Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie gazem ziemnym a gazem płynnym


Kamisia

Rekomendowane odpowiedzi

dodan ---> Pozwolisz, że rozpiszę się nieco, gdyż ten cały wątek mocno przykuł moją uwagę.

Widzisz... mam piec Klimosza Ling Duo 25KW. Palę drugi sezon. Nie będę wyjaśniał co tym ogrzewam i jak. Nie o to chodzi.

 

Kiedy budowałem dom, równoległą budowę prowadził mój znajomy, który "poszedł" w gaz z butli.

Ucieszyłem się, gdyż liczyłem, że uzyskam od znajomego (pomimo innej technologii budowy i wielkości domu) wiarygodne informacje co do ceny za ogrzewanie gazem.

Jakoś tak niedawno odwiedziłem znajomka i wdałem się w dyskusje na temat ogrzewania gazem.

Zaczął od tego, że gazu spalił (w całym poprzednim sezonie) za kwotę 3 tyś. PLN. No to pięknie! - mówię mu, rewelacja!

Ja w pierwszym sezonie spaliłem 5,5t. węgla paląc od 21 X 2009 do... praktycznie lipca 2010 (paliłem na okrągło, od maja praktycznie tylko dla CWU).

Wydałem na ten interes prawie 4,5 tyś PLN (3,75t. kupowałem po 750 PLN, a później dokupiłem 2 t. za 830 PLN).

Przedstawiłem mu to wyliczenie, cały czas będąc pod ogromnym wrażeniem ceny za gaz. Dopiero wtedy znajomy przebąknął, że przepalał też "rekreacyjnie" kominkiem. Spalił (jak się wraził) "raptem kilka metrów drewna". Musiałem go trochę pociągnąć za język, żeby się dowiedzieć, że ta "rekreacja" wynosiła 11m. drzewa...

(Chyba nie muszę dodawać, że optymalną i komfortową temperaturą u niego w domu było "osławione" 20 st?)

 

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Przejdźmy zatem do ad-remu :D

Otóż zauważam kilka analogii pomiędzy moim znajomym, a Tobą. Tym co piszesz.

Napiszę teraz rzecz bardzo istotną, żebym nie został posądzony o jakąś idiotyczną obronę ogrzewania węglowego!

Sam poważnie myślę o przejściu na gaz z butli (nie mam "nitki", żeby się podłączyć).

Pragnę jednak uzyskać wiarygodne (jeszcze raz podkreślę!) informacje o cenach, jakie trzeba ponieść za to ogrzewanie.

 

Tymczasem Ty zaczynasz "obronę ogrzewania gazem" od jakiegoś idiotyzmu w postaci zostawienia sobie pieca na węgiel.

Boszzz... ten wielki kawał żelastwa powinno się wychujaszczyć z kotłowni czym prędzej, tym bardziej, że wydałeś na gaz 130 PLN więcej niż na węglową analogię ! ! !

TO OD TEGO powinien się zaczynać Twój post! WYDAŁEM STÓWĘ WIĘCEJ NIŻ NA WĘGLU!

WIELKIMI, WYBOLDOWANYMI LITERAMI!

Ale Ty piszesz, żeby zostawić piec na węgiel... (za który można jeszcze dostać parę tyś. przy sprzedaży).

Po co go zostawić? Żeby nim palić przez dwa tygodnie (sic!) w roku?! To już lepiej (i taniej!) farelki włączyć!

 

Dalej mamy to "osławione" 20-22 stopnie w domu. Piszę specjalnie "osławione", gdyż wszyscy wiedzą, że to 20 stopni, ale każdy podaje ten idiotyczny przedział. Do tego ZAWSZE to jakoś motywując. Po co? Nie mam pojęcia...

Na węglu miałeś więcej i co? Zmieniły Ci się upodobania, prawda? Dzieciaki mniej chorują? A wietrzyłeś wcześniej pokoje?

