Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz/prąd/węgiel Czy Miejski Ciepłociąg ?


bor1904

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pisałem już tu:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12965-piec-dwu-funkcyjny-torus-xwt-nr-kotla-26kwxwt/

w innym subforum.

 

Cały czas jednak kombinuje :((

 

 

Mając stary "słabo ocieplony" (tzn dopiero będzie słabo ocieplony bo obecnie nie jest wcale) dom, chcąc ogrzać mieszkanie 80m2 (dwa pokoje tj 40m2 są nieużywane czyt. zamknięte) na jakie ogrzewanie najlepiej się zdecydować ?

Kaloryfery zwykłe stare tak jak i rury które ciepło doprowadzają.

 

 

Do wyboru:

Węgiel - jest piec centralny połączony z kaloryferami + 2 duże piece (wszystko średnio sprawne na moje oko)

Gaz - Piec gazowy (torus-xwt-26kw) wymaga montażu + pozwoleń i wkładu kominowego (ok 1500zł)

Prąd - Piece akumulacyjne (do ogrzania pokój 25m, łazienka 6m i kuchnia 12m) = 4-5 tys

Ciepłociąg - 5tys węzeł + przerobienie instalacji ok 2tys

 

(ciepłociąg jest poza budżetem i wymagałby drobnego kredytu)

 

 

Mam nadzieje że dobrze skalkulowałem koszty wdrożenia.

Jakich można spodziewać się rachunków w 3 ostatnich opcjach gdy wiadomo że węgla zeszłej zimy zeszło 6 ton (+ dogrzewanie promiennikami elekt.) a po ociepleniu licze że zejdą 4-5 (bez dogrzewania).

 

Mieszkanie wygląda tak:

89132893.jpg

 

Dziekuje z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd raczej nie. Kocioł węglowy lub gaz lub msc.(przyłącze). Z tym ,że dwa pierwsze rozwiązania kocioł węglowy (na paliwo stałe) lub gaz ze wskazaniem na węglowe, gaz droższy ale praktycznie bezobsługowe. Co do węzła to zależy czy z ciepłowni czy kotłowni lokalnej cenowo w eksploatacji porównywalne z gazem tak samo jak gaz praktycznie bezobsługowe.Należało by się jednak zorientować czy ewentualnie przyłącze i węzeł nie wziąłby na swoje barki dostawca ciepła, lub np. z partycypacją kosztów odbiorcy (tj. Ciebie). należałoby wystąpić do dostawcy z zapytaniem czy jest taka możliwość i zapytać o koszty i sposób finansowania. Nie wiem jakiej wielkości jest mieszkanie ( z podanych wyżej informacji wynika , że ok. 43 do 50 m2), to ilość zużytego opału jest wysoka. Ja przy 70m2 zużywam w sezonie ok. 3,5 tony węgla i to nie najwyższych lotów (kaloryczności) (c.o. i c.w.u.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.