Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kominem


Franek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

 

 

Od zeszłego sezonu grzewczego mam pewnien problem.

W załączniku znajduje się szkic mojego komina i tak po koleji

 

1 - podłączony jest gazowy podgrzewacz wody na parterze

2 - podłączony jest gazowy podgrzewacz wody na 1 piętrze

3 - komin ogniowy od pieca gazowego - jest wkład

4 - komin ogniowy od pieca - ja go nazywam na wszytsko - drzewo, kosk, węgiel

5 - wolny

6- wentylacja

7- wentylacja

 

Dom jest 2 piętrowy. Na dachu jest jeszcze jeden komin w którym jest poprowadzonych 5 kanałów wentylacyjnych - ale z nim nie mam problemów.

 

Problem pojawia się czasami gdy palę w piecy (komin nr 4). Bywa że dym jest zaciągany poprzez kominy nr 1,2,6,7

 

czytam czytam i mam wielki mętlik w głowie

czy mam założyć turbowenty (jak na tym filmiku

) na 4 kanały które zaciągają dym

czy moze kanał nr 4 wyciągnąć wyżej ok metra w górę ??

 

 

Bardzo proszę o moco w temacie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy tylko nie napisałeś jaką drogą ma wpadać powietrze do spalania opału.Na spalenie 1 kg paliwa potrzeba około 15 kg powietrza to jest 15 m\3 ,otworzyć okno w kotłowni rozszczelnić w innych pomieszczeniach aby każdy przewód wysysał powietrze a nie zaciągał z góry.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że nie ma zrobionego bezpśredniego dopływu powietrza - przy rozpalaniu otwieram okno w pomieszczeniu obok.

 

palone już tak było kilknaście lat i nigdy nie było problemu.

 

Rozumiem że problem zniknąłby gdyby wszystkie pomieszczenia gdzie dymi były mniej szczlene ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z każdego pomieszczenia ma być odpływ do góry jeśli będzie na dół tak zwany ciąg wsteczny to będzie zasysał z nad dachu spaliny niezależnie czy ze śmieciucha czy z gazowego z tym że te pierwsze śmierdzą i ostrzegają a gazowe mogą być bezwonne .polecam sprawdzenie przepływu powietrza przy pomocy płomienia świecy.W każdym pomieszczeniu płomień ma się skłaniać do kratki wentylacyjnej.poz Hermogenes

 

ps.dzban wodę nosił też kika lat.

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciąganie dymu oznacza ,że brakuje powietrza do wentylacji i niektóre przewody (chłodniejsze lub w zależności od kierunku wiatru stają się nawiewne). A jeśli kocioł znajduje się we spólnej kubaturze mieszkania , (dotyczy to też podgrzewaczy do wody) to podczas pracy pobierając powietrze niezbędne do spalania z otoczenia zaczyna brakować go i naturalną rzeczą jest, że zaczyna zaciągać przez inne otwory. Mam pytanie - czy w ostatnim czasie były wymieniane okna lub drzwi na szczelne lub doszczelniane uszczelkami? Przedłużenie komina dymowego nic niestety nie da. Generalnie jest brak powietrza dla wentylacji.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.