Powiem Ci, że jak mam w domu 21 stopni, to przy chodzeniu czuję chłodny powiew. Jeśli miałbym się skazywać na 20 stopni, to chyba za karę, albo... z braku kasy.

To jest tak, jak ze spalaniem samochodów.

Z kim się nie pogada, to każdy pali takie ilości, że powinien dostać medal od danej marki auta!

 

Zaznaczam - jestem daleki od obrony węgla. Musiałem kupić odkurzacz przemysłowy do pomocy przy czyszczeniu pieca (czyszczę go co tydzień), do tego wybieram popiół co 3-ci dzień, a węgiel dosypuję raz na tydzień. Nic z tych rzeczy nie jest czyste i miłe, do tego kosztuje to trochę mojej (cennej!) pracy, ale bez przesady!

Nie mieszkam w kotłowni i daleki jestem od porównywania się ze smoluchem.

Do chęci przejścia na gaz popycha mnie li tylko BEZDYSKUSYJNA wygoda związana z tym paliwem.

 

Resume - jeśli mamy dyskutować o cenach za ogrzewanie gazem (ja bym bardzo chętnie posłuchał), to na litość boską - podawajmy jakieś prawdziwe dane!

Tymczasem jest tak (i nie jesteś, niestety, wyjątkiem), że albo wszystkim zmieniają się upodobania co do temperatury w domu (ZAWSZE w dół), albo okazuje się, że a to kominek, a to drugi piec zaiwania aż miło...

I TO MNIE DOPROWADZA DO SZEWSKIEJ PASJI!

Za co wszystkich urażonych, z tego miejsca, przepraszam :)

 

 

P.S. Jak miałem kaszaniarski węgiel (Jaret Plus) w pierwszym sezonie, to zdarzyło mi się dach upaprać sadzą. Teraz tego nie ma, co wcale nie oznacza, że mam jakiś super węgiel - spieka się, choć kaloryczności ma aż nadto (Pieklorz z KWK Bobrek - 800 PLN za tonę).

 

Ups a myslalem ze ten watek umarl smiercia naturalna, a tu taka niespodzianka, sory ale do zakladki Opal dawno nie zgladalem, ale chetkie kolego Matchaus odpowiem ci na wszystkie pytania i zarzuty.,

a wiec od poczatku: :D

1. Nie komentuje przykladu twojego kolegi, ja sie kominkiem nie dogrzewam

2. Zawsze podaje prawdziwe dane, moze najwyzej nie precyzyjnie sie wyrazilem. Obecnie tem mam taka pokoje na gorze 21 st C na dole gdzie jest sama podlogowka 22 st.

3 Wiesz, moze zostawienie sobie tlokowca, ktory posiadam i jest idiotyzmem, ale narazie nie zamierzam sie go pozbywac, bo nie wiem czy udaloby mis sie sprzedac ta kupe zalomu, a po drugie to co bym wziol za ten szmelc musialbym wydac na przerobienie instalcji poniewaz oba kotly i na gaz i na wegiel sa ze soba zintegrowane za pomoca sprzegla hydraulicznego. Ale z a dwa lata mam juz miec GZ 50, wtedy rozwaze taka opcje, bo napewno juz nie bede odpalal w smierdziuchu, bo nie bedzie juz zadnego na to uzasadnienia ekonomicznego.

4 tem wyjasnilem w punkcie 2, sory za nieprecyzyjnosc, mi 21 stopni odpowiada jak najbardziej nic mi nie wieje

5. odnosnie kosztow to jest tak 2 lata temu mialem sam ekogroszek dom nowy spalil mi ok 6 ton po 800 zl daje to 4800 PLN. w nastepnym roku zainstalowalem propan, ale nie podaje stosunku cenowego, bo wtedy dostalem upust cenowy za podpisanie umowy. W tym sezonie zluzylem 2600 litrow kupilem je w czerwcu po 2.30 daje kwote 6 tys. z tym ze umnie teraz eko jest po 900 zl za tone no i jescze napewno do kwietniaa te 100 l spale z pewnoscia.

