Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwór Komina Problem


koziol2010

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwona cegła to bardzo ogólne stwierdzenie. A cegła cegle nie równa. Kominy powinno się murować z cegły klasy 15 a najlepiej 20 z zastosowaniem odpowiedniej zaprawy. Dziś z dostępem do dobrej cegły nie ma żadnego problemy, ale kiedyś murowało się z tego co udało się "załatwić". Jak komin z dobrej cegły i odpowiedniej zaprawy, przy odpowiednim paleniu (temperatura spalin) wytrzyma lat kilkadziesiąt bez większego problemu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmiesz młotek i przecinak to bez trudu określisz czy cegła jest mocna, podobnie z zaprawą. A o odpowiednim paleniu poczytaj na forum. Jest to kilku naprawdę dobrych "specjalistów" od palenia w domowych kotłach. I nie łącz kominów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa połączone kominy mają większą powierzchnię odbioru ciepła od spalin niż jeden komin o takim samym przekroju. Spaliny się bardziej wychładzają , lub inaczej mówiąc trudniej nagrzać taki podwójny komin. Skuteczność łączonego komina będzie mniejsza niż odpowiednio dużego jednego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Nie będę zakładał nowego wątku, bo mój problem także dotyczy otworu w kominie. Wymieniam kocioł na kocioł dolnego spalania 15kw. Mam do ogrzania powierzchnię 120m/kw. Wysokość komina 11m, wymiary 38x14cm. Szkopuł tkwi w tym, że otwór w kominie zaczynając na wysokości kotła do około 1,5 m w górę ma wymiary 14x14cm, później jakby ktoś zapomniał murować dalej i w pewnym momencie wydłuża się do 38cm (tak, jak na długości całego komina), tzn. jest taki ząb w kominie. Nie wiem co teraz robić. Czy te 1,5m naddatku rozebrać do wymiarów całego komina tj. 38cm, czy nie ruszać. 14x14cm jest malutko, tym bardziej że będzie to kocioł dolnego spalania i będzie potrzebował dobrego ciągu, ale z drugiej strony nie wiem, ale wydaje mi się, że 14x38cm to może być za dużo. O ile pamiętam zawsze był problem z dymem w kotłowni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało - dołóż drugą., dopływ świeżego powietrza do kotłowni powinien mieć min 200cm2.

Czy jawiem...

Przy takiej mocy 1 powinna styknąć, tylko żeby nie była czymś przytkana - u mnie jest tam o ścianę oparte trochę rupieci - muszę to usunąć! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to jeszcze raz ja mam takie pytanie jak przejsc z otworu 3 ktury jest palny na otór nr 2 to czarne to strop i piwnica czy można jakosc przejsc z jednego na drugi rórą fi 200 i potem jakosc od dołu zamurowac itp . Czy takiej opcji nieda się zrobic ( kanał 4 jest na dole szerszy potem się jóż zwęż wiec odpada pewniw ? ) .

post-42361-0-21563400-1347437606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.