Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Ekogroszek - Kilka Do Wyboru, Który Wybrać ?


kisiel86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, zarejestrowalem się na forum ponieważ potrzebuje waszej opini na temat pieca. Po krótce przedstawie sedno sprawy. Po wielu latach korzystania z pieca na węgiel wkońcu przyszedł czas na zmianę kotła na jakiś mniej obsługowy.

Zdecydowałem że będe palić głównie ekogroszkiem, rzadziej za pomocą drewna czy wegla. I tu zaczyna sie problem jaki piec wybrać ?

 

Dom posiada 4 kodygnacje każda po około 60m2 z czego ogrzewamy tylko trzy pomijając poddasze. Dom nie jest ocieplony, posiada okna plastikowe, dach uszczelniony sporą ilością waty. Powierzchni grzewczej więc na dzień dzisiejszy jest około 180m2. W przyszłości pewnie zamontuje grzejniki na najwyżej kondygnacji więc mój wybór padł na piec 25KW. Ważną informacją o jakiej musze pamiętać przy zakupie jest że muszą mieć zasobnik z lewej strony pieca ponieważ w innym przypadku nie zmieści mi się w kotłowni.

 

Ogólnie na ten cel mam przeznaczone 12tyś złotych z tym że w tej cenie ma się zmieścić cena pieca + dodatkowe wyposażenie, przeróbki + koszt montażu.

 

Teraz przejde do samych pieców co polecacie ? Na jakich firmach, modelach mam się najlepiej skupić ? Jaki podajnik w moim przypadku będzie najlepszy ? Jaki sterownik ?

 

Sam trochę przeglądałem i chodzi mi po głowie następujące kotły :

 

DEFRO KOMFORT EKO cena około 8tyś złotych

(czym się różni linia standard od lux ? Czy tym że można podajnik umieścić z lewej lub prawej strony ? )

 

DEFRO DUO 25kW cena około 9tyś złotych

 

HEF EKO-PLUS 25kW cena około 9tyś złotych

 

HEF UNI PLUS 25kW cena 9200zł

 

HEF MASTER M-UNI 25kW cena około 9500zł

 

HEITZ EKO-3 24kW cena 8400zł

 

Co myślicie o tych piecach ? Ogólnie jak każdemu chodzi mi o jak najoszczędniejsze ogrzewanie domu. Dlatego wolę wydać trochę więcej na sam piec a później zaoszczędzić na opale. Jednak jeżeli różnica w jakimś wypadku będzie niewielka, to nie chce przepłacać.

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, mam nadzieję że nie zostane skrytykowany za założenie nowego tematu. Przeczytałem jednak tyle wątków że już się pogubilem a że w grę wchodzą nie małe pieniądze musze być pewny swojego wyboru, dlatego liczę na was. Pozdrawiam

Edytowane przez kisiel86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o kotłach

Ogniwo Eko Plus

RBR ekouniwersal

Skam-Premium

ceny niższe niż wymienionych przez Ciebie, palniki w nich zastosowane nowszej generacji również sterowanie bardziej zautomatyzowane

 

generalnie teraz nie jest problemem montaż zasobnika z dowolnej strony lub zamówienie w tej samej cenie z zasobnikiem po wybranej przez Ciebie stronie. Ważniejsze są palniki, wymienniki oraz sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ogniwie Burner-S

w Skam do wyboru Brucer albo ekoenergia

w RBR brucer ekoenergia lub burner-s

wszystkie palniki są przystosowane do spalania paliw trudnych i ich mieszanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.