Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Solei Kotły C.o.


jaca67

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Elektromet Solei KWR-15 kupiłe w Leroy, użytkuję od roku.

Piec jest OK i sterownik też.

Na pełnym zasypie trzymał 10-12 h

Serwis też działa szybko i sprawnie (wymieniali mi sznury w drzwiczkach-bo przez smołę mi się poodklejały-ale się nie czepiali i dali cały komplet)

 

ALE:

1) dopasuj moc kotła (!!!) i wylicz czy 20 Kw jest odpowiedni (wzory znajdziesz na forum albo w necie)

2) zainstaluj i użytkuj zgodnie z instrukcją (żebyś nie przerabiał instalacji jak ja- miedź/stal a nie pex przy piecu !).

3) pal w wysokich temperaturach (ponad 65 st.-zainstaluj zawór 4d lub 3d-żebyś nie miał sauny w domu), pomimo że sterownik można ustawić na mniej (nawet 38 st)-ale będzie smoła w kominie i piecu (pożar komina gotowy-przerabiałem temat)

4) kupuj bardzo dobry węgiel-orzech

5) POCZYTAJ TO FORUM DOKŁADNIE, tu są naprawdę ludzie co się znają - na pewno ZAOSZCZĘDZISZ pieniądze.

6) weź DOBREGO instalatora

 

To z grubsza tyle

pozdrawiam

"początkujący palacz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/kotly-i-piece/kotly-c-o-weglowe/wszystkopalny-kociol-c-o-z-rusztem-wodnym-eko-kwr-20-kw-solei,p83123,l1016.html#!oceny

 

Pierwszy link z googlarki o tym kotle. Nie wiem, czy nie pospieszyłeś się z kupnem, ja po takiej lekturze zastanowiłbym się jeszcze raz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem te opinie i kompletnie sie z nimi nie zgadzam mój znajomy ma taki kociol tylko 15 i bardzo sobie chwali pali wszystkim praktycznie ostatniej zimy nawet brykiet z torfu i było ok . A nie które osoby uważają że jak kupją kocioł i podłączą to do niego tylko sie dosypuje a tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Przeprszam że tak długo trwało oczekiwanie na odpowiedz . Tak wiec co do brykietu z torfu to niema rewelacji podobna sprawa jak wegiel brunatny tyle że popiół ekologiczny i można w ogródku rozsypywać ogólnie da sie palic ale raczej w okresie letnim do grzania wody niż zimą do ogrzewania domu.Chyba że mieszamy z kamiennym to już lepiej. Wrescie zainstalowałem piec wrażenia ogólne pozytywne ale więcej będe mógł powiedzieć po okresie grzewczym . Moje spostrzeżenia będę na bieżąco przekazywał . Tasheena podaj na jakich obrotach chodzi u ciebie wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../ Tasheena podaj na jakich obrotach chodzi u ciebie wentylator

W kotłach naszego typu jest sterownik REG-06. Obroty wentylatora ustawiamy w dwóch miejscach:

1) NASTAWY UŻYTKOWNIKA / OBROTY WENTYLATORA

2) NASTAWY SERWISOWE / MINIMALNE OBROTY WENTYLATORA

Ja mam ustawione w pierwszym przypadku od 25 do 30%(takie obroty sugerował mi serwisant) a w drugim 0%. Chociaż w tym sezonie zastanawiam się czy tych min.obrotów nie ustawić na 10-15%, tak, żeby między przestojami jednak podawał powietrze.? Ja mam dodatkowo termometr przy czopuchu i ważne żeby temperatura spalin wahała się od 160 do 250 st.C. Jak pisałem wcześniej, montowałem zawór 4d po to ,żeby na kotle było 60 do 80 st.C. i nie martwić się że w domu sauna.

Podeślij jak możesz schemat Twojej instalacji.

Poizdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrotów użytkownika też mam ustawione na 25% minimalne obroty na 5-10% . Ja mam zamontowany zawór 3-drożny na powrocie . Jak zrobie zdjecia to podeśle . Mam jeszcze pytanko co do obniżeń temperatury czy z tego kożystasz . Sauna w domu mi raczej nie grozi duże straty ciepla ( dom nieocieplony ,podpiwniczenie nieogrzewane , dach też nie ocieplony ) mam nad czym pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie podobnie wzrasta temp. jak mam ustawione min.obroty wentylatora na więcej niż 0, przysłona wentylatora tylko lekko uchylona (1/3).

Tutaj macie link do mojej instalacji i dyskusji.

Ten niekontrolowany wzrost spowodowany był zapowietrzeniem układu (za szybko napełniany układ !!!)

 

Mam pytanie: jak macie ustawioną "Temperaturę załączenia pompy CO" w w nastawach serwisowych w stosunku do "Temperatury wody grzewczej" w nastawach użytkownika ?

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na 5% i przesłone wentylatora na 1/3 pompa co na 45C przysłona czopuch między 2 a 3 . cwu zasilane bezpośrednio z kotła powrót za zaworem 3d a przed termometrem . Temperatura na piecu utawiona na 67 po jej osiągnieciu wzrost o 5-7 C temperatura na powrocie 56-63 zawór 3d ustawiony w pozycji między 4 a 5 w skali 1-6 . A czy macie problem ze smołą ale międzi 1 a 2 dzwiczkami zasypowymi tylko tam sie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kocioł czyszczę przeważnie w sobotę. Co prawda nie miałem nigdy smoły, ale po tygodniu palenia zawsze nazbiera się trochę twardszego nagaru na ściankach. Dość fajnie usuwa się go sposobem kolegi guitar. Najpierw miotełką zrzucam luźną sadzę, potem przejeżdżam wnętrze zgrubnie szczotką drucianą, po czym spryskuję ścianki zimnego kotła ropą (tylko ropą, absolutnie nie benzyną), można to zrobić pędzlem, ja wykorzystuję pustą butelkę z pompką, po płynie do mycia szyb. Czekam ok.15 minut, po czym ostro przepalam sporą ilością drobnego,suchego drewna i kartonami.

Większość nawarstwień pięknie sama odpada, a pozostałe można ładnie usunąć szczotką i szpachelką. Smoła pewnie też uległaby wypaleniu, tym bardziej trochę rozpuszczona ropą.

W moim kotle przy tak ostrym paleniu z dużym płomieniem dodatkowo czyszczę komin, płomienie wpadają aż do czopucha i tylko słyszę jak furczy. Pożaru komina się nie boję, bo nie ma tam się co zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś używa katalizatora do spalania sadzy "spalsadz" a jeśli tak to czy da się tym usunąc substancje smoliste w piecu bo w niektórych miejscach jest to prawie niemozliwe . Dziś był kominiarz sadzy i spieków niewiele może z 1kg myślałem że bedzie gorzej ale tak naprawde to tylko 2 miesiące przepalania zobaczymy jak bedzie na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś W Leoy-u oglądałem te piece, Jak dla mnie to wielkie G, takie samo jak w CAsto tylko że inaczej pomalowane.

 

Panowie, jak nie chcecie mieć smoły to wywalać wentylatory, montować miarkowniki i palić od góry.

 

W innym przypadku smoła będzie zawsze, a szczególnie przy paleniu z wentylatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.