Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"ciemność Widzę!... Widzę Ciemność!", Czyli Dlaczego Nikogo Nie Widzę?


kiminero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie było mnie jakiś czas na forum i zauważyłem, że teraz na stronach tematycznych (list tematów) nie ma już listy aktualnie przeglądających dany blok tematyczny. Wcześniej taka lista nicków była. Nawet vernala było widać (chociaż "anonimowo") :P

Teraz licznik wskazuje zero i jakieś dziwne "strzałki". Dowód rzeczowy poniżej. Dodam jeszcze, że strona główna, czyli powiedzmy "spis bloków tematycznych" forum, jest po staremu i ogólna liczba użytkowników przeglądających jest widoczna.

 

Taka mała rzecz... Komu to przeszkadzało?

A może to jest "ustawialne" z poziomu użytkownika?

 

post-18583-0-02825800-1344958190_thumb.jpg

 

post-18583-0-40397800-1344958221_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ustawienie lokalne, bo ja nadal widzę jasność ;)

 

Właśnie tego nie rozumiem. Skoro coś nagrzebałem w ustawieniach, to przecież ten sam efekt by był w każdym miejscu forum!

Tymczasem kiedy wchodzę na forum widzę wszystko:

 

post-18583-0-05093400-1345023663_thumb.jpg

 

 

Klikam blok tematyczny "Sprawy organizacyjne" np. i wyświetla się spis tematów tego bloku, a kolegów jakoś nie widać....

 

post-18583-0-70431100-1345023791_thumb.jpg

 

 

Klikam więc temat i znowu widzę kto tu jest i jakim charakterze:

 

post-18583-0-50543900-1345023940_thumb.jpg

 

 

Może któryś z moderatorów coś podpowie? Sprawa pilna nie jest ale jak się człowiek do czegoś przyzwyczai i mu to odbiorą, to prosto, po ludzku jest mu tego szkoda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy ogółu, czyli wybeirając którykolwiek dział tematyczny (Sprawy Organizacyjne, Instalacje CO i CWU, Kotły Gazowe, Opał itd.), to na podstronie spisów aktualnych tematów napisanych w danym dziale, pojawia się ta niekonsekwencja. Kiedyś tego nie było.

 

Czyli jeszcze raz: na stronie głównej widać kolegów, wybierając dowolny dział ze spisem aktualnych tematów kolegów już nie widać, a po wyborze konkretnego tematu znowu kolegów widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z innej beczki. Dlaczego pierwsze litery tematu zachodzą na ikony po lewej? Dopóki nie zostanie on przeczytany, to na tym ciemnym tle liter tych nie widać.

 

post-18583-0-24872500-1345034153_thumb.jpg

 

Zarzuty o czepialstwo przyjmę ze zrozumieniem :P , tyle że miejsca na tekst jest wystarczająco dużo dalej po prawej albo ikony te są po prostu za duże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad listy użytkowników przeglądających - też tak mam gdzieniegdzie - być może to jakiś bug skryptu forum (zapewne zostanie niedługo poprawiony). Jutro się temu przyjrzę.

 

Ad zachodzenia liter - jaka przeglądarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja? (W najnowszej u mnie jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili już nie powinno zachodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też same kotły. Google dawniej wyświetlało te reklamy tylko na podstawie treści obecnie oglądanej strony. Teraz "pamięta" także co użytkownik oglądał wcześniej ;) Np. gdy po odwiedzeniu forum o ogrzewaniu odwiedzimy stronę o zupełnie innej tematyce może nam się tam jeszcze wyświetlić np. reklama kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot. i też mam reklamę bielizny ;) Może to ciepła bielizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili już nie powinno zachodzić.

 

Gdy odpaliłem pare minut temu forum, niestety nadal litery zachodziły. Potem olśniło mnie, że mam jeszcze zainstalowaną Operę i odkurzyłem tą zapomnianą ikonę pulpitu. Przez Operę forum wygląda tak samo, a nawet lepiej, bo te tytuły tematów grzecznie z boku ikonek stoją i wszystko ładnie widać.

Czyli coś nie tak z Explorerem. Nie jestem biegły w te klocki ale w narzędziach przeglądarki znalazłem pozycję "Widok zgodności". Kliknąłem, forum się odświerzyło i... po problemie. Teraz nic na się nie zachodzi. Nie oznacza to, że jestem cokolwiek mądrzejszy, bo co to jest ten "Widok zgodności" nie mam pojęcia. Ważne, że działa.

