu wedle upodobań i potrzeb.

jeśłi będzie wełna to jak pisałem 17KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz zamiar dokonać termomodernizacji to planuj kociołek o mocy jaka będzie Ci potrzebna po jej przeprowadzeniu,

Jeśli masz do ogrzania 280m2 to po ociepleniu bedziesz potrzebować kotła 25KW

jeśli chcesz kocioł przy którym nie trzeba wiele kręcić i ustawiać to szukaj ze sterownikami opartymi o różnego rodzaju algorytmy typu PID czy adaptacyjnego eCoala

jeśli potrafisz sterować spalaniem możesz wybrać kocioł ze sterownikiem dwustanowym(nie będę polecał konkretnych bo jest tego za dużo )

 

poczytaj o kotłach

Skam-Premium

Ogniwo eko plus

RBR ekouniwersal

Tilgner EKR(w opcji z eCoal lub bruli)

te są ze sterownikami "automatycznymi" oraz palnikami do spalania paliw gorszej jakości oraz ich mieszanek, w przypadku skam-a jeśli wybierzesz sterownik Cobra będziesz mogła korzystać zarówno z trybu automatycznego jak i dwustanowego, nie wiem jak jest w przypadku innych sterowników oferowanych z tym kotłem. RBR jest dostępny ze sterownikiem eCoal lub bruli. ten drugi to dwustanowy ale ma mieć w najnowszej wersji opcję korzystania z pracy automatycznej w konkretnych przedziałach mocy. więcej na stronach producentów szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam kocioł jaki mam - ale ciągle śledzę wszelkie nowości w dziedzinie kotłów aby w przyszłości mój wybór kotła był lepszy i bardziej optymalny. Niestety prawda jest taka, że im więcej użytkownik wie tym trudniej cokolwiek wybrać bo każdy kocioł ma jakieś wady i mankamenty. Reasumując ciągle czekam na jakiś przebój rynkowy, który spełni moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze trzeba założyc w jakim budżecie kocioł ma się zamknąć plus dostosowanie do warunków w kotłowni.

ko.Timon wymienił kilka fajnych kotłow.W innym wątku wymieniłaś Witkowskiego i Heiztechnika.Czemu akurat te dwa? Sa kotły od Klimosza Cichewicza,KRS-y Defro Sas a nawet poczciwy Zębiec..

Po dacie ostatniego postu sądze,że dokonałaś zakupu kotła,ciekaw jestem jakiego :) A co do Heiz...miałem okazje kupic coś do domu w sklepie który jest przedstawicielem tego u mnie w mieście,obejrzałem je dokładnie,poczytałem i...Heiza akurat bym nie kupił ,one nawet ceną nie zachwycają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeboju rynkowego jeszcze nie ma ale gdybym został zmuszony dziś do zakupu nowego kotła to kupiłbym na pewno RBR EKOUNIWERSAL o właściwej mocy to dla mnie pewnie byłoby to 11 kw oczywiście ze sterownikiem eCoal lub brulim i palnikiem mała ekoenergią. Kociołek jest rzetelnie wykonany i dobrze się prezentuje. Nie paliłem w nim ale widzę, że zbiera same pozytywne opinie i dlatego to byłby mój wybór :)

 

http://www.firmainst...ndex.php?art=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Bo to jest wybór na lata a jeżeli źle kupi to potem ma się z tym męczyć? :P

 

jeżeli zdecydowałabym się na RBR ekouniwersal lub Skam-Premium to czy w woj. pomorskim są serwisy tych pieców?Jaki z tych pieców byście bardziej polecili jeżeli chodzi o bezawaryjność i małe spalanie?

Myślę że serwis będzie dostępny w czasie określonym przez sprzedającego i tu zależy od kogo kupisz kocioł czy to jest autoryzowany sprzedawca czy na wiadomym portalu aukcyjnym. Jednak ten kocioł już mam dwa lata i nie słyszałem aby były jakieś awarie typu wymiana kotła czy dziurawy. W tym przypadku jeżeli kupisz u autoryzowanego sprzedawcy jest on w stanie pomagać nie będąc u ciebie w domu, ma podgląd co i jak.

Jeżeli czytałaś fora to pewnie tak jak ja nie znalazłaś nic co by było opisem awarii lub złego zachowania i opieszałego działania serwisu. Ja doświadczyłem odwrotność tego. Serwis i producent zareagowali natychmiast. Ja mogę chwalić nawet po dwóch latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum i chciałem się z wszystkimi przywitać.

Widzę dużo starych zanajomych z innych miejsc, Timona, Czp1, Zbigmaza :)

Myślę że i inni nieznajomi przygarną mnie do tej gromadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zdecydowałabym się na RBR ekouniwersal lub Skam-Premium to czy w woj. pomorskim są serwisy tych pieców?Jaki z tych pieców byście bardziej polecili jeżeli chodzi o bezawaryjność i małe spalanie?

Jako że jestem trochę zorientowany co do tych dwóch kotłów to mogę odpowiedziedzieć.

Skam-p Premium udzielana jest gwarancja na 3 lata. RBR-Ekouniwersal na 5 lat.

Dotyczy to spawów i szczelności wymiennika, reszta podzespołów czyli: zespól podający, wentylator ( dmuchawa ) i regulator temperatury ( sterownik ) mają dwuletnią gwarancję.

W przypadku obu producentów serwis ogólnopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Zbigmaz1 - jaki masz kociol ekouniwersal czy skam-premium?Jakie jest spalanie kotla, ktory posiadasz?

witam :) wszystkich :D spalanie zależy od wielu rzeczy .Preferencji co do ciepła ludzi mieszkajacych w domu ,jakości opalu ,i samego zapotrzebowania domu na ciepło.Oczywiście piec tez ma znaczenie ,dopasowana wielkość pieca do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.