Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Dolnego Spalania


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest kocioł dolnego spalania, poszukaj tematów o tym specyficznym kotle

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam kolegów

podepnę się pod temat chcę zbudować kocioł dolnego spalania korzystając z tych wszystkich doświadczeń kol heso i bogusław 58

piec ma ogrzać 100m2 nieocieplonego budynku z cegły i kamienia plus przesłać ciepło rurami z kotłowni oddalonej od domu 15 m

przedstawiam ogólny szkic

liczę na mocną krytykę

piec.bmp

żółtym kolorem oznaczyłem szamot

piec1 .bmp

w środku wężownica z rury 1 cal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mimo tego że w lutym stanął w mojej kotłowni kocioł dolnego spalania własnego pomysłu też mam chęć wymyślić i dać do zrobienia następny prototyp (kolega Przemysław2ar "czuje" co mi chodzi po głowie) wracając do tematu taka konstrukcja to raczej do drobnego paliwa coś jak ekogroszek tylko zasypowy no i trzeba zapytać kolegi heso czy można tę idę wykorzystać, wymiennik mało skuteczny, na razie tyle

 

pozdrawiam RedEd

 

ps nie doczytałem o tej wężownicy ale to i tak raczej mała skuteczność albo tylko mała powierzchnia wymiany....

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki za oddzew dla lepszego wyjaśnienia dodaję przekrój wymiennika dorzuciłem w nim 3 cm płaszcz wodny z 15 zwojami rury 1 calowej to już trochę więcej wody może by już starczyło

kolegi hessa dawno już nie widziałem a szkoda przez jego posty nie przespałem trochę godzin :)

post-22072-0-82508300-1347369772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ta wężownica to nie do wyczyszczenia po czasie, lepiej rury przez które przepuszczać spaliny

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze pomyśleć jak mają wyglądać przepływy spalin, najlepiej jak by była zachowana prędkość przepływu spalin czyli im chłodniejsze tym przekrój mniejszy

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest z pieca elektrycznego raczej będą pękać, sprawdź mój temat kocioł własnego pomysłu to bardzo sprawna konstrukcja wymiennika tylko palnik inny

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiennik ma 1,4m zdaje się, w tej konstrukcji nie mam problemów z zarastaniem czy poceniem się ostatniego ciągu nawet przy tem. spalin mniej niż 100C, ale może pracować lepiej, metoda prób i błędów cały czas trwa, następny będzie miał wykładziny szamotowe w komorze żaru no i myślę nad kanałem szamotowym dopalającym i podgrzewaniu do wysokiej temperatury powietrza, na razie próbuję to zaprojektować przy racjonalnym zużyciu materiału

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

RedEd patrzę w ten Twój piec jak sroka .... i tak sobie myślę jakby tu do takiej fajnej konstrukcji dopakować jednak moduł szamotowy czyli palenisko i kanał dopalający

może można byłoby przy pionowym szamotowym kanale dopalającym puścić spaliny obecnym zasypem w dół ?

tak sobie dywaguję na przyszłość :)

Twoja konstrukcja przekonuje mnie chyba naruszę prawa autorskie za Twoim przyzwoleniem oczywiście

 

a tak na marginesie jaka grubość płaszcza?

Edytowane przez yach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok na pierwszej str tematu jest przekrój powiedz które wymiary potrzebujesz, z drugiej strony następny mój pomysł będzie prawdopodobnie realizowany jeszcze w tym roku tylko na razie nie mogę się zdecydować na rodzaj/kształt dopalacza

 

pozdrawiam RedEd

ps poszukaj temat Przemysława2ar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, albowiem jak nawali przewałów to na końcu spaliny będą odbierać energię od płaszcza zamiast odwrotnie. Trzeba przede wszystkim obliczyć moc paleniska aby dobrać wymiennik lub zrobić wymiennik np 0,8m2 i dobrać do tego palnik/palenisko.

Np wg wzoru: post-13940-0-67918000-1348426925_thumb.jpg

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.