Propan napewno jest stosunkowo drogim zerodlem, chyba ze roznica 1,5 tys. do 2,tys na sezon (w zaleznosci od zastosowanego ocieplenia) jest warta zaplacenia za wygode i komfort to warto...

P>S

Nie ma chyba dwoch Dodanow, jak pisalem i jak w podpisie posiadam oba kotly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz płynny nie jest faktycznie tanim źródłem ogrzewania, ale...jak zawsze to ale znajdujemy. Tam, gdzie nie ma dostępu do sieci GZ, gaz płynny może być faktycznie najtańszym źródłem z tych wygodnych dla nas nośników energii. Co mogę podpowiedzieć:

1) podpisując umowę z Koncernami otrzymujemy faktycznie tańszą instalację - w przedziale 500 - 1500 zł, ale wiążemy się na lata, programy lojalnościowe na określone(nie małe) ilości odbioru, koszty wcześniejszego rozwiązania umowy;

2) płacimy dzierżawę, niektóre firmy odeszły już od dzierżawy

3) nie mamy wpływu na ceny gazu - to co najbardziej boli w użytkowaniu

4) koszt litra gazu wg Rzeczpospolitej na dzień dzisiejszy w granicach 2,7 - 2,8 netto/ litr; promocje koncernów na poziomie 0,1-0,15 zł/l rabatu stałego, ewentualne rabaty dodatkowe na określony czas, około roku, lub rabat na I tankowanie (na "złapanie: Klienta)

5) rozliczanie telemetryczne - tu z reguły firmy odchodzą od dzierżaw, ponieważ: wiążą z sobą bardziej Klienta oraz zarabiają często na przeliczniku gazu z litrów w fazie ciekłej gazu na m3 gazu w fazie gazowej. Przelicznik ww powinien uwzględniać temperaturę otoczenia, a wszędzie przelicznik jest stały / całoroczny, a wiadomo, ze gazu najwięcej zużywamy zimą, więc stały przelicznik nie jest korzystny - jeśli ktoś się przymierza do takiego ogrzewania proponuję zapytać dlaczego akurat taki przelicznik a nie inny. firmy proponują 3,87 - 3,9 litra gazu / m3.

Aby zaoszczędzić i mieć wygodne ogrzewanie na gaz płynny można wykonać instalację we własnym zakresie, czyli:

1) projekt ok 600 zł

2) zbiornik naziemny 2700 ok 4200 zł (nowy)

3) instalacja około 3000 zł : przyłącz, wykopy, wylewka betonowa pod zbiornik

4) rejestracja w Urzędzie Dozoru Technicznego ok. 300 zł, później stałe opłaty roczne ok. 15o zł

5) serwis we własnym zakresie, można policzyć średnio 150 zł/rok

6) koszt litra gazu propan do zbiornika własnego na dzień 15 bm zaczyna się od 1,7; 1,8 netto / litr

 

Średnio cena na wolnym rynku niższa od Koncernów na poziomie minimum 0,6; 0,7 zł netto/litr a w szczytowych momentach nawet do 1 zł / litr !

przyjmując, że do ogrzania średniego domu: CO i CWU potrzeba ok. 3000 litrów rocznie można szybko wyliczyć, że oszczędzamy minimum 2000 zł netto, czyli w kieszeni pozostaje niemal 2500 zł rocznie.

Mając własny zbiornik, gdy gazownia przyłączy nam gaz ziemny można go łatwo i szybko sprzedać na rynku wtórnym.

 

Można by wiele pisać, jeśli się dobrze wszystko zorganizuje można mieć dużo tańsze ogrzewanie gazem płynnym w porównaniu to tego co oferują Koncerny, nie męcząc się np. eko-groszkiem.Nie mylić prosze, że ogrzewanie gazem płynnym jest tańsze od eko-groszku.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania bardzo proszę, postaram się udzielić mam nadzieję dobrych, cennych wskazówek.