 

Problem anonimowych strzałek dalej występuje. Chyba trzeba się przyzwyczaić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - poprawiłem to rano i zapomniałem napisać.

 

Natomiast jeżeli chodzi o ie - zostało to także poprawione jednak czasami przeglądarka coś tam sobie zapisuje w pamięci podręcznej i trzeba nacisnąć ctrl+f5 aby całość odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - poprawiłem to rano i zapomniałem napisać.

Mogę być tylko wdzięczny za zaiterasowanie się moim "problemem" :P

Ciekaw jestem, czy nie zostanę wyrzucony z forum, jeżeli zgłoszę kolejny "problem"...

 

Sprawa jest z rodzaju "uno picolo problemmo".

 

Gdy klikamy zakładkę "Fora", to otwiera się strona główna prezentująca zestaw głównych bloków tematycznych i merytorycznie z nimi związanych "podfor".

 

Każde z tych "podfor" zaopatrzone jest w określoną ikonę po lewej stronie, informującą o aktywności użytkownika w tematach danego forum (tak sądzę). I tutaj dopatrzyłem się kolejnej niekonsekwencji. W trakcie użytkowania podforum "Instalacje CO i CWU", nauczyłem się, że są dwie podstawowe informacje płynące z wyglądu tych ikon. Pierwsza to kolor, gdzie kolor ciemny z piktogramem zapisanej kartki oznacza, że w danym temacie pojawił się nowy post, którego dotąd nie wyświetlałem (nie przeczytałem). Gdy już taki post odczytam, to kolor ikony zmienia się na jasny i znika piktogram tekstu (znaczy temat przeczytany).

 

Dodatkowo jest jeszcze ewentualny piktogram ołówka w obrębie ikony, co informuje o mojej aktywności w danym temacie, czyli że coś tam osobiście nabazgrałem i się podpisałem.

 

No więc ja w sprawie tego "ołówka" :P

Na stronie głównej, czyli tej która wyświetla się po kliknięciu zakładki "Fora", przy każdym z "podfor" jest ikonka w kolorze ciemnym, piktogramem kartki tekstu i ołówka! Tymczasem na połowie z tych "podfor" nie byłem ani razu, a na większości nie wstawiałem żadnych postów!

Jak to się ma do sprzecznych informacji wysyłanych ku nam użytkownikom przez te nieszczęsne ikonki?

 

post-18583-0-60901400-1345219525_thumb.jpg

 

Dodam dla porządku, że mi to totalnie nie przeszkadza :P Odnoszę jednocześnie wrażenie, że kolega marcin dąży do doskonałości... Pomagam więc jak umiem ;)

 

P.S.

Sorry za słowotok. Już tak mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem byćmoże mają wakat w dziale Edycja/Korekta, to sobie dobry PR zrobie :P

Chociaż z moim szczęściem wylądowałbym raczej w dziale Reklamacje...

Na ten przykład to do tej pory nie miałem przyjemności z tym kotł... tzn. kotkiem od bielizny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekonsekwencja z ołówkiem zlikwidowana (może być konieczne naciśnięcie ctrl+f5 aby odświeżyć). Jednocześnie informuję, że nie ma opcji informowania na poziomie strony głównej (z listą forów) o tym, czy w danym forum się wypowiadaliśmy. Jest tylko informacja o tym, czy w danym forum są nowe posty czy nie.

 

Informacja o wypowiedziach w danym wątku (ołówek) widoczna jest jedynie na poziomie widoku listy wątków w wybranym forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Doskonałość blisko :P

Jeszcze troche pomarudzę.

 

Jakie są kryteria przypinania tematowi łatki "GORĄCY"?

Dziś zauważyłem, że ożyły dwa zamierzchłe tamaty z 2007 r i jeden o dziwo nadal "gorący"!!! Jak to jest, że jeden już dawno "ostygł" a drugi nie? :P

 

Na pewno nie jest to kryterium ilości odwiedzin, ponieważ ten "zimny" ma ich więcej. Jeżli zaś jest to szybkość pojawiania się nowych postów, to chciałem zauważyć, że minęło lat 5 i wypadałoby może jakąś śrenią wyciągnąć...

 

Dążymy do doskonałości, więc sprawę popycham do przodu... ;)

 

P.S.

Zapomniałem obrazka wkleić...

 

post-18583-0-60041700-1347787419_thumb.jpg

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.