Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepla Powietrze-Woda


ladkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Co myslicie o pompie Ciepla powietrze woda do podgrzewania CWU? Myślałem nie dawno o zamontowaniu ( zamiast solarów) http://www.galmet.co...ok=207&powrot=1 <<coś takiego.

Czym się sugeruje? Mam zbiornik multi 400/120 z jedną wolną wężownicą( pierwotnie miała być pod solar) , z paneli się już wyleczyłem , wpadł do mnie znajomy zachwalający akurat pompę Biawara działającej na tej samej zasadzie co ww. Galmet, ponadto w lato mają "darmową" ( jak twierdzi) klimatyzacje, przez skierowanie strumienia powietrza wyrzutowego na dom. Powoli zaczyma wgryzać się w ten temat, chciałbym jednak poznać waszą opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uzywam taką pompę cwu w sumie ze 4 lata. Dla mnie to piękna sprawa.

COP wychodzi ok. 3 czyli z 1 kWh prądu mam 3 kW ciepła. Jeśli pompa pracowałaby tylko na tańszej taryfie pradowej to byłaby rewelacja.

Uzywałem już Buderusa 300l. Ulrich i Hewalex do grzania bezpośrebnio cwu. Ulrich o tyle dobry ,że moze pracować nawet przy -20 stopniach /na dworze/.

Buderus był zamontowany w kotłowni - latem było w niej jak w super klimatyzacji.

Solar jednak też jest dobry, bo woda w zasadzie gratis.też oczywiście mam zamontowany.

Jeśli Twój zbiornik ma 120 l./cwu/ to ogrzewałbym te wode bezpośrednio /bez pośrednictwa wężownicy.

Jednak gdy podłączysz przez wężownicę zbiornika /400/120/ to mogłbyś wykorzystywać ciepło z pompy na ogrzewanie domu/chociaż w małej części/.

Miałem wydzielony obieg na 2 łazienki i 2 kuchnie - sprawdzało się w największe nawet mrozy.

Pompa ciepła to zdecydowanie lepszy pomysł /i tańszy/ niż ogrzewanie paliwami stałymi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podgrzewacze wody z pompą ciepła to bardzo dobry wybór, gdyż mają o wiele większą sprawność niż elektryczne (pompy 350%, a elektryczne 85%). Nie są też zanadto hałaśliwe. Całe urządzenie działa od -5/-7 stopni C do + 42 stopnie. Prawdą też jest, że zimne powietrze, które jest jakoby skutkiem ubocznym, można wykorzystać w procesie chłodzenia mieszkania (fajne latem!). Musisz tylko pamiętać aby dobrać rozmiar podgrzewacza do ilości wody jaką mniej więcej chcesz pozyskać, bo np. [tutaj marka/model-EDYCJA ADMINA] może być przeznaczony na 1000-2000l wody na dobę CWU, a można wybrać opcję 200-250 litrów C.W.U. No w każdym razie ekspert na miejscu we wszystkim pomoże;) Mi pomógł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym chłodzeniem domu nie do końca jest tak fajnie (mowie o pomieszczeniach mieszkalnych ) bo kiedy załącza sie pompa Ciepła : jak potrzebuje zagrzać wodę, a ciepłej wody przeważnie używamy wieczorem i wtedy właśnie załącza sie nam nasza Pompa Ciepła a w nocy już klimatyzacja nie jest taka potrzebna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przykładach jestem cienki, bo nie kupuje i nie sprzedaje pomp, ale każda z odwracalnym obiegiem, może być wykorzystana do chłodzenia. W większości powietznych pomp są obiegi odwracalne, gdyż przeważnie tak realizowane jest odszanianie. Jak użyć? najlepiej klimakonwektory, ale też można w rozsądnych granicach schładzać podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.