 

Faktycznie te roznice tak wygladaja, sam dzwonilem do kilku niezaleznych firm to wiem. B) Dlatego ja nie wchodzilem w zadna telemetrie, choziaz strasznie mnie na nia namawiali ale wiedzialem ze to jest robienie klienta w bambuko. Gaz kupuje od nich sam zawsze kiedy jest najtanszy i strasznie sie targuje, w lipcu jak go zakupywalem urwalem im jeszcze 20 gr i ostatecznie kupilem go po 2,30 teraz jest za 3 zl, czyli kupuja te 3 tys litrow zaoszczedzilem 2700 pln, niezle nie? A dodam jeszcze ze niezalezny oferowal mi wtedy cene 1,90 jest roznica, nie? Mysle ze jesli nie ma mozliwosci na gz50 wogole to faktycznie wtedy oplaca sie zainwestowac samemu w instalacje tylko, ze jest to strasznie klopotliwe z papierami nadzorami itp. a tak wszystko zalatwia za ciebie koncern.

p.s

mozna zawsze pokobinowac z plomba, i polowe wziazc od kocernu polowe od niezaleznego, bo umowy sa na czas nieokreslony, tylo ze z tego co slyszalem to gaz od niezaleznych pozostawia wiele do zyczenia i mozna sie niezle naciac

Edytowane przez dodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 3 zrodla ciepla gaz propan z gaspolu = okropnie drogi ale naprawde kaloryczny jest, do ogrzewania domu to on jest jako rezerwa bo placenie po 1200 zl miesiac w zimie to szalenstwo

 

dla tego ja bede odradzal gaz plynny kazdemu bo to zawsze wychodzi drogo

 

dom ogrzewam weglem brunatnym i to w zaleznosci czy chce bardziej zaoszczedzic kase czy mniej to kupuje albo polski ( 120zl tona ale idzie go po 2,4 tony na miesiac ) lub czeski ( latem kupilem po 420 zl tona i zuzycie mniej wiecej 1 do 1,2 tony na miesiac ) mowimy o tegorocznej zimie

 

i moj najnowszy nabytek to kominek 16kw aby sobie palic dla przyjemnosci patrzenia na ogien a i przy okazji podgrzeje sie bardziej w domu i zaoszczedzi inne paliwa

 

 

propan uzywam latem do CWU i przy 2 osobach i 2x na dobe prysznic = ok 100 - 120 zl gaz ( w tym 36zl abonament )

 

dom mam 150 m uzytkowych poniemiecki nie ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam troche innaczej. Moim zdaniem jezeli ktos buduje nowy dom, dobrze go ociepli i nie ma szans na gz 50, a z drugiej strony nie ma czasu ani ochoty na czysczenie piecy latnie i kupowanie tonami jakiegos brudzacego badziewia i nie ma miejsca na skadowanie calego tego syfu, a za to ma kaske na zainwestowanie troche w instalacje moze spokojnie kupic sobie zbiornik zaltwic wszystkie pozwolenia i co roku wybierac najtanszego dostawce i cenowo wyjdzie mu bardzo porownywalnie do palenia polskim ekogroszkiem, a przy tym pelen komfort i wygoda, a koszty instalacji zwroca mu sie po dwoch - trzech latach, niz jakby mial podpisywac umowe z koncernem i miec instalacje za grosze ale za to potem drogi gaz. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś przedstawić jak ma się sprawa z dokumentacją związaną ze zbiornikiem na gaz i instalacją ? dokładnie chodzi mi o to jakie dokumenty należy przedstawić w UDT w celu rejestracji zbiornika i później jak wygladaja przeglądy takiej instalacji tzn. co jaki okres, kto tego dokonuje itp. zamierzam zrobić sobie sam taka instalację (bez wchodzenia w umowę z jakimkolwiek koncernem) i nie wiem czy podołam tej całej papierologii (to jest chyba trochę bardziej skomplikowane niż przeglądy samochodowe :lol:

