Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multirama Co Sądzicie


pietreklondon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem w hydraulicznym o pex się zapytać i powiedziałą że po rabacie da mi 16 pex z multiramy za 3.30 jeżeli wezmę wszystko z multiramy to producent mi da gwarancję ze jak by ciekło z od winy producenta to pokrywa koszty remontu najlepsze jest to że niemusi robić tego autyrzowany hydraulik co sądzicie drogo czy tanio i jaka jest jakosc tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeden z najlepszych producentów pexa ,mimo ze jest napisane ze do 95st to spokojnie udarowo wytrzymuje wiecej i nic nie przecieka ponadto dobrze się układa ,podobne własciwości ma jedynie wavin i tece ale to juz inna połka cenowa

połozyłem tego pexa z 15km i żadnych problemów na żadnej budowie nie miałem czy przy instalacjach z kopciuchem czy z cywilizowanym gazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy to rozumieć?

Już widzę jak dzwonisz do producenta, że leci na kształtce, serwis przyjeżdża, stwierdza wadliwy montaż (powiedzmy uszkodzenie oringu przy wciskaniu rury) i wystawia ci fakturę.... :) Ach ten marketing...

 

Bynajmniej nie odradzam. Po prostu wiary mi nie styka, a firmy nie znam (w moich stronach nie widziałem) i cena raczej porównywalna z konkurencją.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura sama z siebie w wylewce nie ma jak pęknąć - jest otoczona wylewką , a od dołu podkład izolacyjny.

Jeżeli jest prawidłowo wykonana płyta grzejna: prawidłowo ułożona izolacja, odpowiednie materiał, dodatki do betonu, dylatacje oraz zbrojenie to nie ma prawa pękać ani wylewka ani rury w wylewce.

Osobnym elementem jest staranność układania rur i obowiązkowa kontrola szczelności przed zalaniem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system bardzo dobry, sam ułożyłem ponad kilometr rury w podłogówce. Również system zaciskany bardzo fajny. Rurę można wyginać bez sprężyny. A co do gwarancji to producent odpowiada za jakość materiału. Jeśli jednak użyjesz osprzętu innego producenta, bądź popełnisz błąd przy układaniu instalacji to nie licz na odszkodowanie w przypadku awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura sama z siebie w wylewce nie ma jak pęknąć - jest otoczona wylewką , a od dołu podkład izolacyjny.

Jeżeli jest prawidłowo wykonana płyta grzejna: prawidłowo ułożona izolacja, odpowiednie materiał, dodatki do betonu, dylatacje oraz zbrojenie to nie ma prawa pękać ani wylewka ani rury w wylewce.

Osobnym elementem jest staranność układania rur i obowiązkowa kontrola szczelności przed zalaniem.

 

Pozdr.

rozumię cię sambor ale jest jeszcze jedna sprawa teraz w castroamie u mnie jest za 98 groszy metr pexy a ta koszuje 3.30 a podajze firma herz o ile się niemylę to 6 zł , Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ekranu na steropian co się pytałem to są rollki po 50 metrów za metr wołają około 3 zł a na allegro cała rola za 80 zł będzie jakaś różnica jakościowa w foli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechodzi o przecieknie chodzi o pęknięcie rury w posadzce

Dalej jest to pusty slogan. Można go odwrócić i powiedzieć: "Nasze rury pękaja, ale nie martw się! Zapłacimy za remont!"

Tak jak napisał sambor. Żadna rura sama z siebie nie pęknie i powodem są czynniki zewnętrzne.

 

Spojrzałem na stronę producenta i fi 16 jest produkowane w systemie Multyrama w dwóch wersjach grubości wkładki aluminiowej 0,2 lub 0,4 mm. Może warto zapytać jakiej grubości powłoka jest w cenie 3,30. Grubość samej rury też ma znaczenie. Standard to 16x2 ale te droższe mają ścianki 3mm i najlepiej stosować dedykowane do nich kształtki.

 

Powtórzę, że nie mam żadnych zastrzeżeń do tego konkretnego producenta. Dzięki takiemu podejściu przyczynia się do krzewienia dobrego zwyczaju stosowania rozwiązań systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumię cię sambor ale jest jeszcze jedna sprawa teraz w castroamie u mnie jest za 98 groszy metr pexy a ta koszuje 3.30 a podajze firma herz o ile się niemylę to 6 zł , Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ekranu na steropian co się pytałem to są rollki po 50 metrów za metr wołają około 3 zł a na allegro cała rola za 80 zł będzie jakaś różnica jakościowa w foli.

Wiesz z tą ceną to jest różnie - czasem chcą wypchnąć zapasy magazynowe, czasem jest to trochę tańszy towar z powodu cieńszej wkładki aluminiowej.

Podobnie jest z folią - jeżeli ma podziałkę to bierz jak najgrubszą, niezła jest z Onninena -"Onnline" o grubości 0,13mm, jeżeli kupisz o takiej grubości to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.