Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie Ciśnienie Ciepłej Wody - Czy Winny Reduktor?


darekw127

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od jakiegoś czasu mam problem z niskim ciśnieniem ciepłej wody. Zimna woda jest ok, ale ciepła po kilkunastu sekundach pobierania zaczyna lecieć jak krew z nosa. Wygląda to tak:

 

http://www.youtube.c...h?v=jicfzwrjALI

 

Jak na mój gust wygląda na to, że zasobnik na wejściu (od strony zimnej wody) jest przyblokowany. Po odcięciu zaworem naczynia wzbiorczego, woda ciepła woda leci z kranu praktycznie od razu po jego otwarciu:

 

http://www.youtube.c...h?v=NMpxQTjM5g0

 

Czyli ten kilkunastosekundowy okres w miarę dobrego ciśnienia na wylocie z kranu wynika (chyba) z opróżniania naczynia wzbiorczego.

 

Oto zdjęcia mojej instalacji:

 

1637e56fc932a1cem.jpg

 

f7fa940651e1871am.jpg

 

 

Przeglądając co nieco Internet doszedłem do wniosku, że prawdopodobnym winowajcą jest reduktor ciśnienia (z manometrem). Próbowałem zmieniać jego nastawy (od dołu jest śruba na płaski wkrętak), ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. W związku z tym proszę o sugestie, co należy zrobić. Czy taki reduktor daje się czyścić? Niestety nie ma przed nim żadnego filtru, więc zapewne mógł się zabrudzić.

 

Instalacja jest użytkowana od trzech lat. Wydaje mi się, że problem narastał stopniowo. Dotychczas ignorowałem go, błędnie obwiniając niskie ciśnienie w wodociągu.

 

A może to nie wina reduktora, tylko czego innego? Proszę o pomoc. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny efekt (miało to miejsce po jakiejś naprawie wodociągu, a co za tym idzie "uwolnieniem" części brudu z tych rur). Faktycznie zapchał się ten reduktor - po wymianie sytuacja wróciła do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. :-)

 

Nie da się tego reduktora jakoś oczyścić? Wygląda na to, że jest tam element skierowany w dół, który da się odkręcić. Niestety nie wiem, czy odkręcając go dostanę się do jakiegoś sitka, które mógłbym oczyścić. Druga sprawa to sprężyna, która zapewne jest w środku. Ciekawe, czy da się ścisnąć do złożenia w warunkach domowo-amatorskich. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam nie bardzo się to dało oczyścić (w moim przypadku nie było tam żadnego filtra - po zgrubnym oczyszczeniu działanie nie poprawiło się. Oczywiście zawsze można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. :-)

 

Nie da się tego reduktora jakoś oczyścić? Wygląda na to, że jest tam element skierowany w dół, który da się odkręcić. Niestety nie wiem, czy odkręcając go dostanę się do jakiegoś sitka, które mógłbym oczyścić. Druga sprawa to sprężyna, która zapewne jest w środku. Ciekawe, czy da się ścisnąć do złożenia w warunkach domowo-amatorskich. :-)

odpuść sobie ten reduktor skoro jest tylko na zasobnik

zdemontuj element regulacyjny dodatkowo wyczyśc kryzę na zaworrze zwrotnym i powinno być ok

albo wogóle zdemontuj ten reduktor chyba że ciśnienie w sieci jest powyżej 6 bar

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi! B)

 

Odkręciłem reduktor i sąsiadujący zawór bezpieczeństwa. Przepłukałem je z obydwu stron bez rozbierania pod bieżącą wodą. Wypadło tylko kilka drobnych paprochów, więc nie liczyłem na poprawę. Po złożeniu okazało się, że wszystko działa poprawnie. :D Najgorsze na przyszłość jest to, że nie wiem, co było faktyczną przyczyną problemu...

 

No ale póki działa, to działa. Jeszcze raz dziękuję za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.