bede wdzieczny za wszelkiego rodzaju informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dokladnie nie wiem, bo zalatwial za mnie to wszystko koncern :lol: ale napewno musisz zrobic projekt instalacji wewnetrznej i zewnetrznej razem z usadowieniem zbiornika i zglosic to w starostwie powiatowym celem uzyskania pozwolenia, napewno musisz wystapic o zgode do UDT, najlepiej bedzie jak do nich zadzwonisz i wszystkiego sie dowiesz, potem zaloza ci taki dzienik i beda przyjezdzac na konterole raz na rok albo na dwa lata nie pamietam juz, koszty tego ktos tu podawal chyba 150 zeta za wizyte za mnie pokrywa to koncern. Mam prosbe jak bedziesz to wszystko zalatwial to opisz nam jak to wszystko wygladalo lacznie z kupnem zbiernika i wszystkich zalatwian, to moze byc bardzo przydane doswiadczenie tu na forum. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w tym przedsiewzieciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to ja jeszcze dołoże swoje 3 grosze.

Otóż użytkuję gaz płynny już 6 lat.

Mam butlę 2700litrów. W butli może być zatankowany max 85% objętości.

Zatem można zatankować około 2300litrów.

Przez 6 poprzednich zim - nigdy nie zużyłem całego zbiornika.

Po sezonie zostawało mi od 10-35% gazu.

Wodę podgrzewam różnie - elektrycznie lub gazem w zależności od nastroju.

Kominek użytkuje rzadko.

Gaz tankuje w promocjach letnich.

Umowa z dawnym Progazem - dziś Flaga Gaz.

 

A teraz najważniejesze - jeszcze nigdy nie przekroczyłem kwoty 3500zł za sezon !!!!!!]

Dom ma 205 m2 i jest b.dobrze ocieplony (mur 3wartwowy z 12 cm wełna w środku).

Dzierżawa 50zł/mies.

 

Teraz aktualnie jestem w trakcie przełączania instalacji pod gaz ziemny i boje się że rachunki się nie zmienią a może kiedyś wzrosną jak kurki na wschodzie zakręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to naprawde niezle tylko pogratulowac B) Ja mam zbiornik 4800 max wchodzi 4200 l. ale nie tankuje wiecej jak 3000 l, z tego zawsze zostaje 10 % w zbiorniku po roku uzytkowania, w tym woda i gotowanie codzienne. Przy takiej samej powierzchni domu dobrze ocieplonego ale sciana dwuwarstwowa - gazobeton 24cm i 20 cm styropianu. Tempertaura w pomieszczeniach 21-23 stopnie. Poile placisz za gaz w faladze i jaka masz temperture w pomiesczeniach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że mam wszędzie podłogówkę, więc przy temp 21 stopni nawet moja żona (zmarzluch ogromny) jest zadowolona.

Dodam tylko że kuchanke mam elektryczną wiec to trzeba odliczyć.

Ceny gazu nie znam na dzień dzisiejszy bo już odchodze od gazu płynnego i się nie interesowałem.

Ale tak jak wspominałem jak się ma :

 

1) dobrze ocieplony dom

2)podłogówkę

3) dobry piec kondensacyjny

4) kupuje się gaz w promocji w lecie

 

to naprawdę z gazem płynnym da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak wspominałem jak się ma :

 

1) dobrze ocieplony dom

2)podłogówkę

3) dobry piec kondensacyjny

4) kupuje się gaz w promocji w lecie

 

to naprawdę z gazem płynnym da się żyć.

 

Świete slowa :lol: Potwierdzam, bo spelniam wszystkie 4 kryteria :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy mógłby ktoś przedstawić jak ma się sprawa z dokumentacją związaną ze zbiornikiem na gaz i instalacją ? dokładnie chodzi mi o to jakie dokumenty należy przedstawić w UDT w celu rejestracji zbiornika i później jak wygladaja przeglądy takiej instalacji tzn. co jaki okres, kto tego dokonuje itp. zamierzam zrobić sobie sam taka instalację (bez wchodzenia w umowę z jakimkolwiek koncernem) i nie wiem czy podołam tej całej papierologii (to jest chyba trochę bardziej skomplikowane niż przeglądy samochodowe :lol:

bede wdzieczny za wszelkiego rodzaju informacje...

