Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie gazem ziemnym a gazem płynnym


Kamisia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

gaz gazowi nie równy, jak przepłacenie za gaz ok 5000zł względem "groszku" 2500zł. (antracyt) nazywacie dobrym interesem, to współczuję tego zachwytu.

jak to rozumieć - żona z dzieckiem, od rana wieczora, dokładanie... moja żona nawet nie wie jak wygląda piec, do tego kiedys chcialem ją zapoznac ze sposobem korzystania z kotła, to ziewała i nie dała się skusić na żadne nauki. dokładanie co 4 a często 7 dób(!!!) to żaden wysiłek, jedynie opróznianie popielnika (zalezy od konstrukcji kotła u mnie jest kiepski popielnik) dla takiego rozwiazania niezbyt duzego popielnika jest co 2-3 doby przy najwiekszych nawet mrozach, do tego brak sadzy a brud jedynie praktycznie przy "zrzucie worków" a to też zalezy jak jest kotłownia do tego przygotowana.

 

wyższość rozwiązania gazowego jest bezdyskusyjna, niestety nie można pominąć inwestycji w zbiornik itp, niech no spadną ceny to sam sie zastanowię a póki co jest zabawa i można nawydawć na te instalacje, czy ktos mi powie - ile kosztuje taka instalacja ze zbiornikiem ok 3000L dla domku? jakies widełki +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Czytałem forum i chciałbym przedstawić swój punkt widzenia.

Razem z sąsiadem (podobny budynek do mojego 150m2, ogrzewane garaże i podobnej klasy piece( koszt ok 8tys z zasobnikami) i ocieplenie) posiadaliśmy zbiorniki na gaz płynny w BP.

Płaciliśmy podobne rachunki za gaz

Po likwidacji BP Gas on przeszedł na gaz ziemny ja wykupiłem zbiornik i ...

 

Koszty sąsiada : Podłączenie do bydynku plus zmiana instalacji przyłączeniowej ponad 4000 tys (jednorazowo).

Koszty ogrzewania gazem 250mc. Plus drzewo do kominka 1000.

 

Czyli rocznie 4000.

 

Ja gaz płynny wykupienie butli (po rewizji wewnętrznej spokj na 10 lat) 2000 opłata UDT 150/rok.

Zakup gazu w byłym Shelu (teraz Amerigas) była po 2,2 brutto zużywam 1200l plus drzewo do kominka ok 1000.

 

Podsumowując 3700 rocznie.

 

Mi lepiej opłaca się gaz płynny, ale drugi sąsiad zrezygnował szybko w butli i nie chce o tym rozmawiać.

Ale stwierdziliśmy, że podstawa to piec i jego wydajność gdzie niby mój ma wydajność 106%, a jego 94% (moim zdaniem to ogrzewał powietrze na dworze, a nie dom).

 

Teraz przeszedł na węgiel i twierdzi, że oszczędza. Wydał 1000 na nowy komin plus piec za 2500.

Na węgiel wydaje 1600 nie liczy robocizny, kurzu, czasu, miejsca w domu itd.

 

Wybór zostawiam czytelnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zostawiam czytelnikom.

Ja w tym roku wybrałem :) gaz jest dobry ale jak nie szanujesz swoich pieniędzy ;p.

Mam węgiel i narazie wychodzi mi 2x taniej niż gazem( pomijam sprawność kotła gazowego).

Co do sąsiada to za 1000zł to kupi może przy dobrych wiatrach 6-7mp drewna do kominka a przy rachunkach za gaz 250msc wychodzi, że za sam gaz placi ze 200zł więc :) trochę mało nawet gdyby jego kocioł miał jak twój 800% spawności.

 

Jako anegdotkę dodam, że gdzieś na jakims forum czytałem, że ktoś przeszedł z węgla na gaz i jest mega zadowolony i płaci nawet mniej niż za węgiel ale okazało się, że o ile przy węglu mieli temperature 22-23 stopnie to przy gazie mieli 17-18 ale :) podobno jak już mieli gaz taka temperatura im idealnie pasowała.....

 

ps nie jestem przeciwnikiem gazu :) tylko jego ceny

Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Po ile masz ten gaz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.