W przypadku wzięcia 'na siebie' całości prac związanych z intalacją zbiornika na własność tok postępowania jest taki:

1. wykonanie projektu /niestety musi to zrobić firma z uprawnieniemi/,

2. zakup zbiornika /musisz mieć nr zbiornika i wszystkie jego certyfikaty potrzebne w dalszej cześci/,

3. wykonać zgodnie z projektem postument pod zbiornik i instalację podłączeniową do budynku /z reduktorami/,

4. posadowić zbiornik i wykonać jego uziemienie,

5. zlecić firmie z uprawnieniami odbiór wykonanej przez siebie instalacji,

6. mając projekt, certyfikaty zbiornika, odbiór wykonanej instalacji przygotować dokumentację do UDT,

7. zalac zbiornik gazem, przesłać dokumenty do UDT, czekać na odbiór i... to wszystko.

 

Wykonując inwestycję samodzielnie zaoszczędzisz /?, ktoś to musi zrobić/ na postumencie pod zbiornik i wykonaniu prac ziemnych /kilkaset złotych/. Pytanie czy to ma sens zwłaszcza, że:

- zlecając całość inwestycji w firmie wyspecjalizowanej można sie umówić, że wykopy wykonasz samodzielnie i nie policzą tej pozycji w swoim kosztorysie,

- zbiornik waży ponad 500kg i na dodatek jest obły, wiec przenoszenie go z miejsca na miejsce bez sprzętu specjalistycznego jest niezłym wyzwaniem,

- zlecając całość zbiornik kupisz prawdopodobnie taniej,

- wszystko zostanie wykonane fachowo i zgodnie z przepisami,

- nic Cię nie obchodzi poza dostarczeniem mapy do celów projektowych i kasą,

- inwestycja zostanie wykonana w 1 dzień.

- wykonujac samodzielnie inwestycję bierzesz za nią odpowiedzialność, w przypadku firmy to ona ponosi odpowiedzialność, że wszystko jest zgodne z dokumentacją.

 

Zlecając inwestycję firmie wyspecjalizowanej zapłacisz za całość ok. 10 tys. zł z jedną uwagą + koszt transportu zbiornika. Dlatego wykonawcy należy poszukiwać w pobliżu miejsca instalacji, zebrać kilka ofert, porównać, potargować i już. W Googlach znajdziesz bez problemu wpisując np. zbiornik przygomowy, zbiornik LPG itd. warto w tym miejscu przypomniec poprzednie wpisy na forum. Ten koszt zwraca się po 2 - 3 latach w porównaniu z ofertami koncernów.

Szczegóły w razie czego prosze na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no to rewelacja, bo ja kupilem w lato po 2,10 brutto. ale 1,66 toz to rewelacja, ale rozumiem ze chodzi o czysty propan a nie o mieszanine z butanem? jezlei nie miales przy tych obecnych mrozach problemow to nja poprosze numer na priva do tego goscia. z gory wielkie dzieki B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza :(

Witam,

 

Cena obecna w firmie ,która mi dostarcza gaz CHEM-GAZ z Płocka to 1,85 netto - zadzwoniłem specjanie dla Ciebie :-). Dosyć drogo - no ,ale teraz propan najdroższy. Na szczęście mam 40 % (zbiornik 4850l.) więc do lata wytrzymam . W lipcu zatankowałem po 1,4 + VAT... na pewno propan bo trzyma dobre ciśnienie.

P.S. Poczytałem sobie troszkę wpisów na tym forum i każdy kto negatywnie wypowiada się o propanie albo nim nigdy nie ogrzewał albo związany jest złodziejską umową z koncernem. Czy ktoś kto kupił zbiornik na własność i kupuje propan po rynkowej cenie narzeka? ... chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie mysle ze na tym forum ktos z was mi pomoze mianowicie chcialbym ogrzewać obietk a dokladnie pieczarkarnie paropan butanem zestaw grzewczy to :

 

 

-nagrzewnica wodna 24kw

 

-piec gazowy na propan butan 12 kw

 

- 2 butle 33kg gazu w przyszlosci pewnie wiekszy zbiornik

 

-wymiennik ciepla, 2 pompy cyrkulujace w ukladzie zamknietym

 

- reduktor

 

co do obiektu to :

 

-90m2

-250m3 kubatury pomieszczenia

-szczyty murowanie ocieplone 15cm stropianu

-boki to nic innego jak folia pieczarkarska, 20cm welna mineralna, i na to nastepna warstwa foli

- temperatura wewnatrz okolo 20

 

 

 

jak myslicie czy taki zestaw sie sprawdzi i na jakie koszty mam sie nastawic jako ze gaz jest z butli 33kg i na ile mi te butle wystarcza

wydaje mi sie ze nagrzewnica lepiej sie sprawdzi gdyz szybciej spowoduje cieplo wewnatrz niz centralne ponadto do nagrzewnicy z wymienikiem wchodzi okolo 25-28 litrow wody gdy do rur cetralnego z 60-70 wiec chyba dla pieca bedzie lepiej ogrzac te 28 niz 70 l i lepiej na tym wyjde

 

czekam na wypowiedzi specow w tym temacie POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie...musze odpowiedzieć bo to co czytam troszkę odbiega od tego co mam u siebie...a nawet bardziej niz troszke

 

Mam 160m2, dom w technologii ngooszczędnej, czyli okna, ociplenie i rekupracja i ogrzewanie ekogroszkiem przy mrozach (-29, -27), czyli nawet ten styczen co byl to jakies 400zł z CWU.

Ekogroszek 900zł za Tonę. Pierwszy okres grzewczy 3 tony, drugi 2,5 i spada...Temperatura w domu 21,6-22.00 w nocy 20,9. Sterowanie piecem polcam super firmy plum, ecoster 800R, piec RED eko duo, blizniaczy z Heinztechnik. Czyszcze piec raz na 2 tyg, pipiół raz na tydzien w zimie w lecie raz na 3 tyg. Identyczna inwestycja pod wawą u znajomego tylko gaz z butli i za styczen wyszło mu 900zł. Więc uwazam ze gra warta świeczki z tym babraniem sie w popiele:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co sądzicie o tym:

http://hadex-gaz.pl/Kompaktowy_system_centralnego_ogrzewania,14.html

 

Czy ktoś to ma jako główny system grzania domu ?

 

Piszą, że są tańsi bo nie ma opłat za dzierżawę zbiornika, istnieje (teoretycznie) możliwość zakupu gazu gdzie indziej. Z drugiej strony to trochę bajer, bo z tego co się wstępnie orientowałam jest kaucja za te butle.... około 3 tysiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mysle ze na tym forum ktos z was mi pomoze mianowicie chcialbym ogrzewać obietk a dokladnie pieczarkarnie paropan butanem zestaw grzewczy to :

 

 

-nagrzewnica wodna 24kw

 

-piec gazowy na propan butan 12 kw

 

- 2 butle 33kg gazu w przyszlosci pewnie wiekszy zbiornik

 

-wymiennik ciepla, 2 pompy cyrkulujace w ukladzie zamknietym

 

- reduktor

 

co do obiektu to :

 

-90m2

-250m3 kubatury pomieszczenia

-szczyty murowanie ocieplone 15cm stropianu

-boki to nic innego jak folia pieczarkarska, 20cm welna mineralna, i na to nastepna warstwa foli

- temperatura wewnatrz okolo 20

 

 

 

jak myslicie czy taki zestaw sie sprawdzi i na jakie koszty mam sie nastawic jako ze gaz jest z butli 33kg i na ile mi te butle wystarcza

wydaje mi sie ze nagrzewnica lepiej sie sprawdzi gdyz szybciej spowoduje cieplo wewnatrz niz centralne ponadto do nagrzewnicy z wymienikiem wchodzi okolo 25-28 litrow wody gdy do rur cetralnego z 60-70 wiec chyba dla pieca bedzie lepiej ogrzac te 28 niz 70 l i lepiej na tym wyjde

 

czekam na wypowiedzi specow w tym temacie POZDRO

podaj parametry wilgotnosci ,temperatury oraz jakie musi być CO

oraz ile poweitrza wymieniasz i jaki masz rekuperator ?

a nalepiej przenies to pytane na nowy wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...musze odpowiedzieć bo to co czytam troszkę odbiega od tego co mam u siebie...a nawet bardziej niz troszke

 

Mam 160m2, dom w technologii ngooszczędnej, czyli okna, ociplenie i rekupracja i ogrzewanie ekogroszkiem przy mrozach (-29, -27), czyli nawet ten styczen co byl to jakies 400zł z CWU.

Ekogroszek 900zł za Tonę. Pierwszy okres grzewczy 3 tony, drugi 2,5 i spada...Temperatura w domu 21,6-22.00 w nocy 20,9. Sterowanie piecem polcam super firmy plum, ecoster 800R, piec RED eko duo, blizniaczy z Heinztechnik. Czyszcze piec raz na 2 tyg, pipiół raz na tydzien w zimie w lecie raz na 3 tyg. Identyczna inwestycja pod wawą u znajomego tylko gaz z butli i za styczen wyszło mu 900zł. Więc uwazam ze gra warta świeczki z tym babraniem sie w popiele:)

 

Pozdr

No wględem gazu z butli to napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym:

http://hadex-gaz.pl/...zewania,14.html

 

Czy ktoś to ma jako główny system grzania domu ?

 

Piszą, że są tańsi bo nie ma opłat za dzierżawę zbiornika, istnieje (teoretycznie) możliwość zakupu gazu gdzie indziej. Z drugiej strony to trochę bajer, bo z tego co się wstępnie orientowałam jest kaucja za te butle.... około 3 tysiące...

 

Jeżeli chcesz ogrzewać LPG, to kup sobie zbiornik 2700l. też nie będziesz płaciła dzierżawy i też zatankujesz ,gdzie Ci sie podoba (czyli gdzie taniej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja uwazam troche innaczej. Moim zdaniem jezeli ktos buduje nowy dom, dobrze go ociepli i nie ma szans na gz 50, a z drugiej strony nie ma czasu ani ochoty na czysczenie piecy latnie i kupowanie tonami jakiegos brudzacego badziewia i nie ma miejsca na skadowanie calego tego syfu, a za to ma kaske na zainwestowanie troche w instalacje moze spokojnie kupic sobie zbiornik zaltwic wszystkie pozwolenia i co roku wybierac najtanszego dostawce i cenowo wyjdzie mu bardzo porownywalnie do palenia polskim ekogroszkiem, a przy tym pelen komfort i wygoda, a koszty instalacji zwroca mu sie po dwoch - trzech latach, niz jakby mial podpisywac umowe z koncernem i miec instalacje za grosze ale za to potem drogi gaz. cool.gif

Bardzo rozsądne podejście! Właśnie takich porad szukam. Buduję dom, bez możliwości przyłączenia się do gazu miejskiego, Ciągłe monitorowanie pieca, dokładanie itp. odpada, bo mnie nie ma w domu prawie od rana do wieczora, a żona z małym dzieckiem co chwila do pieca latać nie będzie ;) Trochę szukam, dzwonię, i jak na razie ciekawie zapowiada się oferta Amerigasu, bo bez kosztów stałych, czyli zawsze pare groszy zostaje w kieszeni, no i promocyjne oferty na wykonanie instlacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.